W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zawodnicy rocznika 2005 mają za sobą rundę jesienną w lidze wojewódzkiej Juniora Młodszego B2, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dla naszego zespołu był to również debiut na tym poziomie. Oto krótkie podsumowanie jesiennych zmagań.

Przygotowania do obecnego sezonu rozpoczęliśmy już 20 lipca, kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz po wakacyjnej przerwie. Jeszcze przed wyjazdem na obóz zagraliśmy mecz sparingowy z Przemysławem Poznań. Zdecydowanie bardzo ważnym elementem przygotowań był obóz w Babimoście, na którym bardzo ciężko pracowaliśmy zarówno na boisku, jak i na siłowni. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie motoryczne i taktyczne, zwłaszcza, że od początku sezonu zespół pracował pod wodzą nowego trenera. Na obozie zagraliśmy mecze kontrolne z Gromem Wolsztyn i Orkanem Chorzemin. Był to również jak zwykle czas na integrację i budowanie dobrej atmosfery przed rozpoczęciem rozgrywek. Po powrocie do Poznania nie zwolniliśmy tempa. Nadal mocno pracowaliśmy na treningach, aby optymalnie przygotować się na start rozgrywek. Formę sportową sprawdziliśmy mierząc się kolejno z Polonią Leszno, Górnikiem Konin i TPS Winogrady.

Sezon rozpoczęliśmy z dużymi nadziejami i optymizmem. Pierwsze ligowe spotkanie pokazało, że w naszym zespole drzemie spory potencjał. W meczu z SPN Szamotuły pokazaliśmy prawdziwy charakter i wolę walki, pomimo niekorzystnego wyniku. Kolejne mecze nie potoczyły się po naszej myśli, a na boisku nie prezentowaliśmy się już tak dobrze. Przełomowym okazało się spotkanie z Mieszkiem Gniezno, w którym wygraliśmy zasłużenie aż 5:0. Punkty zdobyliśmy jeszcze w meczu z Błękitnymi Wronki, wygrywając 4:2 i z Polonią Poznań, remisując 1:1. Niestety przydarzyły nam się również słabsze mecze, zwłaszcza te, w których mogliśmy spodziewać się lepszego rezultatu. Oto pełna lista spotkań z rundy jesiennej:

SPN Szamotuły - KS Koziołek Poznań 5:1 (Radecki)
KS Koziołek Poznań - SF Luboń 1:2 (Chomicz)
Poznańska 13 - KS Koziołek Poznań 5:1 (Chomicz)
KS Koziołek Poznań - Mieszko Gniezno 5:0 (Radecki, Chomicz, Pawlak, Kopera, Kuśnierczyk)
Polonia Poznań - KS Koziołek Poznań 1:1 (Kuśnierczyk)
AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 6:1 (Pawlak)
KS Koziołek Poznań - Błękitni Wronki 4:2 (Bauer, Lis, Radecki - 2)
Victoria Września- KS Koziołek Poznań 3:0
KS Koziołek Poznań - Unia Swarzędz 1:2 (Chomicz)

Debiut w lidze wojewódzkiej okazał się dla nas dużym wyzwaniem. Dobre spotkania przeplataliśmy słabszymi. Zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie na własnym boisku, niż na wyjazdach. Pewne jest jednak, że w zespole jest duży potencjał, którego jeszcze w pełni nie pokazaliśmy. Skupiamy się na ciężkiej pracy i mamy nadzieję, że solidnie przepracowana zima pozwoli osiągać lepsze rezultaty wiosną. Z pewnością czeka nas dużo pracy. Liczymy na to, że wiosna będzie nasza!

Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen