W niedzielny słoneczny poranek zespół rocznika 2006 mierzył się w meczu kontrolnym z drużyną Poznańskiej "13". Było to kolejne spotkanie z zespołem grającym w wyższej lidze niż my.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Oba zespoły atakowały nieśmiało i większość akcji toczyła się w środku boiska. Jednak to my w końcu wyszliśmy na prowadzenie za sprawą bramki Kuby Rajkowskiego. Obraz gry jednak nie uległ zmianie i nadal rozgrywaliśmy bardzo wyrównane zawody. W ostatniej akcji pierwszej połowy przeciwnicy wykorzystali chwilę nieuwagi naszej defensywy i było 1:1.

W drugą część meczu weszliśmy odważnie, bez kompleksów. Spotkanie nadal jednak było bardzo wyrównane. Oba zespoły miały chwile dominacji na boisku, ale nic z tego nie wynikało. W końcu jednak znowu nasz zespół strzelił pierwszy bramkę. Dobrze przygotowany atak szybki na bramkę zamienił Kuba Rajkowski, który w tej sytuacji rozwinął naprawdę dużą szybkość. Na 4 minuty przed końcem spotkania przeciwnicy wyrównali stan meczu, zdobywając bramkę z rzutu karnego i wynik nie uległ już zmianie.

Nasz zespół zagrał solidne spotkanie na tle wyżej notowanego rywala. Na duży plus można uznać grę naszych nowych zawodników, Piotrka i Dawida, dla których był to debiut w naszym zespole. Do startu ligi pozostał miesiąc. W tym czasie mamy w planie jeszcze kilka meczów kontrolnych, ale przede wszystkim ciężką pracę na treningach.