Piąty ligowy pojedynek rozegrali w miniony weekend Seniorzy.

GKS Rokita Rokietnica - KS Koziołek Poznań

5. kolejka "serie B" zapowiadała się niezwykle ciekawie, bowiem naprzeciwko siebie stanęły drużyny z miejsca pierwszego, Rokita Rokietnica, oraz drugiego, czyli Koziołek Poznań.

Mecz od początku prowadzony był w dobrym tempie. Już w 5. minucie rzut wolny na bramkę zamienił Artur Rybak. Nasza radość nie trwała jednak długo, bo 10 minut później na 1:1 wyrównał zawodnik gospodarzy. Do przerwy oba zespoły stworzyły sobie szanse na objęcie prowadzenia, ale w przypadku strzałów gości, dobrze interweniował bramkarz Rokity, a w przypadku strzałów gospodarzy były one minimalnie niecelne lub za słabe.

Po przerwie gra dalej toczyła się głównie w powietrzu, powodem takiego stanu rzeczy był bardzo słaby stan boiska. W tych warunkach lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy w 67. minucie wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie naszych zawodników wykorzystał pomocnik Rokity, który dograł piłkę do niepilnowanego napastnika w polu karnym, a temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. 3 minuty później nasz bramkarz spóźnił się z wyjściem do dalekiego podania i ratował się wślizgiem, piłka zrobiła jeszcze psikusa na kępie trawy i Witoszyński zamiast w piłkę trafił w nogi napastnika Rokity. Arbiter nie wahał się ani sekundy - czerwona kartka dla naszego bramkarza stała się faktem. W tej trudnej sytuacji nasz młody zespół pokazał charakter i rzucił się do odrabiania strat. Doskonałą sytuację do tego miał Rybak, ale niestety obrońca zablokował jego strzał. Koziołek starał się wykorzystać jeszcze całą serię rzutów rożnych, niestety bez powodzenia. Sędzia główny zakończył mecz i to Rokita mogła cieszyć się z trzech punktów.

Dla Rokity należy się szacunek, że potrafią z wielką ochotą grać na swoim boisku, które delikatnie mówiąc nie zachęca do gry w piłkę. Dla nas olbrzymia lekcja pokory, ponieważ jadąc do Rokietnicy liczyliśmy na punkty, niestety się nie udało. Wierzymy jednak, że złość sportowa, spowodowana porażką przynieście nam trzy punkty już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzymy się z Orlikiem Sepno o 16:00 na poznańskiej Śródce.