Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

AP Reissa II Poznań - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Kolejne spotkanie ligowe rozegrali w miniony weekend Juniorzy Młodsi B1.

Po dobrym występie przed tygodniem, gdy zremisowaliśmy z liderem tabeli, nasza drużyna podeszła do kolejnego meczu niezwykle skoncentrowana i nastawiona ofensywnie. Dało to efekt już na początku meczu, gdy jedna z pierwszych akcji przyniosła nam prowadzenie, a bramkarza gospodarzy pokonał Oliwier Szuchnik. Chwilę później dwie groźne akcje przeprowadzili rywale, jednak nie przyniosły one wyrównania. Nasza przewaga rosła jednak z każdą minutą, a jej efektem były dwa gole strzelone jeszcze przed przerwą. Ich autorami byli Mikołaj Muszyński i Mikołaj Wnuk.

Obraz gry w drugiej połowie wyglądał podobnie jak przed przerwą. Mieliśmy przewagę w każdym elemencie gry, co przyniosło kolejnych siedem zdobytych bramek. Na listę strzelców wpisali się po dwa razy ponownie Mikołaj Muszyński i Mikołaj Wnuk, a także Marcel Dudek, Maciej Burdelski i Aleksander Bentkowski. Gospodarze odpowiedzieli jednym celnych strzałem i ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 10:1.

Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, potrafiąc wykorzystać błędy przeciwnika. Warto także dodać, że w szeregach rywali grało kilku młodszych zawodników, co sprawiło, że przewaga fizyczna była tym razem po naszej stronie.

KS Polonia Poznań - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

W sobotę, 26 września, zespół Juniora Młodszego B2 zmierzył się w meczu derbowym z Polonią Poznań.

Spotkanie rozgrywane było na świetnie przygotowanej murawie obiektu przy ulicy Harcerskiej. Pierwsza połowa zaczęła się dość spokojnie, a gra toczona była przede wszystkim w środkowej części boiska. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką.

Po przerwie zaatakowaliśmy śmielej, szukając swojej szansy na zdobycie wyrównującej bramki. Największe zagrożenie stwarzaliśmy po stałych fragmentach gry, jedno z uderzeń z rzutu wolnego wylądowało nawet na spojeniu bramki rywala. W końcu, gdy wydawało się, że wszystkie punkty zostaną u gospodarzy, w doliczonym czasie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym, a rzut karny skutecznie na bramkę zamienił Igor Kuśnierczyk.

Spotkanie przyniosło wiele emocji. Kibice mogli oglądać ciekawe akcje w wykonaniu obu zespołów. Wynik 1:1 wydaje się być zatem sprawiedliwym rezultatem.

AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

W minioną sobotę zespół Juniora Młodszego B2 rozegrał kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem na boisku w Baranowie mierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Reissa.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla naszego zespołu i już w 7 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to nadal przewaga przeciwnika, ale z czasem i my zaczęliśmy dochodzić do głosu. W 33 minucie faulowany w polu karnym był Maks Chomicz. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Jakub Pawlak i "na raty" pokonał bramkarza rywali. Niezbyt długo cieszyliśmy się jednak z prowadzenie. W 38 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po akcji rozpoczętej rzutem rożnym. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. c Drugą część spotkania rozpoczęliśmy równie źle jak pierwszą, tracąc bramkę już 5 minut od pierwszego gwizdka. Rywal nadal dominował na boisku dokładając kolejne trafienia. My również mieliśmy swoje sytuacje. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu Jakuba Lisa, piłka minimalnie minęła słupek bramki przeciwnika, a po uderzeniu Maksa Chomicza z 16 metrów wylądowała na jej poprzeczce. Ostatecznie przegrywamy 6:1 na trudnym terenie.

Niestety ten mecz musimy zaliczyć do tych nieudanych. Gra zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Brakowało woli walki i charakteru, żeby przeciwstawić się przeciwnikowi. Trenujemy dalej, aby w następnym spotkaniu zaprezentować się dużo lepiej.

AP Błękitni Owińska - KS Koziołek Poznań 2006 I

W sobotę, 3 października, rozegraliśmy szósty mecz ligowy w I lidze okręgowej grupy 5. Naszym przeciwnikiem był zespół Błękitni Owińska.

Już w pierwszych minutach meczu gospodarze narzucili swój styl gry. Nie potrafiliśmy przeciwstawić się przeciwnikowi i w pierwszych minutach meczu tracimy dwie bramki po rzutach rożnych. Pod koniec pierwszej połowy zaczęliśmy odrabiać straty, bramkę kontaktową strzelił Jakub Rajkowski, niestety kilka minut przed gwizdkiem kończącym drugą połowę znów tracimy bramkę po rzucie rożnym.

Od początku drugiej połowy chcieliśmy odrabiać straty, lecz znów tracimy bramkę (czwartą w tym meczu) po rzucie rożnym. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy, którzy dokumentują ją strzeleniem kolejnych dwóch bramek. Mecz ostatecznie przegrywamy 6:1.

Bez wątpienia był to najgorszy nasz mecz w tej rundzie w naszym wykonaniu. W następnych meczach na pewno musimy poprawić obronę przy stałych fragmentach gry.

KS Koziołek Poznań 2006 II - AP Niechanowo - galeria zdjęć

W niedzielę rozegraliśmy kolejny mecz ligowy w II lidze okręgowej. Naszym przeciwnikiem był zespół AP Niechanowo.

Od pierwszego gwizdka dążyliśmy do szybkiej zdobyczy bramkowej, co udało się po bardzo mocnym i precyzyjnym strzale z woleja Piotra Andrzejewskiego, który otworzył wynik spotkania. Kilka minut później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców tym razem kończąc akcję precyzyjnym strzałem po ziemi. Kolejne minuty meczu to dominacja naszego zespołu i piękne bramki po strzałach z dystansu Mateusza Wybieralskiego, Franka Berlińskiego oraz Kacpra Koniecznego, do szatni schodziliśmy prowadząc 5:0.

W drugiej połowie obraz meczu wyglądał bardzo podobnie, lecz do głosu doszli również goście, którzy strzelili dwie bramki, po strzałach z pola karnego. Mieliśmy sporo sytuacji w drugiej połowie, lecz niestety tylko jedną zamieniliśmy na bramkę po strzale Piotra Andrzejewskiego, który tym samym zdobył w tym meczu trzecią bramkę kompletując hattricka. Mecz kończy się wynikiem 6:2, co na pewno napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

KS Warta Poznań - KS Koziołek Poznań 2007

W miniony weekend zespół rocznika 2007 KS Koziołek Poznań zagrał, w ramach ligi wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej trampkarza młodszego, z Wartą Poznań.

Mecz zakończył się bardzo wysoką porażką. Rywal był z pewnością faworytem tego meczu. Wydaje się jednak, że nasza drużyną od początku nie wierzyła, że możemy zagrać tego dnia dobre zawody i tuż po rozpoczęciu spotkania straciła dwa gole. Szkoda.

Przed nami kolejne mecze. Mamy nadzieję, że zespół dobrze przepracuje ten tydzień, tak by w sobotni poranek zagrać dobre zawody z SKS Unią Swarzędz. Powodzenia!

AKF Poznań - KS Koziołek Poznań 2008

W 5. kolejce III ligi okręgowej Młodzika D1 nasz zespół mierzył się z drużyną AKF Poznań. Mecz odbywał się w nowoczesnym obiekcie Centrum PLEK, więc już przed przyjazdem wiedzieliśmy, że na warunki atmosferyczne nie będziemy mogli narzekać.

Od samego początku spotkania próbowaliśmy zdominować rywali, częściej kreowaliśmy sytuacje strzeleckie, więcej wymienialiśmy podań i skuteczniej odbieraliśmy piłkę. Niestety, pomimo tego nie mogliśmy przez długi czas zdobyć upragnionej bramki. Przeciwnicy starali się rozbijać nasze ataki i wyprowadzać swoje. Udało im się oddać dwa bardzo groźne strzały, ale na nasze szczęście minimalnie niecelne. Ostatnio szlifowane na treningu stałe fragmenty gry, a dokładniej dobrze wykonany rzut rożny przyniósł nam bramkę na 5 minut przed przerwą. Niestety, czasami tak jest, że raz los daje, a raz zabiera. Niespełna 2 minuty później nasi przeciwnicy wyrównali stan meczu po bramce z... rzutu rożnego. Na przerwę zeszliśmy z przeświadczeniem, że jesteśmy zespołem lepszym, jednak musimy poprawić pewne aspekty gry. Przede wszystkim dokładność podań, ustawienie w różnych fazach gry oraz skuteczność. Na szczęście to się udało i w drugiej części spotkania zdobyliśmy aż 5 bramek, a nasi rywale zdołali odpowiedzieć tylko jedną.

Na pewno cieszy wysokie zwycięstwo, jednak nie popadamy w nadmierny optymizm. Pracujemy i czekamy na kolejne wyzwania.

KS Koziołek Poznań 2009 - AP Oborniki

Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań rozegrał swój czwarty, ostatni w pierwszej rundzie, mecz w kategorii młodzika w rundzie jesiennej. Naszym przeciwnikiem była drużyna AP Oborniki.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo źle. Już po kilkudziesięciu sekundach straciliśmy gola. Pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Graliśmy źle, nie realizowaliśmy założeń na to spotkanie. Do przerwy przeciwnik trafił do naszej bramki jeszcze dwa razy. Druga połowa wyglądała już inaczej. Zagraliśmy dużo lepsze 20 minut i choć przełożyło się to tylko na jedną bramkę, którą strzelił Filip Wieczorek, trzeba pochwalić zespół za to, że to my byliśmy w posiadaniu piłki, potrafiliśmy się przy niej utrzymać i szybko nią operować. Niestety, kiedy wydawało się, że mamy szanse na strzelenie kolejnych goli, po błędzie w otwarciu gry straciliśmy czwartą bramkę, co podcięło nam skrzydła. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:5.

Sporo bramek tracimy po stracie piłki na własnej połowie. Jeśli popracujemy nad otwarciem oraz budowaniem gry, w kolejnych meczach nasza gra powinna wyglądać lepiej. Powodzenia!

GSP Sątopy - KS Koziołek Poznań 2011

Awans zespołu rocznika 2011 do I ligi Wielkopolskiego Związku Piki Nożnej oznaczał sporo wymagających spotkań tej jesieni. Początek rundy był trudny. W miniony weekend pojechaliśmy jednak do Bukowca, by zmierzyć się z Gminną Szkołą Piłki Nożnej Sątopy.

Pierwsza połowa spotkania to nasza przewaga, uwieńczona golami Jacka Linki i Aleksandra Chudego. Po zmianie stron mieliśmy jeszcze rzut karny. Dobre uderzenie Jędrzeja Siemka świetnie obronił bramkarz gospodarzy. Zawodnicy GSP Sątopy zdołali tylko raz umieścić piłkę w naszej bramce i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Przed nami trudne zadanie w tę sobotę. Zmierzymy się na własnym boisku z zespołem Lecha Poznań. Powodzenia!