Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - KS Koziołek Poznań 2006

W niedzielę, 8 listopada, rozegraliśmy dziesiąty mecz ligowy w I Lidze Okręgowej Grupy 5. Naszym przeciwnikiem był zespół UKS Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Po ostatnich trzech zwycięstwach z rzędu również w tym meczu chcieliśmy zdobyć komplet punktów i podtrzymać dobrą passę z ostatnich występów. Od początku spotkania wyszliśmy skoncentrowani z zamiarem wywiezienia trzech punktów. Dość szybko zdobyliśmy prowadzenie 2:0 po dwóch bramkach Jakuba Rajkowskiego. Gospodarze poza dwoma strzałami w pierwszej połowie nie zagrozili znacząco naszej bramce. Do przerwy trafienia dołożył jeszcze dwa trafienia Karol Topolski oraz Jakub Rajkowski i jedno Kacper Konieczny. Do szatni schodziliśmy prowadząc bardzo wysoko, bo aż 7:0.

Po przerwie nasz zespół nie chciał na tym poprzestać i dążył do zdobycia kolejnych bramek. Kolejne bramki padły po bardzo składnych i efektownych akcjach zarówno z bocznych, jak i środkowego sektora boiska po podaniach prostopadłych. Autorami bramek byli Dawid Skorecki, Nikodem Olejnik, Mateusz Wybieralski, Adam Wojtkowiak oraz kolejne cztery bramki dołożył Jakub Rajkowski, który w ten dzień zdobył aż 8 bramek. Trzema asystami popisał się Szymon Górny. Ostatecznie wygrywamy mecz bardzo wysoko, bo aż 17:0.

Na pewno cieszy bardzo wysoka skuteczność i dobra gra naszego zespołu. Mamy nadzieję, że zostanie ona podtrzymana w ostatnim meczu rundy z Sucharami Suchy Las.

UKS Orlik Poznań - KS Koziołek Poznań 2007

W Święto Niepodległości zagraliśmy ostatni mecz w rundzie jesiennej Ligi Wojewódzkiej WZPN. Przeciwnikiem był zespół Orlika Poznań.

Od początku meczu nasz zespół miał dużą przewagę i praktycznie nie schodził z połowy rywala. W 14. minucie wyszliśmy na prowadzenie po rzucie różnym. Strzelcem bramki Lech Jankowski. Do przerwy tylko zdobyliśmy tylko jedną bramkę, mimo kilkunastu strzałów. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a skuteczność się poprawiła. Następne trafienia zanotowali Jan Konieczny (2), Michał Muczek, Lech Jankowski oraz Grzegorz Wojciechowski. Rundę kończymy serią trzech zwycięstw. Okres zimowy trzeba przepracować i walczyć o utrzymanie na wiosnę.

UKS Śrem - KS Koziołek Poznań 2008

W miniony weekend nasz zespół pojechał do Śremu na mecz z miejscowym UKS.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz będzie bardzo trudny, ponieważ nasi przeciwnicy doskonale sobie radzili w bieżących rozgrywkach. Chcieliśmy ten mecz jednak wygrać i tak do tego spotkania podeszliśmy. Pierwsze 10 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Często atakowaliśmy bramkę przeciwników, stwarzaliśmy sytuacje i skutecznie przerywaliśmy kontrataki zespołu gospodarzy. Niestety, w 12. minucie meczu straciliśmy bramkę po rzucie rożnym, a 3 minuty później po naszym błędzie w obronie zespół gospodarzy prowadził już 2:0.

W drugiej połowie spotkania zespół ze Śremu zaczął dominować, ale my również mieliśmy okresy lepszej gry. Niestety, nie udało nam się żadnej sytuacji zamienić na bramkę, a zespół UKS-u coraz groźniej atakował. W końcu dołożył jeszcze dwa gole po kolejnych rzutach rożnach. Porażka 0:4 po stracie trzech bramek z rzutów rożnych na pewno jest bolesna. Najważniejsze jednak, żeby wyciągnąć z tego spotkania naukę na przyszłość.

KS Koziołek Poznań 2009 - LPFA Skoki

Zespół rocznik 2009 ma za sobą przedostatni w rundzie jesiennej mecz w lidze młodzika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zagraliśmy na własnym boisku z LPFA Skoki.

Od początku spotkanie było dość wyrównane, z małą liczbą sytuacji bramkowych z obu stron. Niestety, w pierwszej połowie, po rzucie rożnym przeciwnika, straciliśmy gola. W drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji, ale to przeciwnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił bramkę w ostatnich minutach meczu. Najlepszą okazję mieliśmy po uderzeniu Filipa Wieczorka z rzutu wolnego. Piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od linii bramkowej.

Wszyscy zawodnicy zagrali poprawnie, ale nie wystarczyło to do zdobycia punktów. Szkoda. Wydaje się, że przeciwnik był w naszym zasięgu. Za tydzień ostatnie spotkanie. Zagramy na wyjeździe z AP Oborniki.

LPFA Skoki - KS Koziołek Poznań 2010

W ubiegłą sobotę rozegraliśmy ostatni mecz ligowy w tej rundzie. Naszym rywalem był zespół LPFA Skoki.

Mecz od początku toczył się pod dyktando rywala, piłka bardzo dobrze rozgrywana w środku pola dała efekt meczu do jednej bramki. Przerwa między rundami to czas analizy dla trenera Łukasza. Niewątpliwie debiutancki, pierwszoligowy sezon dla zespołu 2010 jest okresem nauki oraz pokory. Liczymy na lepsze występy naszej drużyny już wiosną.

LKS Wielkopolska Komorniki - KS Koziołek Poznań 2011

Trudne spotkanie czekało zespół rocznika 2011 KS Koziołek Poznań w lidze orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na wyjeździe zmierzyliśmy się z LKS Wielkopolska Komorniki.

Od początku meczu gospodarze osiągnęli dużą przewagę. Straciliśmy sporo goli. Zastępujący w bramce nieobecnego Pawła Trzaskawkę, Wojciech Bigus i Jan Wiese, mieli bardzo trudne zadanie. Nasz zespół walczył ambitnie do końca. Druga połowa była już lepsza. Niestety, nie udało nam się strzelić gola.

Przed nami ostatni tej jesieni mecz ligowy. Zagramy na wyjeździe z MKS Błękitni Wronki. Trzymamy kciuki za udane zakończenie rundy!