W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Podsumowując okres zimowy można powiedzieć, że solidnie go przepracowaliśmy, choć obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju przerwała nam ostatnią część przygotowań do rundy wiosennej.

Mieliśmy zaplanowane jeszcze kilka meczów sparingowych, których niestety nie uda się przeprowadzić. Natomiast w styczniu i lutym wzięliśmy udział w turniejach halowych, rozegraliśmy sparingi oraz trenowaliśmy zarówno podczas standardowych mikrocykli treningowych, jak i obozu dochodzeniowego. Wchodząc w szczegóły przygotowań to z ważniejszych wydarzeń w tym okresie wyjechaliśmy do Berlina, gdzie wzięliśmy udział w 3 turniejach podczas weekendowego pobytu. Mimo że nie zajęliśmy czołowych miejsc to chłopcy ambitnie walczyli ze swoimi rywalami. W jednym z turniejów wyróżnienie otrzymał Igor Kozłowski, który został zawodnikiem turnieju. Doświadczenie zdobyte w Berlinie przełożyło się na bardzo dobrą grę w kolejnym turnieju organizowanym przez nasz klub na hali w Czerwonaku, gdzie jednej z naszej drużyn udało się wygrać wszystkie swoje mecze i zająć I miejsce. Mówiąc o przygotowaniach do rozgrywek ligowych nie można nie wspomnieć o 5-dniowym obozie dochodzeniowym, podczas którego pracowaliśmy głównie nad techniką specjalną, taktyką indywidualną, grupową i zespołową oraz kształtowaliśmy różne zdolności motoryczne. W okresie zimowym rozegraliśmy sparingi z Tarnovią Tarnowo Podgórne, Wielkopolską Komorniki oraz Gavią Choszczno. W dwóch pierwszych nasz zespół odniósł pewne zwycięstwa, natomiast w trzecim ulegliśmy drużynie gości. Dodatkowym wydarzeniem w naszym roczniku było powołanie na trening Akademii Młodych Orłów naszego zawodnika Kajetana Siemka. Trzeba również wyróżnić naszych bramkarzy, którzy przez cały okres brali udział w treningach indywidualnych i pracowali nad swoimi umiejętnościami.

Patrząc w przyszłość na nadchodzącą rundę wiosenną to uważam, że największym celem jak i wyzwaniem będzie przełożenie trenowanych elementów na mecze mistrzowskie oraz budowanie solidnych fundamentów pod grę 11-osobą. Chciałbym żeby zawodnicy ciągle podnosili swoje umiejętności i pokazywali to w meczowej rywalizacji. Ważna jest ich świadomość, że jeżeli pewnych rzeczy nie wypracujemy na treningach to nie będziemy dobrze funkcjonować w meczu. Powinniśmy cieszyć się grą bo to bardzo ważne na tym etapie szkolenia, a największą radością i satysfakcją dla zawodnika i trenera jest coraz lepsza gra zespołu. Czasami się to przełoży na wynik, a czasami nie, dlatego trudno jest w tym momencie wypowiadać się o ligowych rozgrywkach.

Wierzę w zespół, wierzę w chłopaków i wierzę, że możemy pokazać dobrą grę rywalizując z każdym zespołem o ligowe punkty. Nie chcę wyznaczać celu w postaci miejsca w tabeli, myślę że poszczególne mecze pokażą nam czy rozwijamy się w odpowiednim tempie i czy idziemy w dobrym kierunku. Jeżeli nasza praca na treningach przełoży się na miejsce w tabeli to na pewno będziemy się z tego cieszyć, ale musimy pamiętać żebyśmy cały czas byli zmotywowani i zaangażowani bo przed nami długa droga.Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen