W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2006 jesienią wygrał swoją grupę w II lidze Trampkarza, dzięki czemu wiosną powalczymy w grupie mistrzowskiej o awans do wyższej ligi. Nasz zespół wziął sobie to mocno do serca i solidnie przepracował przerwę zimową.

Treningi na boisku skupiały się w pierwszej fazie na kształtowaniu wytrzymałości w małych grach. Nad tą cechą pracowaliśmy również podczas treningów na cykloergometrach w Citizenie oraz podczas treningów biegowych. W kolejnej fazie skupiliśmy się na doskonaleniu działań grupowych i zespołowych w atakowaniu i bronieniu. Oprócz treningów rozegraliśmy również sporo meczów kontrolnych. Naszymi przeciwnikami były przede wszystkim zespoły z wyższych lig. Zagraliśmy m.in. z Poznaniakiem Poznań, Błękitnymi Owińska(dwukrotnie), SPN Szamotuły, Poznańską 13, Sucharami Suchy Las, czy grającą w lidze wojewódzkiej Nielbą Wągrowiec. Zagraliśmy również spotkania 11x11 z mocnymi zespołami rocznika młodszego 2007. Były to Suchary Suchy Las i nasi młodsi koledzy z KS Koziołek Poznań. Z pewnością w tych spotkaniach pokazaliśmy, że stać nas na to, żeby awansować do wyższej ligi.

Za pracę w okresie przygotowawczym należy wyróżnić naszych bramkarzy, Dawida Płonkę i Kubę Siekierę, którzy oprócz wspólnych treningów z zespołem równie ciężko pracowali na treningach bramkarskich. Dobrze ten czas przepracowała również para środkowych obrońców, Lucjan Szeszuła i Kuba Kasprzak. Spodziewamy się, że defensywa będzie mocnym punktem naszego zespołu. Na wyróżnienie zasłużył również Adam Wojtkowiak, który ciężko i sumiennie przepracował przerwę zimową. Swoje szanse w sparingach wykorzystali również Kacper Siebrecht, Krzysztof Lasota czy Piotr Juskowiak. Z pewnością ci zawodnicy powalczą o miejsce w wyjściowej jedenastce. Nie można również zapomnieć o naszym napastniku, Kubie Rajkowskim, który w sparingach imponował skutecznością. Dużym wzmocnieniem zespołu będzie również Antek Nowaczyk, który wraca do nas na zasadzie wypożyczenia z Warty Poznań. Jednak piłka nożna to sport zespołowy, dlatego żeby wszystko zagrało dobrze to na boisku musi wystąpić Drużyna, do tego dążymy.

Jeśli wszyscy myślą, że nasze przygotowania zakończyły się wraz z zawieszeniem treningów i rozgrywek to są w błędzie. Nasi zawodnicy podczas przebywania w domu trenują równie ciężko. Przede wszystkim pracujemy nad siłą i sprawnością ogólną. Zawodnicy wykonują w dużej mierze ćwiczenia oparte na pracy z własnym ciężarem ciała. Jesteśmy gotowi do gry i już nie możemy się doczekać.


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen