W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym ważnym kroku, na który czeka z pewnością cała nasza klubowa społeczność. W KS Koziołek Poznań powstaje zespół seniorski.

Pomysł narodził się kilka miesięcy temu, kiedy zastanawialiśmy się nad ścieżką rozwoju naszych juniorów młodszych. Mając do wyboru powołanie zespołu juniorów starszych lub seniorów, wybraliśmy tę drugą opcję. Mamy nadzieję, że z korzyścią dla zawodników.

Nasz plan zakłada rozpoczęcie treningów w sierpniu. Zajęcia dla tej grupy miałyby odbywać się wieczorami, dwa razy w tygodniu, najprawdopodobniej na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Zakładamy, że trzon zespołu stanowić będą zawodnicy rocznika 2003. Otrzymaliśmy również zapytania od byłych, starszych zawodników naszego klubu. Jednocześnie liczymy na innych chętnych, szukających gry w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Odpowiadając na potrzeby naszych zawodników, zakładamy również, że nasi najmłodsi seniorzy nadal mogliby trenować z zespołem juniorów młodszych.

Początek naszej przygody rozpoczynamy w najniższej klasie rozgrywkowej. Liczymy jednak, że ta rywalizacja zelektryzuje klubową społeczność, która okaże się dwunastym zawodnikiem drużyny. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskają dwa pierwsze zespoły. Kto wie, może uda się nam to już w pierwszym sezonie?

Obecnie pracujemy nad budżetem zespołu seniorskiego. Zakładamy, że część kosztów uda nam się pozyskać w ramach współpracy sponsorskiej. Rozmawiamy z Marathon International. Mamy kilka innych pomysłów. Drugą część stanowić będą składki zawodników. W zależności od kosztów oraz uzyskanego wsparcia, wpłaty zawodników będą mogłyby być zmniejszone. Należy jednak pamiętać, że nie dopuszczamy sytuacji, w której środki na szkolenie dzieci i młodzieży miałyby służyć zespołowi seniorów.

Naszym celem jest, by zespół seniorów działał na profesjonalnych zasadach. Wiemy, że oczekiwania zawodników, którzy wiele lat trenują piłkę nożną, są wysokie. Oczekujemy zaangażowania, ale sami damy z siebie wiele, by zespół działał możliwie najlepiej. Pierwsze kroki są najtrudniejsze. Entuzjazm klubowej społeczności przekonuje nas jednak, że to świetny pomysł!

Spotkanie z zawodnikami planujemy na początek czerwca. Do końca maja czekamy na zgłoszenia zawodników. Prosimy o maila, z kilkoma informacjami o sobie, na adres seniorzy@koziolekpoznan.pl. Na każdą wiadomość niezwłocznie odpowiemy. Jeśli macie jakieś pytania, numer telefonu 796604340 jest do dyspozycji wszystkich chętnych. Zapraszamy!


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen