W niedzielę, 21 lutego, punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy nasz trzeci sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

Przeciwnikiem była drużyna z "Serie A", Antares Zalasewo. Mecz rozpoczął się od piłkarskich szachów, nasza drużyna konstruowała mozolne ataki pozycyjne, które z łatwością rozczytywał przeciwnik, raz za razem próbując długim podaniem za linię obrońców stworzyć zagrożenie pod naszą bramką. Próby te przyniosły efekt dwukrotnie i do przerwy na tablicy wyników widniało 2:0 dla gospodarzy.

Po przerwie trener Garcon wymienił praktycznie całą jedenastkę. Obraz gry diametralnie się zmienił i to nasza drużyna dominowała na boisku. Wspaniałym uderzeniem w okienko popisał się Artur Rybak, zdobywając kontaktową bramkę. Chwilę później na 2:2 wyrównał Andrzej Ścigałło, po dobrym dograniu piłki z bocznego sektora Bartka Augustyniaka. W kolejnych minutach tworzyliśmy następne okazje bramkowe, w sytuacji sam na sam dwukrotnie lepszy od naszych napastników był jednak bramkarz gospodarzy, który potwierdził swoją wysoką dyspozycję broniąc również rzut karny! Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak w 80. minucie jedna z nielicznych kontr zespołu Antaresu przyniosła im bramkę na 3:2 po niezłej indywidualnej akcji lewego pomocnika. W 87. minucie z rzutu wolnego precyzyjnym uderzeniem popisał się Artur Rybak ustalając tym samym wynik końcowy na 3:3.

Trzeba przyznać, że był to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszej drużyny. O ile w pierwszej połowie nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na dobrze zorganizowany zespół Antaresu, o tyle w drugiej pokazaliśmy się naprawdę z niezłej strony i pewnie przy lepszej skuteczności wynik mógł być korzystniejszy dla Koziołka.

Drużynie Antaresu Zalasewo dziękujemy za sparing i życzymy utrzymania w A-klasie. A my kolejny sprawdzian mamy już w najbliższy wtorek - o 20:30 na boisku UAM zmierzymy się z Jadwiżańskim Klubem Sportowym.