Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KP Piła - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Trzeci ligowy pojedynek mają za sobą zawodnicy rocznika 2004. Nasz zespół w niedzielę wybrał się do Piły na mecz z miejscowym Klubem Piłkarskim.

Początek spotkania należał do nas - częściej byliśmy w posiadaniu piłki i potrafiliśmy stworzyć sobie dwie świetne okazje. Najpierw agresywny doskok Jakuba Kieliszewskiego i jego świetne podanie pozwoliło znaleźć się Oliwierowi Szuchnikowi w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a chwilę później po precyzyjnym dośrodkowaniu Marcina Bajerskiego uderzał Jakub Rydlewski. Żadnej z tych szans nie potrafiliśmy zamienić na gola, a rywale z minuty na minutę radzili sobie lepiej i także - szczególnie po dośrodkowaniach - gościli w naszym polu karnym. Pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie. Gdy jeden z naszych zawodników był opatrywany za linią boczną gospodarze potrafili wykorzystać przewagę liczebną i wyszli na prowadzenie.

Od początku drugiej połowy przewagę w posiadaniu piłki miał z pewnością nasz zespół. Gospodarze ograniczali się do kontrataków, jednak nie potrafili zamienić ich na gola. Świetną okazję na doprowadzenie do remisu miał Oliwier Szuchnik, który w 65. minucie ponownie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, minął go, jednak minimalnie przestrzelił. Na szczęście trzecia próba naszego napastnika okazała się skuteczna - w 75. minucie otrzymał świetne podanie od Mikołaja Frąckowiaka i umieścił piłkę w siatce rywali. To dodało nam jeszcze więcej energii, jednak gospodarze skutecznie się bronili. Na domiar złego, w samej końcówce straciliśmy jeszcze Dawida Czajkę, który przez kontuzję musiał opuścić boisko. Mimo gry w osłabieniu nasz zespół walczył do końca i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dopiął swego. Z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzył Aleksander Bentkowski, bramkarz zdołał obronić jego strzał, jednak przy dobitce Bartka Siekiery był już bezradny. Dzięki temu trzy punkty pojechały do Poznania.

Początek sezonu jest dla nas z pewnością bardzo wymagający, musimy sobie bowiem radzić bez kilku zawodników pauzujących z powodu kontuzji czy kartek, a część naszych graczy musi jeszcze nadrobić pewne zaległości z okresu przygotowawczego spowodowane wakacyjnymi wyjazdami, aby fizycznie dojść do swojej optymalnej dyspozycji. Mimo wszystko, trzeba docenić duży upór i zaangażowanie, które pokazaliśmy w Pile. Nie jest bowiem łatwo na tak trudnym terenie odwrócić losy meczu, grając dodatkowo o jednego zawodnika mniej. Wspólny obiad naszej drużyny po meczu chyba dawno nie smakował tak dobrze!

Poznańska 13 - KS Koziołek Poznań 2005

W miniony weekend zespół Juniora Młodszego B2 rozegrał mecz w trzeciej kolejce Ligi Wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem naszym rywalem był zespół Poznańskiej 13.

Spotkanie zaczęło się dosyć spokojnie, ale to nasi przeciwnicy zaczęli szybciej dochodzić do głosu. W 10. minucie wyszli na prowadzenie po dobrze zorganizowanej akcji rozpoczętej od wrzutu z autu. Nie zamierzaliśmy się jednak poddawać i w 18. minucie Maks Chomicz dobrze popracował w wysokim pressingu, odebrał piłkę bramkarzowi rywali i zdobył bramkę na 1:1. Niestety, nie cieszyliśmy się zbyt długo, bo już 3 minuty później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie - po raz kolejny tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Przeciwnicy wykorzystali jeszcze przed przerwą jedną z sytuacji po dobrze przeprowadzonym ataku szybkim.

Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani, staraliśmy się dotrzymywać kroku dobrze prezentującemu się rywalowi. Do pewnego czasu gra była wyrównana i sytuacje miały oba zespoły. Z czasem naszej drużynie zaczęło brakować sił, czego skutkiem były jeszcze dwie bramki gospodarzy, w 75. i 78. minucie.

Początek sezonu w Lidze Wojewódzkiej jest dla naszego zespołu trudny. Wciąż uczymy się szybszej gry i z każdego meczu wyciągamy wnioski. Bardzo pozytywne jest to, że zespół solidnie pracuje na treningach i liczymy, że z czasem przyniesie to efekt w postaci zdobyczy punktowych i dobrej gry. Najbliższa okazja już w sobotę, kiedy to w roli gospodarza zagramy z zespołem Mieszka Gniezno.

MKS Mieszko Gniezno - KS Koziołek Poznań 2006 I
AP Talenty Poznań - KS Koziołek Poznań 2006 II

W sobotę, 12 września, swoje mecze rozegrały oba zespoły rocznika 2006.

Trzeci mecz ligowy w I lidze okręgowej grupy zagraliśmy w Gnieźnie. Naszym przeciwnikiem był zespół Mieszka. Po pierwszych dwóch porażkach w lidze, nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany i skoncentrowany od początku spotkania, aby zdobyć komplet punktów. Od początku nasz zespół narzucił swój styl gry i dominował w każdym sektorze boiska. Po dwóch bramkach Nikodema Olejnika i jednej Jakuba Rajkowskiego schodziliśmy na przerwę prowadząc 3:0.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środowej strefie boiska, nie ustrzegliśmy się jednak błędów w bocznych sektorach. Po jednym z błędów właśnie w tym sektorze tracimy bramkę, lecz szybko odpowiadamy golem Filipa Nowackiego. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem 4:1 po bardzo dobrej grze i zaangażowaniu wszystkich zawodników.

Pierwszy mecze zagrała także nasza druga ekipa w II lidze okręgowej. Tu przeciwnikiem był zespół AP Talenty Poznań. Naszą drużynę tworzyli zawodnicy z roczników 2006 oraz 2007. Po wyrównanym początku do głosu doszli gospodarze, którzy przewagę udokumentowali kilkoma bramkami po naszych błędach w obronie, szczególnie przy stałych fragmentach gry.

Po przerwie obraz gry niestety się nie zmienił i przeciwnicy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

KS Koziołek Poznań 2007 - KKS Lech Poznań

W trzeciej kolejce zagraliśmy pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej na swoim boisku. I był to rywal z najwyższej półki. Lech Poznań nie dał nam żadnych szans. Broniliśmy się do 20 minuty, skutecznie rozbijając ciągłe ataki przeciwnika. Następnie Lech przyspieszył i strzelił nam 4 bramki. W drugiej dołożył 3 i mecz się skończył wynikiem 0:7 dla gości.

Liczymy, że w lepszych nastrojach będziemy po kolejnym meczu - czeka nas bowiem wyjazd do Wągrowca.

MKS Nielba Wągrowiec - KS Koziołek Poznań 2010 - galeria zdjęć

W niedzielę, 13 września, nasi orlicy rozgrywali mecz ligowy w Wągrowcu.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Duże luki w obronie naszego zespołu oraz niewykorzystanie szerokości boiska do kreowania składnych akcji sprawiły, że wracamy do Poznania na tarczy. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Wieczorek po pięknym prostopadłym podaniu Szymona Krzyżaniaka. Warto dodać, że spotkanie odbywało się na naturalnej murawie, a nasi chłopcy na co dzień trenują na nawierzchni sztucznej. Bierzemy się w garść i za tydzień gramy arcyciekawy mecz z kolegami z pierwszej stolicy Polski.

KS Koziołek Poznań 2011 - TMS Suchary Suchy Las - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2011 ma za sobą pierwszy mecz w I lidze orlika młodszego. Na początek zmagań spotkaliśmy się na własnym boisku z TMS Suchary Suchy Las.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Niestety, później opadliśmy z sił i rywal dorzucił kolejne trafienia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:7.

Mimo porażki, całej drużynie należą się brawa za zaangażowanie. Szkoda, że nie udało się strzelić gola. Trafiliśmy w tym sezonie do pierwszej ligi i każde spotkanie będzie dla nas wyzwaniem. Powodzenia!