Za nami kolejny mecz Seniorów i pierwsze spotkania drużyn młodzieżowych w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

HKS Odlew Poznań - KS Koziołek Poznań

Kolejne Derby Poznania dla Koziołka!

W III kolejce "Serie B" zmierzyliśmy się z Odlewem Poznań, grający na perfekcyjnie przygotowanym obiekcie na Głuszynie. Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando, już w 4. minucie wyszliśmy na prowadzenie po dobrym dośrodkowaniu Kuby Brzozowskiego, piłka obtarła się o obrońcę i wpadła do siatki. Chwilę później było już 2:0, doskonałe podanie Rudzińskiego na bramkę zamienił Rybak. Po drugiej bramce oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, rzut wolny z bocznego sektora boiska na bramkę zamienił zawodnik Odlewu, który sprytnie uderzył piłkę nadając jej kozioł na mokrej murawie.

Po przerwie to już zdecydowana kontrola spotkania naszej młodej drużyny. Do bramki trafiliśmy jeszcze 3 razy, kolejno w 60. minucie Rybak, w 78. Brzozowski oraz w 90. z karnego Wojtek Grześkowiak.

Cieszy zwycięstwo oraz gra naszego zespołu! Kolejny sprawdzian już w niedzielę o 10:00. Na poznańskiej Śródce podejmiemy lidera ligi - LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Serdecznie zapraszamy na mecz!

MKS Nielba Wągrowiec - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Pierwsze ligowe spotkanie w nowym sezonie mają za sobą Juniorzy Młodsi B1, którzy w Wągrowcu zmierzyli się z Nielbą.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty, a stawka powodowała sporo błędów popełnionych przez zawodników obu zespołów. To wpłynęło na dużą liczbę sytuacji strzeleckich, jednak w pierwszych 30 minutach żadna z ekip nie potrafiła zamienić ich na gole. Dla naszego zespołu najlepsze okazje zmarnował Marcel Dudek, który trzykrotnie znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak nie potrafił skutecznie ich wykończyć. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 30. minuty, kiedy podanie Jakuba Rydlewskiego wykorzystał Mikołaj Muszyński. W ostatnim kwadransie przed przerwą przewagę osiągnęli gospodarze i już w doliczonym czasie gry wyrównali stan gry, wykorzystując błędy naszych obrońców i bramkarza.

Druga połowa była w wykonaniu obu zespołów bardziej chaotyczna i nie brakowało wielu błędów indywidualnych. Po jednym z nich - gdy piłkę stracił jeden z naszych obrońców - Nielba objęła prowadzenie. Po kilku minutach i wyraźnej pomyłce bramkarza gospodarzy gola strzelił Marcin Bajerski - mieliśmy zatem ponownie remis. Gdy wydawało się, że nasz zespół pójdzie za ciosem, gospodarze wykorzystali rzut wolny i ponowny brak komunikacji bramkarza z obrońcami strzelając gola na 3:2. Od tego momentu akcje z obu stron były mniej skomplikowane, gospodarze starali się dowieźć zwycięstwo do końca, a my szukaliśmy okazji do gola wyrównującego. Ta sztuka udała się na kilka minut przed końcem meczu, gdy sprytny strzał z rzutu wolnego Aleksandra Bentkowskiego dał nam wyrównanie. Chwile później mieliśmy jeszcze szansę na zwycięską bramkę, jednak niecelnie uderzył Mikołaj Muszyński.

Wynik z pewnością można uznać za sprawiedliwy - żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Zawodnicy obu zespołów popełniali tez dużo niewymuszonych błędów, które wpłynęły na ostateczny rezultat.

SPN Szamotuły - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

W minioną niedzielę zespół rocznika 2005 zadebiutował w rozgrywkach ligi wojewódzkiej WZPN.

Naszym przeciwnikiem był zespół SPN Szamotuły, a mecz rozgrywany był o godzinie 20:00 na boisku rywala. Spotkanie zaczęliśmy odpowiedzialnie, w niskim pressingu. Widać było jednak trochę nerwowości w naszych boiskowych poczynaniach. Z czasem jednak zaczęliśmy grać bardziej odważnie. Gra w pierwszej połowie była dość wyrównana, jednak to gospodarze stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. Niestety, na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2 po bramkach w drugiej części pierwszej połowy.

Po przerwie zaczęliśmy bardzo zmotywowani rozmową w szatni. Zespół zauważył, że wyższy pressing sprawia problemy przeciwnikowi i próbowaliśmy to wykorzystać. Niestety, nie udało nam się wykorzystać dwóch stuprocentowych sytuacji stworzonych pod bramką przeciwnika. Na szczęście nadal konsekwentnie atakowaliśmy, szukając swoich szans. W końcu za sprawą bramki Janka Radeckiego złapaliśmy kontakt z rywalem. Od tej pory z jeszcze większą wiarą stwarzaliśmy kolejne sytuacje. Do samego końca chcieliśmy strzelić wyrównującą bramkę, przez co dość mocno się otworzyliśmy. Po jednej z naszych akcji gospodarze wyprowadzili skuteczny kontratak w końcowych minutach meczu. Bramka ta okazała się być decydująca, ponieważ podcięło to skrzydła naszemu zespołowi, przez co straciliśmy jeszcze dwie bramki w doliczonym czasie gry.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Nasz zespół zagrał bardzo ambitnie, pokazując charakter na boisku. Była to dobra zapowiedź rozpoczynającego się sezonu. Jeśli w kolejnych spotkaniach zagramy z takim samym zaangażowaniem to z pewnością nie raz będziemy mogli dopisywać sobie punkty w tabeli. Najbliższa okazja już w sobotę, kiedy to w roli gospodarza będziemy gościć SF Luboń. Trzymajcie kciuki!

SPN Szamotuły - KS Koziołek Poznań 2006 - galeria zdjęć

30. sierpnia udaliśmy się na pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/2021 w I lidze okręgowej grupy 5 do Szamotuł.

Po bardzo dobrym początku i zdobyciu bramki przez Filipa Nowackiego już w 1. minucie meczu, niestety nie ustrzegliśmy się błędów w obronie i do przerwy schodziliśmy przegrywając 1:3. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach, w których powinniśmy strzelić bramkę i nawiązać kontakt z rywalem w myśl powiedzenia, że niewykorzystane sytuację się mszczą straciliśmy kolejne bramki. W końcówce spotkania drugiego gola dla naszego zespołu strzelił Jakub Rajkowski.

Choć przegrywam pierwszy mecz aż 2:6 to gra zespołu na pewno napawa optymizmem przed kolejnymi meczami ligowymi.

MKS Mieszko Gniezno - KS Koziołek Poznań 2007

W pierwszym meczu w sezonie zespół Trampkarzy C2 zmierzył się na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie, pierwsi strzeliliśmy bramkę. W 5. minucie po składnej akcji Jan Konieczny wykorzystał sytuację sam na sam. Niestety, w 31. minucie po rzucie różnym gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa w większości to zmasowane ataki gospodarzy, które dają rezultat w 65. minucie. Po stracie bramki, próbowaliśmy odwrócić wynik, ale niestety mocniejsza fizycznie drużyna z Gniezna nie pozwoliła na wiele, a w dodatku w doliczonym czasie gry podwyższyła na 3:1. Zespół ambitnie walczył i za to trzeba chłopców pochwalić.

KS Koziołek Poznań 2010 - AP Błękitni Owińska

Zespół rocznika 2010 ma za sobą pierwszy mecz w I lidze orlika starszego. W debiucie spotkaliśmy się na własnym boisku z Akademią Piłkarską Błękitni Owińska.

Pierwsza połowa była wyrównana. Oba zespoły miały sporo szans na zdobycie gola, ale to nasza drużyna była skuteczniejsza. Po trafieniach Mateusza Sobczaka i Mateusza Barłoga prowadziliśmy do przerwy 2:0. Po zmianie stron goście zdobyli bramkę kontaktową, na co na szczęście potrafiliśmy pozytywnie zareagować. Ostatecznie, po kolejnych golach naszego zespołu i solidnej postawie w obronie, wygraliśmy 8:3. Po dwa trafienia dla naszej drużyny zaliczyli Mikołaj Byczyński, Filip Wieczorek oraz Mateusz Sobczak. Po jednej bramce zdobyli Mateusz Barłóg i Oliwier Bromberek.

Całej drużynie należą się brawa. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Oliwier Bromberek, który udanymi interwencjami wielokrotnie przerywał ataki przeciwników i sam też zdobył szczególnej urody bramkę.

Za tydzień ponownie zagramy u siebie, na obiekcie Ośrodka Rataje. Tym razem spotkamy się z drużyną LZS Piast Kobylnica. Powodzenia!