W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W minioną niedzielę, z czeskiego Liberca, wrócili trenerzy Klubu Sportowego Koziołek Poznań. Paweł Bartecki, Wojciech Niklaus, Marcin Kotowski, Paweł Lisowski oraz Łukasz Bigus spędzili kilka dni w klubie FC Slovan Liberec.

Do Liberca udaliśmy się w środowy poranek. Jeszcze tego samego dnia obserwowaliśmy treningi kategorii U10 oraz U11. Następnego dnia spotkaliśmy się z Petrem Silovským, dyrektorem akademii Slovana. Poznaliśmy zasady funkcjonowania, metody szkoleniowe oraz cele klubu. Tematów było tak wiele, że podobne spotkanie odbyło się jeszcze kolejnego dnia. W czwartek oraz piątek byliśmy świadkami zajęć pierwszego zespołu, treningów juniorów oraz trampkarzy. Odwiedziliśmy także zajęcia najmłodszych kategorii wiekowych.

Weekend to przede wszystkim rywalizacja. W sobotę obejrzeliśmy mecze trampkarzy z drużyną z Wyszechradu, a po południu byliśmy na spotkaniu seniorów FK Jablonec ze Spartą Praga. W tym wyrównanym pojedynku padł wynik 2:2, mimo że gospodarze przegrywali już 0:2. Co ciekawe, na ławce zespołu z Jablonec siedział Kasper Hämäläinen, który niestety nie otrzymał szansy na grę w tym spotkaniu. Niedziela była dla nas okazją do obejrzenia kilku meczów ligowych grup młodzieżowych w Libercu oraz Jabloncu.

Wyjazd, który odbył się dzięki pomocy Marathon International, okazał się bardzo cennym doświadczeniem. Dziękujemy także FC Slovan Liberec za przyjęcie naszej grupy. Mamy nadzieję, że będzie to doświadczenie, które wpłynie pozytywnie na poziom szkolenia w KS Koziołek Poznań.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen