W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Bez wątpienia przygotowania do nowego sezonu były w tym roku szczególnym wyzwaniem. Na szczęście jednak wszystkie plany udało się zrealizować i każdy z naszych czterech obozów doszedł do skutku.

Jako pierwsi, już 3 sierpnia, wyjechali zawodnicy i trenerzy obu zespołów juniorów młodszych - 2004 pojechał do Wągrowca, a 2005 do Babimostu.

Nasz najstarszy zespół w trakcie siedmiodniowego obozu pod opieką trenerów Pawła i Kuby z pewnością nie mógł narzekać na nudę. Już pierwszego dnia zrealizowaliśmy trzy treningi - na boisku, w siłowni i pracując nad wytrzymałością na bieżni. Równie intensywnie było oczywiście w kolejnych dniach - łącznie odbyliśmy 11 jednostek treningowych, podczas których skupiliśmy się na atakowaniu w strefie średniej i wysokiej oraz bronieniu grupowym i zespołowym.

W trakcie pobytu w Wągrowcu zagraliśmy dwa mecze kontrolne, z juniorami starszymi UKS-u Śrem oraz Nielbą Wągrowiec. Pierwszy pojedynek przegraliśmy, a w drugim okazaliśmy się lepsi. W sobotni wieczór rozegraliśmy także sparing wewnętrzny, który pod względem zaangażowania i intensywności z pewnością nie odbiegał od dwóch pozostałych.

Mimo sporej liczby treningów, sparingów i odpraw, nie brakowało też okazji do integracji. Kilkukrotnie mieliśmy okazję do wyjść nad jezioro, wycieczki kajakowej oraz wyprawy na laserowy paintball. Każdy z zawodników wykonał podczas obozu kawał dobrej roboty, która powinna przynieść efekty w jesiennych rozgrywkach ligowych.

Mimo tego, że tygodniowy wyjazd jest także dla trenerów ciężką pracą i dużym wyzwaniem, to współpraca z tą grupą zawodników jest dla mnie sporą przyjemnością. Chłopcy udowodnili po raz kolejny, że gdy jest na to pora, to potrafią z dużym zaangażowaniem naprawdę solidnie pracować, a do tego są świetną, zgraną ekipą także poza boiskiem - podsumował obóz trener Paweł.

Warto dodać, że nasz zespół już w najbliższy weekend wróci do Wągrowca, gdzie z miejscową Nielbą rozegra pierwszy mecz ligowy w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B1.

Obóz Juniorów Młodszych B1 - galeria zdjęćMarathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen