W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Za nami kolejny piłkarski sezon. O ile runda jesienna i przerwa zimowa przebiegały bez najmniejszych problemów, o tyle wiosna stała pod znakiem kilkutygodniowej przerwy w treningach i braku rywalizacji.

Zajęcia piłkarskie zostały zawieszone w pierwszej połowie marca. Z biegiem czasu wydawało się, że rozbrat z piłką może potrwać do jesieni. Ku naszej radości, zielone światło do treningów dostaliśmy już 4 maja. Na początku były to zajęcia w grupach sześcioosobowych. By zapewnić wszystkim zawodnikom dwie jednostki, w pierwszych dwóch tygodniach przeprowadziliśmy ponad 100 treningów. Później obostrzenia były łagodzone. Aż wreszcie mogliśmy trenować całymi zespołami i grać sparingi.

Wraz z upływem czasu, nasza propozycja dla zawodników mogła być bogatsza. Założyliśmy, że dla każdego naszego zespołu czerwiec powinien być możliwie najbardziej intensywny. Mamy nadzieję, że liczne treningi, treningi biegowe, gry wewnętrzne, sparingi, a nawet turnieje, zrekompensowały choć w części przerwę na przełomie marca i kwietnia. Każdy z naszych trenerów włożył bardzo dużo pracy, by mimo braku rywalizacji, zawodnicy robili postępy. Liczymy, że wysiłek ten będzie procentował już w rundzie jesiennej.

Przed nami przerwa wakacyjna. Zdecydowana większość naszych drużyn wróci do treningów z początkiem sierpnia. Seniorzy oraz juniorzy na boisko wybiegną już pod koniec lipca. Sierpień tradycyjnie stać będzie pod znakiem obozów szkoleniowych. Nasze zgrupowania odbędą się w Wągrowcu. Wyjątkiem jest obóz zespołu juniora młodszego.

rocznik 2003 / 03-09 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2004 / 03-09 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2005 / 03-09 sierpnia / Babimost,
rocznik 2006 / 10-16 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2007 / 10-16 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2008 / 10-16 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2009 / 17-23 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2010 / 17-23 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2011 / 17-23 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2012 / 17-23 sierpnia / Wągrowiec,
rocznik 2013 / 17-23 sierpnia / Wągrowiec.

Wszyscy liczymy, że sezon rozpocznie się bez żadnych problemów. Wyniki w kategoriach młodzieżowych nie są ważne, ale udział w wyższych ligach pozwala nam na rywalizację z najlepszymi zespołami w regionie.

kategoria B1 / 2004 / liga wojewódzka,
kategoria B2 / 2005 / liga wojewódzka,
kategoria C1 / 2006 / I liga,
kategoria C2 / 2007 / liga wojewódzka,
kategoria D1 / 2008 / III liga,
kategoria D2 / 2009 / II liga,
kategoria E1 / 2010 / II liga,
kategoria E2 / 2011 / II liga,
kategoria G1 / 2012 / turnieje WZPN,
kategoria G2 / 2013 / turnieje WZPN.

Jako pierwsze wystartują zespoły występujące w lidze wojewódzkiej. W lipcu pracować będziemy nad szczegółowym grafikiem każdej z drużyn.

klasa B / 15 sierpnia,
ligi młodzieżowe wojewódzkie / 15 sierpnia,
ligi młodzieżowe okręgowe / 29 sierpnia.

W ostatni weekend sierpnia planujemy Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon Cup. Impreza została przeniesiona z kwietnia. To będą dwa dni piłkarskich emocji dla zawodników rocznika 2011.

Tydzień później, 6 września, z samego rana, spotkamy się na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Tego dnia odbędzie Wielkie Otwarcie Sezonu. Szykujemy na to spotkanie wiele niespodzianek. Planujemy też, że wspólnie obejrzymy mecz seniorów. Mamy nadzieję na pełne trybuny.

Również tego dnia, o godzinie 16:00, odbędzie się Nabór do KS Koziołek Poznań. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych. Przypominamy też, że nie trzeba czekać do 6 września. Zajęcia zaczynamy od 1 sierpnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch niezobowiązujących treningach. Zapraszamy wszystkich, od czterolatków do seniorów.

Wszyscy bardzo chcielibyśmy, by jesienne rozgrywki odbyły się bez przeszkód. Poza ligami organizowanymi przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, ponownie 32 zespoły wybiegną na boisko na Śródce, by wziąć udział w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Tym razem zagrają roczniki 2009, 2010, 2011 i 2012.

Pracy przed nami sporo pracy. Na zawodników Klubu Sportowego Koziołek Poznań czeka jednak szeroka kadra trenerów. Warto wspomnieć, że praktycznie wszyscy szkoleniowcy posiadają uprawnienia minimum UEFA B. Tradycyjnie, planujemy kilka roszad, o których będziemy informować na bieżąco.

Wreszcie warto wspomnieć, że ruszyły prace nad naszym boiskiem. Na razie dopełniamy formalności związane z dzierżawą terenu, a to była największa przeszkoda przez ostatnie lata.

Wszystkim naszym zawodnikom, ich rodzicom oraz kibicom KS Koziołek Poznań życzymy udanych wakacji. Niech to będzie czas ładowania akumulatorów przed kolejnym sezonem!


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen