W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zawodnicy rocznika 2007 mają za sobą rundę jesienną w lidze wojewódzkiej Trampkarza Młodszego C2, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dla naszego zespołu był to również debiut na tym poziomie. Oto krótkie podsumowanie jesiennych zmagań.

Przygotowania do obecnego sezonu rozpoczęliśmy na początku sierpnia. Po tygodniu trenowania wybraliśmy się na obóz do Wągrowca. Głównym celem na obozie była praca nad motoryką oraz taktyką. Był to również jak zwykle czas na integrację i budowanie dobrej atmosfery przed rozpoczęciem rozgrywek oraz sprawdzenie się w grach kontrolnych z lokalnymi rywalami z Wągrowca. Resztę okresu przygotowawczego spędziliśmy w Poznaniu.

Mieliśmy świadomość, że będzie to dla naszego zespołu trudna przeprawa. Liga wojewódzka okazała się bardzo wymagająca. Przejście na grę 11 na 11 oraz mierzenie się z najlepszymi zespołami szybko pokazało, że walka o utrzymanie będzie celem maksimum. Sezon rozpoczęliśmy od kilku porażek i w naszej grze nie było widać za dużo optymizmu. Rywale przewyższali nas umiejętnościami technicznymi oraz taktycznymi. Dwa mecze przegraliśmy w końcówkach, a w pozostałych wyraźnie ustępowaliśmy rywalom. Meczem przełomowym okazał się wyjazd do Swarzędza i zwycięstwo 2:1 z miejscową Unią. Zespół uwierzył w swoje umiejętności, co przełożyło się na dwa kolejne zwycięstwa - z Sucharami Suchy Las (1:0) oraz Orlikiem Poznań (6:0).

Oto nasza tabela po rundzie jesiennej:

1. Warta Poznań - 24 pkt.
2. Błękitni Wronki - 24 pkt.
3. AP Reissa Poznań - 18 pkt.
4. Lech Poznań - 16 pkt.
5. Calcio Wągrowiec - 15 pkt.
6. Suchary Suchy Las - 12 pkt.
7. KOZIOŁEK POZNAŃ - 9 pkt.
8. Mieszko Gniezno - 8 pkt.
9. Unia Swarzędz - 5 pkt.
10. Orlik Poznań - 1 pkt

Czeka nas trudne zadanie, ale jak widać na tabeli, utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej jest jak najbardziej możliwe. Pierwsza czwórka wydaje się poza zasięgiem, ale z resztą zespołów możemy śmiało powalczyć. Mimo wszystko widać progres po meczach z zespołami, z którymi mierzyliśmy się w tamtym sezonie. Mamy rezerwy i w okresie zimowym trzeba wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen