W ubiegłą sobotę zespół Żaków Starszych rozpoczął zmagania w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Stoczyliśmy trzy ciekawe pojedynki z LPFA 72 Poznań, Poznaniakiem II Poznań oraz Akademią Piłkarską Dębiec. Spotkania trwały 2x10 minut.

Nasz cel na te rozgrywki to grać odważnie i ofensywnie, zarówno pod względem indywidualnym, jak i zespołowym. W sobotę staraliśmy się jak najmniej posyłać futbolówkę do tyłu. Już w pierwszym meczu, z LPFA, wiedzieliśmy, że teoretycznie czeka nas najtrudniejsze zadanie tego dnia. Jak się później okazało, nie myliliśmy się. Mecz mógł się bardzo podobać, było sporo emocji do ostatniego gwizdka sędziego. Pierwsi bramkę strzelili gracze w niebieskich koszulkach. Gra jednak dalej toczyła się w bardzo szybkim tempie, było sporo sytuacji pod obiema bramkami. Gdy pod koniec spotkania sędzia tych zawodów zaczął spoglądać już częściej na zegarek, Jędrzej Siemek uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Chwilę później sędzia postanowił zakończyć spotkanie. Niewątpliwie ten mecz był ozdobą sobotniego turnieju i zakończył się sprawiedliwym remisem.

Zaraz po spotkaniu graliśmy z Akademią Piłkarską Dębiec. Trener Szymon obawiał się, jak po tych pierwszych bojach, zawodnicy zniosą trudy następnego spotkania po bardzo krótkiej przerwie. Jak się później okazało, obawy były zbędne. Już od samego początku nasi zawodnicy rzucili się do ataku, wprowadzając w ich szeregach rywali sporo nerwowości. Szybko strzelone przez nas bramki sprawiły, że grało nam się znacznie łatwiej. Ostatecznie nasi chłopcy pokonali przeciwnika 5:0.

W ostatnim meczu turnieju mierzyliśmy się z gospodarzami. Drużyna Poznaniaka górowała nad nami warunkami fizycznymi, ale ani na moment nas to nie przestraszyło. Graliśmy odważnie i ofensywnie. Postawa Koziołków została nagrodzona i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 3:0. Po kilku minutach drugiej połowy siły zaczęły nas opuszczać, w wyniku czego rywale zaczęli osiągać nad nami przewagę. Poznaniakowi jednak tylko raz udało się pokonać naszego bramkarza, przy niedokładnym zagraniu od bramki. Ostatecznie nasi chłopcy cieszyli się z końcowego zwycięstwa 3:1.

Podsumowując rozgrywki, niewątpliwie była to dla nas bardzo udana sobota. Wszelkie założenia na ten turniej zostały zrealizowane. Nie tylko patrząc na wyniki, ale przede wszystkim na nasze zaangażowanie, gdyż rywalom nie dawaliśmy zbyt dużo czasu na podejmowanie decyzji. Za postawę w tych zawodach naszym zawodnikom należą się ogromne brawa. Cieszy także fakt, że mimo gry na różnych pozycjach przez każdego z chłopców, jakość naszej gry nie spadała. Rodzicom dziękujemy za wsparcie.