W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań ma za sobą rundę jesienną sezonu 2020/21. Dla drużyny było to pierwsze zetknięcie z rywalizacją na dużym boisku, w formacie młodzika.

Zespół rozpoczął sezon od obozu szkoleniowego w Wągrowcu. Tydzień ten był wartościowy nie tylko pod względem integracji zespołu, ale przede wszystkim przeprowadzonych treningów. Przejście z boiska małego, jakim jest orlik, na duży plac, wymaga sporo pracy. Zawodnicy mieli w tym czasie nauczyć się gry w nowych dla nich warunkach, poruszania się oraz operowania piłką z uwzględnieniem większych odległości między formacjami.

Runda rozpoczęła się dla nas udanie, od dwóch zwycięstw. Udało nam się pokonać na wyjeździe UKS Talent Poznań 2:1 oraz SPN Szamotuły 6:5. W obu tych meczach mieliśmy przez długie okresy dużą przewagę. Niestety, sporo błędów w defensywie sprawiło, że o wynik drżeliśmy do ostatnich minut. Kolejne dwa mecze miały być dla nas już trudniejsze. Z LPFA Skoki oraz AP Oborniki spotykaliśmy się wcześniej w grach kontrolnych. Na boisku w Łopuchowie, gdzie grają ci pierwsi, ulegliśmy 1:3. Na własnym boisku przegraliśmy z zespołem z Obornik 1:5 i pierwszą przed rewanżami mieliśmy na koncie 6 punktów.

W meczu rewanżowym z UKS Talent Poznań szybko objęliśmy prowadzenie, ale ostatecznie ulegliśmy przeciwnikowi z Rataj 2:3. Nie było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Tydzień później zagraliśmy już dużo lepiej i na wyjeździe pokonaliśmy SPN Szamotuły 4:1. Zostały nam rewanże z LPFA Skoki oraz AP Oborniki. Choć oba te spotkania przegraliśmy, odpowiednio 0:2 i 0:1, postawa naszego zespołu mogła cieszyć. Zabrakło jedynie skuteczności pod bramką przeciwnika. Ostatecznie drużyna zdobyła jesienią 9 punktów. 8 goli w rundzie jesiennej zdobył Filip Wieczorek, po 3 trafienia zanotowali Dennis Dudek oraz Jakub Figaszewski, po 1 Leon Sylwanowicz oraz Bartosz Kuczma.

Zwycięstwem naszej drużyny zakończyły się jesienne rozgrywki Marathon Ligi mistrzów Koziołka. W ostatnich dwóch terminach wygraliśmy wszystkie 6 meczów i mogliśmy cieszyć się zwycięstwem w lidze. W rozgrywkach udział brali zawodnicy, którzy rzadziej reprezentowali nasz klub w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Warto przypomnieć, że wiosną zagramy po raz ostatni w tych rozgrywkach.

Jesienne spotkania pokazują, że przed naszym zespołem sporo pracy. Pierwsze doświadczenia na dużym boisku nie były łatwe, choć widać, że w zawodnikach drzemie spory potencjał. Celem na okres przygotowawczy powinna być praca nad elementami taktycznymi oraz modelem naszej gry. Zespół będzie miał ku temu okazję podczas obozu dochodzeniowego oraz licznych sparingów.

Liczymy, że ostatnie miesiące były cenną lekcją i drużyna pokaże się z lepszej strony w kolejnej rundzie. Przed nami kilka miesięcy treningów, rywalizacji w formie turniejów, meczów kontrolnych. Już w połowie grudnia zespół pojedzie do Mrągowa, gdzie odbędzie się turniej, wg zasad młodzika, dla zespołów z całej Polski. Powodzenia!

Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen