W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Runda jesienna B-klasy zakończona!

8 zwycięstw, 3 porażki, 33 bramek strzelonych, 12 straconych, 24 punkty - takimi liczbami może pochwalić się nasz zespół seniorów po 11 kolejkach ligowych w rozgrywkach Klasa B Proton, w których zajmuje 2 miejsce.

Przygotowania rozpoczęliśmy 20 lipca. Były to dość nietypowe przygotowania bowiem liga ruszała 15 sierpnia, tak więc na selekcję zawodników oraz zbudowanie filarów drużyny, jak i przygotowanie fizyczne do sezonu, trenerzy mieli zaledwie 4 tygodnie. W tym okresie rozegraliśmy gry kontrolne z takimi drużynami jak Meblorz Swarzędz, GKS Golęczewo, Antares Zalasewo, Złoci Złotkowo II, Luboński 1943 Luboń (juniorzy) oraz KS Strzeszyn.

Finałem tych przygotowań był inauguracyjny mecz ligowy z również debiutującym w tych rozgrywkach klubem, AP Dębiec. Mecz ten daniem Trenera był najsłabszy w naszym wykonaniu w perspektywie całej rundy - wygraliśmy po kiepskiej grze 1:0. Pierwszą bramkę w historii naszego klubu po strzale głową zdobył Konrad Olesik. W drugiej kolejce poznaliśmy smak porażki, przegrywając ze Stellą Luboń po mizernej grze. Po tym meczu zdecydowaliśmy się zmienić ustawienie naszej drużyny, co przyniosło niezły efekt w kolejnych meczach z Odlewem Poznań oraz LSSG Grodzisk Wielkopolski, które pokonaliśmy 5:1 i 4:0. W 5. kolejce wreszcie mogliśmy przekonać się, że legendy B-klasowców o boiskach, które mówiąc pół serio, pół żartem mogłyby być wybiegiem dla psów lokalnej społeczności to nie mity, lecz brutalna rzeczywistość - w Rokietnicy przegraliśmy 1:2, mimo że bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz po bramce Artura Rybaka na początku spotkania. Niestety, zabrakło nam wyrachowania, doświadczenia, ale także obycia na kiepskich boiskach, na których gospodarze radzili sobie naprawdę nieźle. Podobnie było również w Skrzynkach, gdzie rozegraliśmy mecz z Okoniem Sapowice. Okoń pokonał nas 3:0 i uczciwie trzeba oddać rywalom, że zdecydowanie lepiej sobie radzili w tych trudnych warunkach. Pomiędzy tymi wyjazdowymi meczami, gościliśmy jeszcze u siebie Orlik Sępno, który pokonaliśmy pewnie 6:0.

Październik zapowiadał się niezwykle interesująco dla naszego zespołu, był to też kluczowy miesiąc w kontekście przyszłej walki o awans. Rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa 8:0 nad czerwoną latarnią ligi, Plutonem Przeźmierowo. Następnie graliśmy na wyjeździe z drugą ekipą Złotych Złotkowo. Mecz ten stał na bardzo dobrym poziomie piłkarskim, bardzo dużo sytuacji z jednej i drugiej strony. Do ostatniej chwili Złoci walczyli o punkt, ostatecznie to my wygraliśmy 3:2 i zdobyliśmy komplet punktów. Tydzień później gościliśmy ekipę Orłów Plewiska. Po bardzo trudnym meczu zwyciężyliśmy 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kacper Kuraszkiewicz. Ostatni mecz rundy jesiennej to wyjazd na trudny teren do Kiekrza. Arka zdobyła bramkę już w 30, sekundzie, nasz zespół odpowiedział dwoma trafieniami Adriana Chalimana i już w 7. minucie mieliśmy wynik 2:1 dla Koziołka. Gospodarze przed przerwą trafili jeszcze na 2:2. W drugiej połowie Kuba Rudziński po solowej akcji był faulowany w polu karnym, a karnego na bramkę zamienił Daniel Grześkowiak. Dzięki temu zwycięstwu wskoczyliśmy na 2. miejsce, z którego już do czerwca nie zamierzamy spadać.

Jak mówi trener Garcon - podsumowując, z rundy jestem jak zadowolony. Widać, że ten zespół zaczął dobrze funkcjonować. Praca, którą wykonali nasi zawodnicy na pewno przynosi efekty. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wierzymy, że nasza ciężka praca na treningach przełoży się na końcowy sukces jakim będzie awans ligę wyżej.

Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen