W minioną niedzielę zespół rocznika 2005 miał okazję zmierzyć się w meczu kontrolnym ze swoim ligowym rywalem, zespołem SF Luboń.

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg. Każdy z zespołów stworzył sobie kilka sytuacji, ale w bramkach świetnie spisywali się bramkarze lub po prostu brakowało skuteczności. Na przerwę schodziliśmy jednak z jednobramkowym prowadzeniem. Świetnie w polu karnym zachował się Maks Chomicz, który powalczył o odbitą od obrońcy piłkę i świetnie wyłożył ją Patrykowi Kuraszowi, który z najbliższej odległości umieścił ją w bramce. Warto zaznaczyć, że dla Patryka było to debiutanckie trafienie w naszym zespole. Ale to jeszcze nie koniec jego wyczynów tym meczu.

W drugą połowę weszliśmy pewniejsi siebie, stwarzając sobie kolejne sytuacje bramkowe. Po jednej z szybkich akcji Mikołajowi Koperze nie powiódł się drybling w polu karnym, ale umiejętnie wycofał on piłkę do Macieja Bauera, a ten bez zastanowienia dośrodkował piłkę w pole karne wprost na zamykającego akcję Patryka Kurasza, który podwyższył prowadzenia. Z czasem gra znowu się wyrównała, a nasz zespół częściej szukał swoich okazji w ataku szybkim. Po jednym z nich, dobre podanie Janka Radeckiego z własnej połowy wykorzystał Maks Chomicz i było 3:0. Tuż przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Patryk Kurasz, który z zimną krwią wykorzystał podanie Alana Deruckiego. I tak, w drugim sparingu w naszym zespole, Patryk zdobył od razu trzy bramki.

Brawa należą się całemu zespołowi. Dobra, ambitna gra każdego z zawodników, nieustępliwość w działaniach defensywnych oraz niezła skuteczność pod bramką przeciwnika, pozwoliła nam pewnie wygrać spotkanie, 4:0. Warto również zaznaczyć, że w meczu zagrało aż 20 naszych zawodników. Kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności już w najbliższy weekend, kiedy to zagramy w mocno obsadzonym turnieju SBG Cup w Jarocinie. Trzymajcie kciuki!