W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 KS Koziołek Poznań spędził miniony weekend w Berlinie, gdzie udaliśmy się na zaproszenie naszego klubu partnerskiego SV Rot-Weiss Viktoria Mitte.

Do stolicy Niemiec pojechaliśmy już w piątkowy wieczór, by od rana wybiec na parkiet miejscowej hali. Rywalizowaliśmy między innymi z zespołami Beroliny Stralau, SFC Stern, Tebe U10, FC Wilmersdorf oraz dwiema drużynami gospodarzy. W naszej grze było sporo nerwowości. Było widać, że trema nie pozwala chłopcom pokazać pełni możliwości. W ostatnim meczu spotkaliśmy się między sobą. Drugi turniej czekał nas już po obiedzie, którym była oryginalna pizza w pobliskiej restauracji. Nasza gra była już dużo lepsza. Pokazaliśmy się z lepszej strony i ostatecznie zajęliśmy miejsca piąte i siódme, niewiele brakowały, by nasz zespół zameldował się w półfinale.

Wieczorem czekał nas jeszcze mecz angielskiej Premierleague oraz spacer pod wieżę telewizyjną. W niedzielę rozegraliśmy dwa sparingi, oba z Viktorią Mitte. Pierwszy toczył się na dwóch boiskach równocześnie. Nasz drużyna była podzielona na zespoły czarny i żółty. Walczyliśmy z różnym szczęściem. Trzeba przyznać, że gospodarze wysoko postawili poprzeczkę. Po południu czekał nas jeszcze rewanż z drugim zespołem Viktorii. Mecz miał dość ciekawy przebieg. Po 40 minutach przegrywaliśmy wysoko, ale kilka zmian w składzie, korekta ustawienia sprawiły, że mecz zakończył się naszym zwycięstwem 9:7.

Trzeba przyznać, że był to wyjazd pełen pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że takie międzynarodowe spotkania będą zachętą dla naszych młodych piłkarzy do treningów.

Sparing z Vitkorią Mitte - galeria zdjęćJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen