Wszystkie nasze drużyny wróciły do treningów z początkiem stycznia. Poza treningami, zajęciami dodatkowymi i turniejami w ostatnich dniach rozegraliśmy także pierwsze mecze sparingowe.

Nasze dwie najstarsze ekipy zmierzyły się w miniony weekend z dobrze znanymi z lig wojewódzkich przeciwnikami. W sobotę w Suchym Lesie Juniorzy Młodsi B1 walczyli ze Złotymi Złotkowo. Spotkanie było wyrównanym i ciekawym sprawdzianem i zakończyło się remisem 2:2. Gole dla Koziołka strzelili Kamil Mikulski i Jakub Kieliszewski. Niewiele zabrakło nam do przechylenia szali zwycięstwa na naszą stronę, jednak w kilku sytuacjach byliśmy nieskutecznie, nie wykorzystaliśmy choćby rzutu karnego. Z kolei dzień później z AP Reissa Poznań rywalizowali Juniorzy Młodsi B2. Na tle lidera ligi wojewódzkiej pokazaliśmy się z naprawdę niezłej strony, wygrywając ostatecznie 3:0 po golach Aleksandra Bentkowskiego i Mikołaja Muszyńskiego (2).

W pierwszej grze kontrolnej w nowym roku Trampkarze Starsi spotkali się z Mieszkiem Gniezno, na co dzień grającym w lidze wojewódzkiej. Mecz podzielony był na trzy kwarty, w których kolejno odnosiliśmy wyniki 1:3, 0:0, 0:2 . W dwóch pierwszych kwartach mecz był wyrównany i oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, a najlepszym fragmentem w naszym wykonaniu była druga kwarta, w której potrafiliśmy zdominować rywala, ale mimo dogodnych sytuacji, m.in rzutu karnego, nie potrafiliśmy zdobyć bramki.

Rywali z ligi wojewódzkiej miał także zespół Trampkarzy Młodszych, który wybrał się do Wągrowca, by zmierzyć się z Nielbą. Była to trudna i wymagająca rywalizacja, w której lepsi okazali się gospodarze. Niemniej jednak doświadczenie z tego spotkania powinno pozytywnie wpłynąć na obraz gry w kolejnym meczach.

Z kolei zespół Młodzików Starszych, prowadzony od początku tego roku przez trenera Marka Witoszyńskiego, w piątkowy wieczór wybrał się do Tarnowa Podgórnego, gdzie zagrał z Tarnovią. Drużyna Koziołka okazała się dużo skuteczniejsza od rywali wygrywając 10:1. Warto dodać, że aż sześć goli w tym spotkaniu strzelił Igor Kozłowski.

AP Reissa Puszczykowo wysoko postawiła poprzeczkę zawodnikom rocznika 2009. Przez większą część meczu to nasi przeciwnicy byli strona przeważającą. Straciliśmy sporo bramek. Szkoda, że zagraliśmy słabiej niż zwykle, ale to też uświadomiło nam, ile pracy nas czeka, jeśli chcemy wiosną awansować do wyższej ligi. Ciekawy charakter miało natomiast drugie spotkanie - wyjazdowe z TMS Suchary Suchy Las. Oba zespoły, wraz z trenerami, utworzyły trzy mieszane zespoły. Zagraliśmy według zasad młodzika. Takie mecze to ciekawe urozmaicenie codziennych treningów i rywalizacji. Emocji było sporo, efektownych akcji również.