Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Grom Plewiska - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Czwarte ligowe spotkanie tej jesieni mają za sobą zawodnicy rocznika 2004, którzy w sobotę na świetnie przygotowanej murawie w Plewiskach zmierzyli się z Gromem.

Od pierwszych minut mieliśmy przewagę w każdym elemencie gry. Potrafiliśmy dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki, stwarzaliśmy sobie sporo okazji strzeleckich, a także szybko neutralizowaliśmy próby gospodarzy. Przed przerwą dwukrotnie udało nam się zaskoczyć bramkarza rywali. Najpierw Oliwier Szuchnik wykorzystał podanie Mikołaja Frąckowiaka i po minięciu dwóch rywali otworzył wynik meczu, a chwilę później Maciej Burdelski celnie wykończył dośrodkowanie Marcela Dudka.

Po przerwie szybko podwyższyliśmy wynik na 3:0, kiedy na strzał z 30. metrów zdecydował się Kuba Pawlak. Piłka po jego uderzeniu trafiła w samo okienko i z pewnością była ozdobą tych zawodów. Czwarty gol padł natomiast po rzucie rożnym - precyzyjne dośrodkowanie Mateusza Prange uderzeniem głową wykończył Jakub Kieliszewski. Mimo kilka niezłych okazji więcej goli już nie strzeliliśmy, natomiast gospodarze w samej końcówce zdobyli honorową bramkę.

Było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu i zasłużone zwycięstwo. Czy podobna sztuka uda nam się w następnej kolejce? Z pewnością zrobimy wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się na tle lidera tabeli z Wronek i powalczyć o kolejne punkty.

KS Koziołek Poznań 2005 - MKS Mieszko Gniezno - galeria zdjęć

W minioną sobotę zespół Juniora Młodszego zmierzył się u siebie z drużyną Mieszka Gniezno w ramach I ligi wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Goście przyjechali jako zespół do tej pory niepokonany, natomiast dla nas to spotkanie było szansą na pierwsze punkty w ligowej tabeli. Mecz rozpoczęliśmy bardzo odważnie, stwarzając sobie sytuację pod bramką przeciwnika od samego początku. Już w 8. minucie po samodzielnej akcji Janka Radeckiego wyszliśmy na prowadzenie. Po tej bramce atakowaliśmy na bramkę rywali z jeszcze większą wiarą. W 17. minucie Maks Chomicz podwyższył prowadzenie. Sytuacji w tej części gry mieliśmy jeszcze sporo, ale pod bramką gości zawodziła nas skuteczność. Duże zagrożenie stwarzaliśmy również po stałych fragmentach gry. Rywale natomiast rzadko gościli na naszej połowie.

Na drugą odsłonę spotkania wyszliśmy z założeniem strzelenia jak najszybciej trzeciej bramki, która uspokoiłaby nasze boiskowe poczynania. Udało to nam się już w 51. minucie za sprawą pięknego uderzenie Jakuba Pawlaka, który posłał piłkę z 25 metrów pod samą poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi gości. Nie zamierzaliśmy jednak na tym poprzestawać i nadal ochoczo stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. W 58. minucie bramkę na 4:0 strzelił Mikołaj Kopera, a w 68. minucie wynik meczu ustalił Igor Kuśnierczyk.

W sobotę zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Od początku okresu przygotowawczego wiedzieliśmy, że potrafimy dobrze grać w piłkę i zasługujemy na grę w lidze wojewódzkiej. Potrzebowaliśmy jednak udowodnić to w meczu ligowym. Liczymy na to, że był to "mecz na przełamanie" i od tej pory będziemy regularnie punktować w lidze. Najbliższa okazja już w sobotę w meczu derbowym z Polonią Poznań. Trzymajcie kciuki!

KS Koziołek Poznań 2006 I - PKS Racot - galeria zdjęć
KS Koziołek Poznań 2006 II - KS Grom Plewiska - galeria zdjęć

W sobotę rozegraliśmy czwarty mecz ligowy w I lidze okręgowej grupy 5. Naszym przeciwnikiem był zespół PKS-u Racot.

Od początku spotkania chcieliśmy szybko zdobyć bramkę, co się udało, niestety sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika. Mimo sporej liczby strzałów i akcji pod bramką przeciwnika piłka nadal nie chciała wpaść do siatki. Po przerwie obraz spotkania wyglądał tak samo. Zespół gości dobrze się bronił, a nasza drużyna mimo widocznej przewagi nie potrafiła jej udokumentować zdobyciem gola. Do samego końca staraliśmy się zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, jednak piłka "jak zaczarowana" nie chciała wpaść do bramki. Mecz kończymy zatem remisem 0:0, z czego na pewno nie możemy być zadowoleni.

Natomiast w niedzielę rozegraliśmy mecz ligowy w II lidze grupy 4. Naszym przeciwnikiem był zespół Gromu Plewiska.

Naszą drużynę ponownie tworzyli zawodnicy z roczników 2006 oraz 2007. Po dobrym początku i stworzeniu sobie kilku sytuacji podbramkowych, niestety, po dwóch prostych błędach do przerwy schodziliśmy przegrywając 0:2. Mimo niekorzystnego wyniku wyszliśmy na drugą połowę z chęcią odrabiania strat. Po dwóch akcjach w bocznych sektorach boiska i dwóch asystach Franka Pawłowskiego i golach Krzysztofa Zielińskiego i Jakuba Siekiery doprowadziliśmy do remisu. Mimo kilku dogodnych sytuacji pod koniec meczu, niestety nie udało nam się wyjść na prowadzenie. Pojedynek kończymy wynikiem 2:2. Może cieszyć gra zespołu w drugiej połowie, mimo niekorzystnego rezultatu do przerwy i walka o zwycięstwo do samego końca.

Calcio Wągrowiec - KS Koziołek Poznań 2007

W niedzielę wybraliśmy się do Wągrowca na kolejny mecz ligowy, tym razem z Calcio.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Potem nie wykorzystali kilku sytuacji i mecz stał się bardziej wyrównany. W 20. minucie Eryk Frąckowiak zablokował wykop obrońcy, co okazało się strzałem nad bezradnym bramkarzem. 5 minut później na strzał z 30 metrów decyduje się Milan Bromberek i mamy sensacyjne prowadzenie.

W drugiej połowie Calcio przeważało i w 65. minucie doprowadziło do wyrównania. My mieliśmy swoje sytuacje do podwyższenia prowadzenia, niestety zabrakło nam szczęścia. Gdy się wydawało, że spotkanie skończy się remisem w ostatniej akcji zespół z Wągrowca wyszarpuje zwycięstwo.

AP Talenty Poznań - KS Koziołek Poznań 2008

W sobotę, 19 września, rozgrywaliśmy na Golęcinie mecz w ramach III ligi okręgowej WZPN z zespołem Talenty Poznań.

W sobotni poranek przywitał nas dobrze przygotowany obiekt z piękną, równą murawą. W pierwszej części spotkania staraliśmy się kontrolować mecz, stworzyliśmy parę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, jednak udało nam się to dopiero chwilę przed przerwą.

Druga połowa również zaczęła się obiecująco dla naszej drużyny. Parę minut po rozpoczęciu odebraliśmy piłkę w strefie wysokiej i zdobyliśmy drugą bramkę. Z każdą minutą meczu niestety graliśmy coraz gorzej. Mało efektywne odbiory piłki, nieudane dryblingi, niecelne podania i brak asekuracji w fazie bronienia spowodowały, że przeciwnik łapał wiatr w żagle. Napędzali swoje ataki dłuższymi podaniami, co skutkowało groźnymi sytuacjami pod naszym polem karnym. Parę wypracowanych sytuacji oraz stałe fragmenty gry spowodowały zdobycie 3 bramek przez gospodarzy. Na pewno porażki z 2:0 na 2:3 są bolesne, jednak mam nadzieję, że wyniesiemy z tej lekcji wnioski na kolejne spotkania.

KS Koziołek Poznań 2009 - SPN Szamotuły - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań rozegrał swój drugi mecz w kategorii młodzika w rundzie jesiennej. Naszym przeciwnikiem była drużyna SPN Szamotuły.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando. Sytuacji bramkowych było sporo, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. W drugiej połowie byliśmy już skuteczniejsi i po kolejnych 15 minutach prowadziliśmy 6:2. Niestety, sami napędziliśmy sobie strachu, bo w ostatnich minutach spotkania przeciwnicy aż trzy razy trafili do naszej bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5. Po dwa gole dla naszego zespołu strzelili Dennis Dudek oraz Jakub Figaszewski. Jedno trafienie zanotowali Bartosz Kuczma i Filip Wieczorek.

Brawa należą się całej drużynie. Nie brakowało zaangażowania. Musimy jednak wyeliminować błędy w obronie, tak by nie tracić goli w tak łatwy sposób. Wiemy nad czym pracować. Kolejny mecz za dwa tygodnie. W sobotę zagramy w Łopuchowie z LPFA Skoki. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2010 - MKS Mieszko Gniezno

W sobotę, 19 września, na naszym "domowym" boisku rozegraliśmy mecz w ramach 4. kolejki I ligi okręgowej Wielkopolskiego ZPN. Naszym przeciwnikiem był zespół Mieszka Gniezno.

Zawodnicy gości okazali się bardziej zorganizowaną drużyną w szybkim ataku, jak i skutecznej obronie. Mecz skończył się wynikiem 1-12 dla gości, a honorową bramkę dla Koziołka zaliczył Filip Wieczorek. Kolejny mecz zagramy wyjątkowo "w tygodniu" - we wtorek, 29 września, udamy się na Rataje, gdzie zagramy z LPFA.