Za nami kolejne mecze naszych drużyn w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Koziołek Poznań - LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski - galeria zdjęć

Lider pokonany!

W niedzielę, 6 września, o 10:00 na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, gościliśmy lidera B-klasy LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Mecz od początku był rozgrywany pod nasze dyktando. W 13. minucie dobrą okazję strzelecką miał Maciej Drozdowski, ale jego chwilę zawahania wykorzystał obrońca, który oddalił zagrożenie z pola karnego. Kolejna akcja przyniosła już bramkę, cudownym strzałem popisał się nasz wychowanek, Tomek Depa, który huknął z 18. metra wolejem. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Po bramce goście doszli do głosu, po rzucie rożnym w sytuacji 1 na 1 znalazł się napastnik gości, na nasze szczęście oddał strzał niecelny. W 39. minucie wyprowadziliśmy zabójczą kontrę i znów Depa trafił do siatki. Kolejne 2 minuty było 3:0, a cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Bartek Łucki.

Po przerwie goście całkowicie stracili zapał do gry, a nasi zawodnicy zdołali jeszcze raz trafić do siatki - z rzutu wolnego bramkę zdobył Artur Rybak. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a na uznanie zasłużył cały zespół. Dobra gra w defensywnie oraz skuteczna i kreatywna gra do przodu. W niedzielę jedziemy do Rokietnicy zagrać z tamtejszą Rokitą, która wskoczyła w miejsce Grodziska na fotel lidera.

KS Koziołek Poznań 2004 - KS Polonia Poznań - galeria zdjęć

W drugiej kolejce Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B1 nasz zespół zmierzył się z Polonią Poznań.

Mecz w pierwszej fazie był bardzo wyrównany, a oba zespoły nie były w stanie osiągnąć wyraźnej przewagi zarówno w posiadaniu piłki, jak i w stwarzaniu sobie sytuacji bramkowych. Jako pierwsi skutecznie zaatakowali goście, którzy w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Chwilę później było już jednak 1:1, kiedy po dobrej akcji naszego zespołu podanie Oliwiera Szuchnika na bramkę zamienił Mikołaj Muszyński. Niestety, kilka minut po tym golu popełniliśmy bardzo prosty błąd przy otwarciu gry, który zakończył się utratą drugiej bramki. Goście poszli za ciosem i świetnie wykorzystali nasz słabszy moment zdobywając kolejne dwa gole.

Po przerwie nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko zaatakować większą liczbą zawodników, jednocześnie ryzykując straty goli po kontratakach. Dobry pierwszy fragment gry i kilka świetnych okazji bramkowych nie przyniosły nam jednak goli. Co gorsza, zespół Polonii kilka razy wyprowadził szybkie kontrataki i przypieczętował zwycięstwo.

Bez wątpienia decydujący wpływ na ostateczny wynik miały duże błędy indywidualne w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - szczególnie dużo, podobnie jak w poprzedniej kolejce w Wągrowcu, kosztowała nas strata gola przy stanie 1:1, bo zdawało się, że po golu wyrównującym pójdziemy za ciosem. Z drugiej jednak strony, mieliśmy w tym spotkaniu kilka dobrych fragmentów. Liczymy, że z każdym kolejnym meczem to właśnie one będą przeważały. Szansa by to udowodnić już w najbliższą niedzielę w Pile. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2005 - SF Luboń - galeria zdjęć

W minioną sobotę zespół Juniora Młodszego B2 rozegrał swoje drugie spotkanie w lidze wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem na Śródce gościliśmy zespół SF Luboń.

Pierwsze połowa niestety nie zaczęła się po naszej myśli. Już w 3. minucie popełniliśmy błąd pod własną bramką, który bezlitośnie wykorzystali przeciwnicy. Na to spotkanie mieliśmy zupełnie inny plan, dlatego też bramka ta miała tak duże znaczenie. Słabszą dyspozycję naszego zespołu, nasi rywale wykorzystali jeszcze w 31. minucie, skutecznie kończąc akcję po stałym fragmencie gry. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową stratą.

W drugiej połowie częściowe ożywienie gry wprowadziła zmiana Jakuba Pawlaka, który próbował odbudować w zespole wolę walki. Niestety zmieniło to tylko nieznacznie formę naszego zespołu tego dnia. Mimo strzelonej w 63 minucie przez Maksa Chomicza bramki kontaktowej, po błędzie defensywy rywala, nie potrafiliśmy skutecznie budować akcji ofensywnych, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Ostatecznie przegrywamy na własnym terenie 1:2. Było to najsłabsze nasze spotkanie od momentu wznowienia treningów w maju. Liczymy, że słabsza dyspozycja już nie będzie nam się przydarzać, a forma zespołu będzie rosnąć. Kolejne spotkanie już w sobotę. Trzymajcie kciuki!

KS Koziołek Poznań 2006 - SF Luboń - galeria zdjęć

W niedzielę rozegraliśmy drugi mecz ligowy, tym razem z drużyną SF Luboń. Po porażce w ostatniej kolejce z zespołem z Szamotuł wyszliśmy zmotywowani, by zdobyć pierwsze punkty w obecnym sezonie na własnym boisku.

Po bardzo dobrym początku, nasz zespół udokumentował przewagę strzelając bramkę, której autorem okazał się Filip Nowacki. Mimo kilku bardzo dobrych okazji nie udało nam się podwyższyć prowadzenia przed przerwą, na co z pewnością zasługiwaliśmy. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0.

Na początku drugiej połowy przy wyprowadzaniu piłki z naszej połowy popełniliśmy błąd, który skutkował stratą bramki. Goście, niestety, wykorzystali nasze rozkojarzenie po straconej bramce i zdobyli kolejne dwa gole. Mimo chęci odrabiania strat i zaangażowania całego zespołu starczyło nam czasu tylko na strzelenie drugiej bramki, której autorem znów okazał się Filip Nowacki, po rzucie karnym wywalczonym przez Dawida Skoreckiego.

Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie i do końcowego gwizdka nikt nie mógł być pewny zdobyczy punktowej. Szkoda na pewno niewykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie, które mogliśmy zamienić na bramki oraz prostych błędów w obronie, których z pewnością mogliśmy się ustrzec.

AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2007

Drugie ligowe starcie mają za sobą zawodnicy rocznika 2007, którzy w ramach Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych zmierzyli się z AP Reissa Poznań.

Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie i tak rzeczywiście było. Dwa błędy w wyprowadzeniu piłki i w 8. minucie przegrywaliśmy 0:2. Przeciwnik dominował, a nam brakowało argumentów by odpowiedzieć. Do przerwy gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki. Po przerwie skupiliśmy się na lepszej grze w defensywie, jednak mimo tego straciliśmy dwa następne gole.

KS Avia Kamionki - KS Koziołek Poznań 2008

W piątek, 4 września, rozegraliśmy w Kamionkach swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/2021. Naszym przeciwnikiem był zespół tamtejszej Avii.

Od samego początku spotkania byliśmy zespołem dominującym. Staraliśmy utrzymywać się przy piłce i kreować sytuacje strzeleckie. Po 25 minutach gry prowadziliśmy już 4:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Na drugą połowę chcieliśmy wyjść w pełnym skupieniu i kontynuować naszą dobrą grę. Niestety, szybko stracona bramka wprowadziła w nasze szeregi trochę zamieszania. Przeciwnik starał się jak najszybciej dłuższymi podaniami przedostać pod nasze pole karne, co wybiło nas z rytmu i również w podobnym stylu zaczęliśmy rozgrywać to spotkanie. Na szczęście po parunastu minutach udało nam się znowu przejąć inicjatywę, spokojniej budować grę krótszymi podaniami i w końcu podwyższyć wynik spotkania na 5:1. Zarówno my, jak i nasi rywale, mieliśmy parę ciekawych sytuacji podbramkowych, jednak rezultat pozostał bez zmian.

UKS Talent Poznań - KS Koziołek Poznań 2009 - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań rozegrał swój pierwszy mecz w kategorii młodzika w rundzie jesiennej. Naszym przeciwnikiem była drużyna UKS Talent Poznań.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando. Sytuacji bramkowych było sporo, wykorzystaliśmy dwie. Autorami trafień byli Jakub Figaszewski i Dennis Dudek. Po przerwie gra się wyrównała. Przeciwnicy starali się zdobyć gola kontaktowego, co udało się na kwadrans przed końcem meczu. Możemy żałować, że kilka kontrataków naszej drużyny nie zakończyło się golem, a tak mieliśmy nerwową końcówkę. Wynik końcowy 2:1 dla KS Koziołek Poznań.

Brawa należą się całej drużynie. Nie brakowało zaangażowania. Zabrakło skuteczności i spokoju w wykończeniu akacji. Wiemy nad czym pracować. Kolejny mecz za dwa tygodnie. Zagramy u siebie z SPN Szamotuły. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2010 - LZS Piast Kobylnica - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2010 ma za sobą drugi mecz w I lidze orlika starszego. Tym razem spotkaliśmy się na własnym boisku z LZS Piast Kobylnica. .

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszego zespołu. Wysoki pressing i aktywna gra na połowie przeciwnika, sprawiły, że to Piast zdobył pierwszego gola. Na szczęście dla nas, goście trafili do swojej bramki. Do tego gola jeszcze pięć trafień dołożyli Franciszek Byczyński, Antoni Szajek, Filip Wieczorek, Mateusz Barłóg i Jędrzej Siemek. Tym samy wygraliśmy 6:2. .

Całej drużynie należą się brawa. Cieszy postawa naszego bramkarza, Tomasza Prządki, który nie tylko ratował nas w sytuacjach podbramkowych, ale również pewnie otwierał grę od naszej bramki. .

Za tydzień po raz pierwszy zagramy na wyjeździe. Tym razem spotkamy się z drużyną MKS Nielba Wągrowiec. Powodzenia!