W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań wziął udział w trzydniowym turnieju piłkarskim młodzika młodszego, rozgrywanym w Mrągowie.

W imprezie udział wzięło dziewięć zespołów: ZWAR Warszawa, dwa zespoły Dragonu Pomorze, SEMP Ursynów, Uczniowski Klub Sportowy Lider Gmina Człuchów, LKS Promień Mońki, Huragan Wołomin oraz Akademia Piłkarska Banino.

Do Mrągowa pojechaliśmy w piątek z samego rana. Po siedmiogodzinnej podróży czekał na nas ciepły posiłek i pierwsze mecze. Na otwarcie zmierzyliśmy się z LKS Promieniem Mońki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Wieczorem zagraliśmy jeszcze z późniejszym triumfatorem, drużyną ZWAR Warszawa. Niestety, zagraliśmy słabe spotkanie i wysoko przegraliśmy.

Sobota była zdecydowanie bardziej udana. Po porannym rozruchu i śniadaniu, wybiegliśmy na boisko kolejno z Huraganem Wołomin, zespołem SEMP Ursynów, Dragonem Pomorze oraz AP Banino. W pierwszym i ostatnim spotkaniu zanotowaliśmy dwukrotnie zwycięstwa 1:0. W meczu z drużyną z Ursynowa bramki nie padły. Bardzo dużo emocji przyniosło spotkanie z Dragonem Pomorze, które przegrywaliśmy 0:1. Ostatni rzut rożny dla przeciwnika, ostatnia kontra i gol dla naszej drużyny. Równo z końcowym gwizdkiem. To był udany dzień. Wieczorem odwiedziliśmy jeszcze pływalnię i zagraliśmy sparing z SEMP Ursynów.

Sporo obiecywaliśmy sobie po ostatnich dwóch meczach, które miały się odbyć w niedzielę. Wydawało się, że możemy utrzymać czwartą lokatę, a nawet powalczyć o podium. Niestety, zagraliśmy słabiej, popełniliśmy kilka prostych błędów i przegraliśmy 1:3 z Liderem Człuchów i 0:2 z drugą drużyną Dragona Pomorze. Szkoda szczególnie tego pierwszego meczu. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Zrobił to przeciwnik, który dość łatwo wbił nam dwa gole.

Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Dennis Dudek, po jednym golu zanotowali Jakub Figaszewski i Mateusz Piotrowski. W naszym zespole wyróżnionym zawodnikiem został Marsell Szymczak, który przez cały turniej bronił na bardzo wysokim poziomie. Procentują godziny spędzone na boisku z trenerem Konradem.

Wyjazd do Mrągowa był fantastyczną przygodą. Dla zawodników rywalizacja z zespołami z całej Polski jest zawsze bardzo motywująca. Czas ten był także okazją do integracji drużyny. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą procentować w przyszłości.

Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen