W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W dniach 19-21 lutego Trampkarze Starsi przebywali na trzydniowym turnieju w Łodzi - Hary Cup. Była to dobra okazja do jeszcze większej integracji grupy oraz sprawdzenia zawodników na innych niż zazwyczaj pozycjach i w nieco innych ustawieniach na tle z zespołów, z którymi na co dzień nie rywalizujemy.

W turnieju wzięło udział aż 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Mogliśmy się sprawdzić na tle drużyn z całego kraju, grających zarówno w ligach wojewódzkich, jak i lidze centralnej.

Pierwsze mecze rozegraliśmy w piątek z zespołem MOSP Białystok, który po bramkach Filipa Nowackiego oraz Jakuba Rajkowskiego pokonaliśmy 2:0 oraz z AKS SMS Łódź przegranym 0:3. Niestety, w pierwszy dzień warunki na boiskach przez topniejący śnieg nie były sprzyjające dla żadnej z drużyn i gra momentami przypominała piłkę wodną.

W sobotę czekały nas trzy mecze z drużynami ze stolicy. Pierwszy - z Ursusem Warszawa - przegraliśmy 0:1, drugi - z Varsovią - zremisowaliśmy 0:0, a trzeci przegraliśmy z Białymi Orłami Warszawa 0:1.

W niedzielę zagraliśmy mecz z Beniaminkiem Krosno, z którym zremisowaliśmy 1:1 po bramce Piotra Andrzejewskiego oraz z zespołem Rony 03 Ełk, który wygraliśmy 1:0 po bramce Krzysztofa Lasoty.

W sumie w 7 meczach udało nam się wygrać dwa razy i dwa razy zremisować, ponieśliśmy też trzy porażki, co w sumie dało nam 11. miejsce w całym turnieju. Miejsce, jakie zajęliśmy pozostawia niedosyt, tym bardziej, że we wszystkich meczach toczyliśmy wyrównane pojedynki. Wyraźnie lepszy i o wiele bardziej skuteczny był na pewno zespół z Łodzi, który prezentował bardzo wysoki poziom.

W każdym z przegranych lub zremisowanych meczów brakowało nam skuteczności lub popełnialiśmy błąd, który ze względu na krótszy czas spotkania nie zawsze dało się odrobić. Cieszy na pewno fakt tworzenia wielu sytuacji bramkowych oraz dobra organizacja gry w obronie, czasami brakowało nam jednak skutecznej finalizacji.

Trzydniowy turniej należy uznać jako udany pod względem organizacyjnym, integracyjnym, a także sportowym, choć osiągnięte miejsce może na to nie wskazywać. Mamy jednak zamiar wyciągnąć wnioski i poprawić elementy, z którymi mieliśmy największe problemy.

Przed nami jeszcze ponad miesiąc treningów przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W tym czasie zagramy co najmniej trzy sparingi. Już w najbliższą sobotę pojedziemy na mecz kontrolny do Wągrowca. Będzie to jeden z ostatnich dalszych wyjazdów. Powodzenia!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen