Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Koziołek Poznań 2003 - RKS Wełna Rogoźno - galeria zdjęć

W szóstej kolejce I Ligi Wojewódzkiej B1 nasi zawodnicy zmierzyli się z Wełną Rogoźno.

W pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy nad spotkaniem. Niewiele też było dobrych okazji strzeleckich, choć to goście stworzyli sobie pierwszą stuprocentową szansę, jednak dobra postawa Michała Szafraniaka zapobiegła stracie bramki. Kilka minut przed przerwą na indywidualną akcję zdecydował się Kacper Michalak, który skuteczny drybling zakończył celnym strzałem i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0.

Początek drugiej połowy także należał do nas. Najpierw precyzyjny strzał Kamila Mikulskiego z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce, a chwilę później Tomasz Depa skutecznie wykorzystał dobre podanie Macieja Burdelskiego i podwyższyliśmy prowadzenie. W kolejnych minutach wydawało się, że kontrolujemy przebieg gry. Jednak dwa proste błędy w kryciu i ustawieniu pozwoliły gościom w krótkim odstępie czasu zdobyć dwa gole. Walka o trzy punkty zaczęła się więc od nowa. Goście kilkukrotnie dobrze kontratakowali, dobrze radził sobie jednak w bramce Mikołaj Siwek. Z naszych okazji najlepszą zmarnowaliśmy w 88 minucie, gdy nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacja 2 na 1 z bramkarzem gości. Niestety, zemściło się to w trzeciej doliczonej minucie gry i rzutem na taśmę Wełna zdobyła trzeciego gola.

Z tego meczu na plus możemy sobie zapisać kilka dobrych okazji strzeleckich i to, że na tle lepszego pod względem warunków fizycznych rywala potrafiliśmy dobrze sobie radzić w defensywie przez większość meczu. Niestety, po raz kolejny w decydujących końcowych fragmentach meczu zdarzyło nam się kilka złych decyzji i niepotrzebnych strat. Jest to z pewnością najważniejszy element do poprawy przed kolejnymi spotkaniami.

UKS AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Na mecz z liderem I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B2 wybrał się zespół rocznika 2004.

Już pierwsze minuty spotkania zapowiadały spore emocje. Oba zespoły grały bowiem bardzo ofensywnie i już pierwszy kwadrans przyniósł kilka okazji strzeleckich. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy w 11. minucie wykorzystali rzut karny po zagraniu ręką jednego z naszych obrońców. Strata bramki nie wpłynęła jednak na naszą grę i dziesięć minut później gola wyrównującego bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Aleksander Bentkowski. Chwilę później mieliśmy szanse na wyjście na prowadzenie, najlepszą z nich miał Mikołaj Wnuk, który w sytuacji 1sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Zemściło się to chwilę później, gdy gospodarze wykorzystali błąd w kryciu w naszym polu karnym. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1.

Po przerwie inicjatywa należała zdecydowanie do Koziołka. Szybko odrobiliśmy straty, kiedy Mikołaj Muszyński precyzyjnym uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Macieja Burdelskiego. Po kolejnych pięciu minutach było już 3:2 dla naszego zespołu - faulowany w polu karnym był Maciej Burdelski i sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Przez kolejne minuty nadal szukaliśmy kolejnych goli. Świetne okazje wypracowali sobie Mikołaj Muszyński i Kuba Pawlak, jednak piłka po ich uderzeniach trafiała w słupek. Ostatnie dziesięć minut należało do gospodarzy. Efektem tego był gol wyrównujący na 3:3 i podział punktów w tym meczu.

Było to z pewnością bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Dużo stworzonych sytuacji strzeleckich, bardzo ofensywna gra naszych bocznych obrońców, wreszcie dobre kierowanie grą przez zawodników środka pola mogło się podobać.

Pogoń Książ Wlkp. - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

W VI kolejce pojechaliśmy do Książa Wielkopolskiego, aby zmierzyć się z miejscowa Pogonią.

Patrząc na tabelę spodziewaliśmy się łatwego spotkania, ale w rzeczywistości Pogoń wysoko zawiesiła nam poprzeczkę. Do przerwy schodziliśmy z wynikiem 1:1 (gol Maksymilinana Chomicza), który zdecydowanie, podobnie jak nasza gra, nie mógł nas zadawalać. W drugiej połowie mocniej postawiliśmy na ofensywę i szybko strzeliliśmy gola na 2:1, po strzale z daleka Jakuba Pawlaka. Gospodarze jednak po raz drugi w tym meczu doprowadzili do remisu. Mimo straconej bramki gra wyglądała dużo lepiej niż w pierwszej połowie. Lepiej operowaliśmy piłką, wygrywaliśmy pojedynki 1 na 1, stwarzaliśmy więcej sytuacji. W efekcie wynik uległ wyraźnej poprawie - zdobyliśmy kolejne 4 bramki. Rywal w końcówce strzelił gola na pocieszenie i ostatecznie wygraliśmy 6:3.

Kolejny wynik hokejowy, dużo strzelonych goli, co nas bardzo cieszy, ale też sporo straconych i nad tym elementem musimy popracować, bo poprzeczka podniesiona będzie coraz wyżej. W Książu bramki zdobyli Jakub Pawlak i Franciszek Dura (po 2) oraz Igor Kuśnierczyk i Maksymilian Chomicz (po 1).

AP Wielkopolska Komorniki - KS Koziołek Poznań 2006

W sobotnie przedpołudnie zespół rocznika 2006 rozegrał swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w Komornikach przyszło nam się mierzyć z liderem naszej grupy II ligi, zespołem AP Wielkopolska Komorniki. My również z kompletem punktów zaczęliśmy ten mecz bardzo skoncentrowani.

Pierwsza połowa ułożyła się po naszej myśli. Już w 5. minucie rzut wolny przed polem karnym przeciwników wykonywał Kuba Kasprzak. Do dobrze zagranej piłki w pole karne nie doszedł Jakub Rajkowski, ale na tyle dobrze zmylił swoim ruchem bramkarza, że piłka odbiła się od podłoża na piątym metrze przed bramką i bezpośrednio wpadła do siatki. Po strzeleniu gola staraliśmy się grać bardzo odpowiedzialnie w defensywie, szukając swoich szans w ataku szybkim. Jeden z nich przyniósł pożądany skutek. W 28. minucie prowadzenie podwyższył Jakub Rajkowski. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową przewagą.

Druga część spotkania nie zaczęła się dla nas dobrze. Do głosu doszli gospodarze. Jedną ze swoich sytuacji wykorzystali w 52. minucie meczu i zdobyli bramkę kontaktową. Na szczęście już 3 minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się „Rajek”, wprowadzając trochę spokoju w poczynania naszego zespołu. Niestety w 64. minucie straciliśmy bramkę na 2:3 w bliźniaczej sytuacji do tej z 5. minuty spotkania. Nasz zespół jednak nie zamierzał bronić korzystnego wyniku i w minutach 72. i 80. dwa trafienia dorzucił niezawodny tego dnia Jakub Rajkowski, ustalając w ten sposób wynik meczu.

Było to niezwykle ważne zwycięstwo naszego zespołu. Na ten moment jesteśmy jedynym zespołem w naszej grupie z kompletem punktów. Wykonaliśmy w ten sposób duży krok w kierunku awansu do I Ligi. Widać, że zawodnicy dobrze przepracowali okres przygotowawczy i wyglądają świetnie pod względem fizycznym na boisku. Coraz lepiej też realizujemy założenia taktyczne na poszczególne spotkania. Czeka nas jednak nadal dużo pracy, aby osiągnąć upragniony cel, czyli awans do I Ligi. Trzymajcie kciuki!

Pogoń Książ Wlkp. - KS Koziołek Poznań 2007

Zespół rocznika 2007 ma za sobą kolejne spotkanie. Tym razem zagraliśmy z Pogonią Książ Wielkopolski.

Było to mecz bardzo podobny do wszystkich naszych wygranych pojedynków w tym sezonie. Nasza drużyna przeważała w każdym aspekcie gry. Do przerwy prowadziliśmy 3:0. Można było zatem spokojnie kontrolować przebieg spotkania, ponieważ rzadko schodziliśmy z połowy przeciwnika. Po przerwie mogli się wykazać zawodnicy mniej grający w lidze i oni także nie zawiedli. W sobotę bramki dla Koziołka zdobyli Jan Konieczny (2), Eryk Frąckowiak (2) i Kacper Sroczyński.

KS Koziołek Poznań 2008 - KS Polonia II Środa Wielkopolska - galeria zdjęć
KS Polonia III Środa Wielkopolska - KS Koziołek Poznań 2008

Zespół rocznika 2008 ma za sobą kolejne mecze w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

14 września rozegraliśmy mecz na naszym boisku z drużyną Polonia II Środa Wielkopolska. Pierwsza połowa meczu należała do przeciwników, mimo starań nie udało się wykorzystać żadnej naszej sytuacji. Do przerwy przegrywaliśmy 0:3. W drugiej połowie nie udało się nadrobić strat. Goście trafiali do naszej bramki jeszcze dwa razy, za to na wyróżnienie zasługuje Jakub Figaszewski - który debiutując zdobył jedyną bramkę dla naszej drużyny w tym meczu. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:5 dla Polonii. Mimo walki niestety zdarzały nam się błędy, które miały wpływ na końcowy wynik.

W kolejny weekend udaliśmy się do Środy Wielkopolskiej, tym razem rozegrać mecz z Polonią III Środa Wielkopolska. Pierwsza połowa meczu była dobra w wykonaniu naszych zawodników. Walka była bardzo wyrównana, jednak do przerwy udało nam się zdobyć bramkę i z boiska schodziliśmy z wynikiem 1:0. W drugiej części spotkania skutecznie wykorzystaliśmy kilka sytuacji strzeleckich zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a gole w tym spotkaniu strzelili Wiktor Mazur, Igor Kozłowski, Mikołaj Szymczak i Antoni Petryk. Brawa dla całej drużyny. Już w niedzielę zagramy kolejne spotkanie u siebie, tym razem z KS Avia Kamionki. Serdecznie zapraszamy!

Jadwiżański KS - KS Koziołek Poznań 2009

Zespół rocznika 2009 ma za sobą czwarty mecz w lidze orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na wyjeździe zagraliśmy z Jadwiżańskim Klubem Sportowym.

Początek spotkania należał do naszego zespołu. Często atakowaliśmy bramkę przeciwnika, co przyniosło nam pierwsze gole. Niestety, z upływem czasu przeciwnik dochodził do coraz groźniejszych sytuacji bramkowych. Do przerwy prowadziliśmy 2:1, ale w na kilka minut przed końcem spotkania wynik był już remisowy. Końcówka należała do naszego zespołu i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa 4:3.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w tym meczu i strzelcem wszystkich bramek był Jakub Figaszewski. Całej drużynie należą się spore brawa za walkę i nieustępliwość. Czasami są spotkania, które nie toczą się po naszej myśli. Sztuką jest wtedy mimo wszystko wywalczyć zwycięstwo. Nam to się udało.

Za tydzień czeka nas ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek w naszej grupie. Na wyjeździe zagramy z Wiarą Lecha. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2010 - MKS Mieszko Gniezno

Zespół rocznika 2010 rozegrał czwarte spotkanie drugiej ligi orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na własnym boisku zmierzyliśmy się z KS Mieszko Gniezno.

Początek spotkania to nasza niefrasobliwość w obronie, która skończyła się utratą goli już w pierwszych minutach meczu. Podczas gdy w defensywie graliśmy słabo, bardzo skutecznie atakowaliśmy bramkę przeciwnika. Do przerwy przegrywaliśmy 4:5. Po dwa gole dla naszej drużyny strzelili Patryk Kotecki i Gabriel Kanikowski.

W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej w obronie, ale już piłka do bramki przeciwnika nie chciała wpaść. Zespół z Gniezna dorzucił jeszcze jedno trafienie w ostatniej akcji spotkania i mecz zakończył się wynikiem 4:6. Nasza drużyna mimo wszystko zagrała dobry mecz z liderem ligi. Gdyby nie łatwo stracone gole, to my cieszylibyśmy się z trzech punktów.

Za tydzień czeka nas wyjazdowe spotkanie z LPFA Rataje. Dotychczasowe spotkania były bardzo wyrównane, ale zawsze kończyły się naszą porażką. Kto wie, może teraz uda się nam przełamać? Powodzenia!