Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Koziołek Poznań 2003 - KS Warta Poznań

Meczem z Wartą Poznań jesienne zmagania w lidze wojewódzkiej zakończyli Juniorzy Młodsi B1.

Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że będziemy musieli radzić sobie bez kilku ważnych zawodników, którzy z powodu kontuzji byli nieobecni. Mimo tego, tak jak w poprzednich meczach, wierzyliśmy, że plan na to spotkanie uda się zrealizować. Ważnym celem było przede wszystkim uniemożliwienie gościom stwarzanie sytuacji poprzez dobrą organizację gry. Niestety, szybko stracone dwa gole spowodowały, że z każdą kolejną minutą traciliśmy koncentrację i popełnialiśmy więcej błędów, a goście świetnie potrafili te problemy wykorzystać zdobywając kolejne bramki.

W drugiej części meczu nieco częściej gościliśmy pod bramką rywali, jednak to goście nadal prowadzili grę i skutecznie nas punktowali. Po przerwie zdobyliśmy dwa gole - po strzałach Aleksandra Bentkowskiego i Mikołaja Muszyńskiego, jednak Warta także wykorzystała swoje okazje i ostatecznie odniosła zasłużone i wysokie zwycięstwo. Przykrym wydarzeniem meczu była poważna kontuzja naszego bramkarza, Macieja Chwalińskiego. Trzymamy kciuki, żeby wstępna diagnoza się nie potwierdziła i żeby Maciej szybko wrócił do zespołu - tym bardziej, że w ostatnich spotkaniach notował bardzo dobre występy.

Wysoka porażka w derbowym pojedynku na pewno nie oddaje tego, na co stać nasz zespół. Czasem zdarzają się jednak mecze, w których mimo zaangażowania i ambitnej gry, nic na boisku się nie udaje - tak było w sobotę. Przed nami czas na analizę jesiennego debiutu na poziomie ligi wojewódzkiej oraz przygotowanie takiego planu na okres zimowy, który pozwoli na skuteczniejszą grę i większą zdobycz punktową. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w kilku jesiennych meczach od punktów dzieliło nas naprawdę niewiele - warto choćby przytoczyć pojedynki z SPN Szamotuły, Wełną Rogoźno, Nielbą Wągrowiec czy AP Reissa.

KS Koziołek Poznań 2004 - KS Polonia Środa Wlkp.

Kolejny trudny pojedynek mają za sobą zawodnicy rocznika 2004, którzy podejmowali Polonię Środa Wielkopolska.

Mimo tego, że nasz zespół zajmował wyższe miejsce w tabeli, to mając w pamięci porażkę 3:5 sprzed ponad miesiąca, wiedzieliśmy, że goście zrobią wszystko, by ponownie zgarnąć komplet punktów. Początek meczu był wyrównany i brakowało dobrych okazji strzeleckich - mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Niestety, to goście potrafili zadać pierwszy skuteczny cios i w 20. minucie objęli prowadzenie po dobrze wyprowadzonym ataku. Bramka niewiele zmieniła w przebiegu spotkania i mimo kilku niezłych szans, obu zespołom brakowało dokładności i dobrych decyzji. Gdy wydawało się, że goście dowiozą prowadzenie do przerwy, na dośrodkowanie w światło bramki z prawie 40 metrów zdecydował się Mateusz Cichocki. Bramkarz źle obliczył tor lotu piłki i odrobiliśmy straty.

Druga połowa spotkania wyglądała już inaczej. To my częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i, co ważniejsze, stwarzaliśmy dobre okazje bramkowe. Przeciwnicy po przerwie nie potrafili nam zagrozić, jednak utrzymywał się wynik remisowy. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, kiedy nasza przewaga przyniosła nam dwa spektakularne gole. Ich strzelcem był Miłosz Stachowski, który najpierw kilkudziesięciometrowy indywidualny rajd skrzydłem zakończył sprytnym strzałem przy słupku, a kilka minut później podwyższył wynik na 3:1 idealnie egzekwując rzut wolny. Dwa gole to najlepsza nagroda za bardzo dobry występ tego dnia. W samej końcówce goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, jednak w sytuacji sam na sam skutecznie zachował się nasz bramkarz, Mikołaj Nawrowski.

Dla naszego zespołu był to kolejny bardzo wymagający mecz, a Polonia zgodnie z przewidywaniami okazała się trudnym rywalem. Cieszy jednak to, że potrafiliśmy odnieść zwycięstwo mimo konieczności odrabiania strat, a w drugiej połowie graliśmy bardzo konsekwentnie nie tylko w atakowaniu, ale i bronieniu, nie dopuszczając rywali do groźnych sytuacji. Mimo tego, że cały zespół zasłużył na pochwały to tym razem - poza strzelcami bramek - warto szczególnie wyróżnić dwójkę bocznych obrońców - Łukasza Witkowskiego i Marcela Dudka, którzy bardzo dobrze prezentowali się zarówno w bronieniu, jak i wspierali zawodników ofensywnych na połowie rywali. Przed nami ostatnie dwa spotkania, które z pewnością przyniosą sporo emocji, choć liczymy, że także w nich pokusimy się o zdobycz punktową.

KS Koziołek Poznań 2007 - KS Avia Kamionki

Mecz z Avią Kamionki był ostatnim domowym spotkaniem w tej rundzie dla młodzików starszych.

Nasza drużyna wyszła bardzo zmotywowana i goście nie byli w stanie nawiązać z nami równorzędnej walki. Strzelanie rozpoczął Jan Konieczny po kombinacyjnym rozegraniu rzutu różnego, posłał tzw. rogala w prawe okienko bramki. Potem klasycznego hattricka skompletował Kacper Sroczyński. Strzelanie w pierwszej połowie skończył ponownie Jan Konieczny wykorzystując błąd bramkarza gości. Druga połowa to szansa gry dla zmienników i gra nieco się wyrównała. Nie tworzyliśmy już tylu okazji, a z drugiej strony zawodnicy grali za bardzo indywidualnie, każdy chciał strzelić gola. Dopiero pod koniec meczu swoją debiutancką bramkę strzelił Mateusz Oses. Gdy wydawało się, że już nic się nie wydarzy goście strzelili bramkę honorową po nieporozumieniu naszej obrony. Za tydzień pauzujemy, bo mecz z Błękitnymi Owińska został przełożony na 17 listopada.

KS Koziołek Poznań 2008 - KS Polonia III Środa Wlkp.

W niedzielę zespół rocznika 2008 rozegrał mecz ligowy z drużyną Polonia III Środa Wielkopolska. Było to spotkanie rewanżowe i tym razem przyszło nam się zmierzyć na naszym boisku.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównaną grą i w pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. W drugiej połowie spotkania nasza obrona nadal była bardzo skuteczna i mieliśmy coraz więcej okazji do strzelenia bramki - pierwszą sytuację wykorzystał Witold Szeszuła. W końcówce meczu dwa gole strzelił jeszcze Mikołaj Szymczak i z boiska schodziliśmy z wygraną 3:0. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za skuteczną grę zarówno w obronie, jak i w ataku.

Przed nami ostatni mecz ligowy, który rozegramy z drużyną Avia Kamionki już dziś. Serdecznie zapraszamy!

KS Koziołek Poznań 2009 - Jadwiżański Klub Sportowy

Zespół rocznika 2009 ma za sobą dziewiąty mecz w lidze orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na własnym boisku zagraliśmy z Jadwiżańskim Klubem Sportowym.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków naszego przeciwnika. Niestety, skończyło się to utratą gola. Nasz zespół zareagował jednak pozytywnie i jeszcze przed przerwą strzeliliśmy aż pięć goli! Druga połowa była bardziej wyrównana i mecz zakończył się wynikiem 7:2. Trzy gole dla naszej drużyny zdobył Dennis Dudek, po jednym Leon Sylwanowicz, Alex Ziółkowski, Jakub Figaszewski oraz Maciej Rybak.

Po dziewięciu kolejkach mamy komplet zwycięstw. Brawo. Zostało nam jedno spotkanie. W ten weekend czeka nas rewanż z Wiarą Lecha. Pierwsze spotkanie, na własnym boisku, wygraliśmy 6:0. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2010 - ŚKS Warta Śrem

Zespół rocznika 2010 rozegrał dziewiąte spotkanie drugiej ligi orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na własnym boisku zagraliśmy ze Śremskim Klubem Sportowym Warta Śrem.

Spotkanie rozpoczęło się od nasze przewagi. Niestety, z obecności pod bramką przeciwnika nie wynikało wiele. Zawodnicy Warty Śrem mieli kilka sytuacji w pierwszej połowie, z których większość wykorzystali i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:4. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu, ale nadal nie potrafiliśmy dochodzić do klarownych sytuacji bramkowych i przegraliśmy ostatecznie 0:5. Trzeba przyznać, że zespół ze Śremu umiejętne bronił się przez 50 minut. Dla naszej drużyny było to pierwsze tej jesieni spotkanie bez zdobyczy punktowej.

W najbliższy weekend czeka nas wyjazdowy mecz z Victorią Września. Mamy nadzieję, że zagramy lepiej i to my będziemy górą. Powodzenia!