W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań ma za sobą kilka miesięcy przerwy w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jesienią udało nam się wygrać grupę i awansować do wiosennej ligi mistrzowskiej. Nie oznacza to, że zima była dla nas odpoczynkiem. Wręcz przeciwnie.

Dla zawodników orlika starszego była to druga już przerwa między rundami z treningami na otwartym boisku. W hali graliśmy tylko parokrotnie, ale z przeciętnym skutkiem. Dotyczyło to turniejów organizowanych przez nasz klub oraz wyjazdowych, jak choćby zmagań w Berlinie, gdzie pojechaliśmy na zaproszenie Viktorii Mitte.

Bardziej owocne dla nas były mecze sparingowe, a tych rozegraliśmy sporo. Co ważne, każdy z naszych zawodników miał wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Optymizmem musiały napawać ostatnie rozegrane spotkania z Akademią Piłkarską Gavia Choszczno oraz Uczniowskim Klubem Sportowy Lider Swarzędz. Zaprezentowaliśmy liczne składne akcje, sporo wygranych pojedynków 1 na 1. Nieźle też wyglądała nasza gra podczas turnieju w Swarzędzu, gdzie zajęliśmy odległe miejsce, ale o ostatecznej lokacie decydowały detale. Szkoda, że nie udało nam się wziąć udziału w planowanym turnieju w Bydgoszczy.

Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy imponowali zaangażowaniem oraz wysoką frekwencją, czyli Adam Bartłomiejczak, Kuba Księżnik, Antoni Małecki, Marsell Szymczak oraz Alex Ziółkowski. Na duży plus zasługują także Emilian Schubert oraz Stanisław Szydłowski, którzy jesienią rzadko mieli okazję do gry w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ale ambitnie walczą o miejsce w składzie. Trzeba też pamiętać o zawodnikach rocznika 2010, którzy trenują z zespołem orlika starszego, ale nie raz grali z młodszym zespołem. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Stanisław Ulatowski, Oliwier Bromberek oraz Garbriel Kanikowski.

Naszymi przeciwnikami wiosną będą zespoły AF Orły Komorniki, LPFA Skoki, KS Pogoń Książ Wielkopolski, KS Viktoria Września oraz KS Chrobry Gniezno. Do II ligi awansują z naszej grupy trzy z sześciu zespoły, ale trzeba pamiętać, że rywalizować będziemy z drużynami, które okazały się najlepsze w swoich grupach. Każde spotkanie będzie na pewno wymagającym wyzwaniem. Bez względu na wyniki, największe postępy robi się rywalizując z zespołami o podobnym potencjale. Trzymamy kciuki, by tym razem to nasz zespół był górą.Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen