Przedostatnie jesienne ligowe spotkanie rozegrali w weekend nasi Seniorzy.

KS Koziołek Poznań - KS Orły Plewiska

Orły pokonane!

W sobotę, 17 października, w roli gospodarza podejmowaliśmy zespół plasujący się na drugim miejscu, Orły Plewiska. Mecz z gatunku tych o 6 punktów, mimo że bez udziału publiczności był gwarantem sporej dawki emocji!

Od początku staraliśmy się narzucić swój styl gry, jednak bardzo dobrze zorganizowana drużyna gości nie pozwalała na zbyt wiele. Od czasu do czasu goście wyprowadzali prostymi środkami szybkie kontry, które przy lepszej skuteczności mogły przynieść bramki.

W drugiej połowie dalej to my utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, a goście po odbiorze długim podaniem próbowali zaskoczyć naszą defensywę. Paradoksalnie w 75. minucie to drużynę gości udało się skontrować! Skuteczną akcję rozpoczął Rybak, który dobrym podaniem wprowadził Chalimana, ten zagrał prostopadłą piłkę do Daniela Grześkowiaka, Daniel podaniem z pierwszej piłki wprowadził Kuraszkiewicza, który przedarł się przez rosłych obrońców z Plewisk i pokonał bramkarza. Orły po stracie bramki rzuciły się do odrobienia strat, dzięki czemu mieliśmy jeszcze więcej przestrzeni. Podwyższyć wynik mógł Wojtek Grześkowiak po strzale głową, ale piłkę z linii wybił obrońca. Strzał z pola karnego Artura Rybaka obronił bramkarz. Wynik końcowy brzmiał zatem 1:0 i to nasza drużyna mogła cieszyć się z trzech punktów.

Było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, a co najważniejsze zwycięstwo po niezłej grze. Cieszy kolejny mecz na naszym boisku, w którym nie straciliśmy bramki. W sobotę czeka nas ostatni jesienny mecz o mistrzostwo "Serie B" - o 15:00 zagramy w Kiekrzu z tamtejszą Arką.