KS Arka Kiekrz - KS Koziołek Poznań

24 października w Kiekrzu rozegraliśmy bardzo ważny mecz z tamtejszą Arką.

Od początku wiedzieliśmy, że będzie to trudny przeciwnik. Rywal to weteran rozgrywek A i B-klasowych, który walczy na tych frontach od paru ładnych lat. Mecz rozpoczął się od długiego podania zawodników Arki, ku zaskoczeniu naszych obrońców do piłki dopadł zawodnik żółto-niebieskich i pokonał w sytuacji 1 na 1 naszego bramkarza. 1. minuta i wynik 1:0 dla gospodarzy. Na szczęście ten zimny prysznic podziałał motywująco i już w 4. minucie wyrównał Adrian Chaliman, po pięknym prostopadłym podaniu Tomka Depy. W 7. minucie skutecznym strzałem z powietrza Adrian Chaliman wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 29. minucie po błędzie naszej defensywy wyrównał napastnik gospodarzy. Niezwykle emocjonująca pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2, choć trzeba przyznać, że oba zespoły mogły wyjść na prowadzenie.

W drugiej połowie to gospodarze prowadzili grę, raz po raz nadziewając się na groźne kontry naszego zespołu. Tak też było w 66. minucie, kiedy to doskonałą akcją indywidualną popisał się Kuba Rudziński, minął 3 zawodników, wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez obrońcę Arki Kiekrz. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Grześkowiak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i nasza drużyna zanotowała czwarte z rzędu zwycięstwo.

Rundę jesienną kończymy na drugim miejscu. Czeka nas teraz długa przerwa od rozgrywek ligowych, którą musimy wykorzystać na jak najlepsze przygotowanie do rundy rewanżowej.