W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2010 KS Koziołek Poznań ma za sobą kilka miesięcy przerwy w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Czas rozłąki z II ligą był jednak bardzo intensywny i pełen pozytywnych emocji.

Dla zawodników orlika młodszego była to pierwsza przerwa między rundami z treningami na otwartym boisku. W hali graliśmy tylko kilkukrotnie, ale z bardzo dobrym skutkiem. Drużyna wygrała organizowany przez nasz klub turniej w Kórniku, a w imprezie w Berlinie przegraliśmy dopiero po rzutach karnych, z gospodarzami, czyli Viktorią Mitte. Sporo pozytywnych wspomnień przywieźliśmy też z Leszna, gdzie graliśmy w turnieju organizowanym przez Football Academy.

Ważnym elementem przygotowań do rundy wiosennej był obóz dochodzeniowy, który tradycyjnie odbył się w drugiej połowie ferii zimowych. Wzięła w nich prawie cała drużyna orlików młodszych KS Koziołek Poznań. Zawodnicy przede wszystkim doskonalili technikę podania oraz wyjście na pozycję. Dodatkowo odwiedziliśmy także kręgielnię oraz kino, a w sobotnie przedpołudnie zmierzyliśmy się z Wartą Poznań.

Przez sporą cześć zimy udawało nam się w każdy piątek grać mecze kontrolne. Rywalizowaliśmy między innymi z Uczniowskim Klubem Sportowym Orlik Poznań, Akademią Piłkarską Champions Poznań, LPFA Bułgarska. W tych meczach grali wszyscy nasi zawodnicy. Co ważne, chłopcy mieli okazję sprawdzić się na różnych pozycjach. Prezentowaliśmy liczne składne akcje, sporo wygranych pojedynków 1 na 1. Szkoda, że nie zagraliśmy w turnieju w Swarzędzu. To byłoby z pewnością wartościowe przetarcie przed ligą.

Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy imponowali zaangażowaniem oraz wysoką frekwencją, czyli Wojciech Paszkowski, Antoni Szajek, Tomasz Prządka, Patryk Kotecki, Mateusz Sobczak oraz Jędrzej Siemek. Na duży plus wymienić należy także Wiktora Kwiatkowskiego oraz Mateusza Barłoga. Cieszy postawa Franciszka i Mikołaja Byczyńskich oraz Maksymiliana Podlewskiego, którzy pojawiając się na boisku, zawsze dawali z siebie sto procent. Trzeba też pamiętać o zawodnikach rocznika 2010, którzy trenują z zespołem orlika starszego, ale nie raz grali z młodszym zespołem. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Stanisław Ulatowski, Oliwier Bromberek oraz Gabriel Kanikowski.

Trudno powiedzieć, jak wyglądać będzie rywalizacja wiosenna. Każdy z nas marzy już o powrocie na boisko. Po takiej przerwie, każde spotkanie, bez względu na wynik, będzie z pewnością fantastyczną przygodą. Trzymamy kciuki, by stało się to możliwie najszybciej.


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen