W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Za nami kolejne mecze w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.MKS Nielba Wągrowiec - KS Koziołek Poznań 2003

Trzecie spotkanie na poziomie ligi wojewódzkiej rozegrali Juniorzy Młodsi B1. Nasz zespół w Wągrowcu zmierzył się z Nielbą.

W pierwszej fazie meczu obie drużyny grały dosyć spokojnie i trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a groźniejsze sytuacje, jeśli się zdarzały, to wynikały z błędów indywidualnych, a nie składnych akcji któregoś z zespołów. W ostatnim kwadransie przed przerwą do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy przejęli inicjatywę i kilka razy poważnie nam zagrozili. Nie przełożyło się to jednak na gole.

Po przerwie uspokoiliśmy grę w defensywie i zdecydowanie dłużej zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce. Dużo częściej przebywaliśmy też na połowie rywali stwarzając od czasu do czasu groźne sytuacje. Najlepszą z nich miał Kacper Michalak, który po indywidualnym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ten jednak nie dał się zaskoczyć. Nielba zagrażała nam jedynie po stałych fragmentach gry, jednak również nie potrafiła zamienić ich na bramkę. Gdy wszystko wskazywało, że mecz zakończy się podziałem punktów, gospodarze w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wykorzystali rzut wolny i zdobyli jedyną bramkę tego spotkania.

Ważny dla nas punkt był tego dnia naprawdę blisko. Chłopcy od początku do końca spotkania grali z dużym poświęceniem i z pewnością tego dnia dali z siebie wszystko. Nie dziwi zatem duże rozczarowanie, jakie było w szatni po spotkaniu. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak wyciągnąć wnioski z błędów i walczyć o punkty w kolejnym pojedynku.KS Koziołek Poznań 2005 - AP Reissa Konin - galeria zdjęć

W II kolejce I ligi Trampkarzy Starszych zmierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Reissa Konin.

Na początku meczu chcieliśmy poznać rywala grając w niskim pressingu, ale szybko okazało się, że będziemy zespołem dominującym, zmuszonym do ataku pozycyjnego. Wydawało się tylko kwestią czasu, kiedy padnie bramka dla naszego zespołu. Rywal tego dnia skupił się na bronieniu, skutecznym przeszkadzaniu i czekaniu na kontratak. Przez większość spotkania biliśmy głową w mur marnując sytuację za sytuacją. Niestety, niewłaściwe decyzje, proste błędy, straty, złe ustawienie czy brak zimnej krwi pod bramką rywala spowodowały, że spotkanie, którego nie mieliśmy prawa przegrać przegrywamy 0:2. Rywale wykorzystali 2 kontrataki, co jeszcze bardziej wpłynęło na nerwowość w naszej grze. W sobotę zagramy z SF Luboń i spróbujemy wyciągnąć odpowiednie wnioski i zgarnąć trzy punkty.KS Koziołek Poznań 2007 - KS Warta Śrem

Drugi ligowy pojedynek, tym razem z Wartą Śrem, mają za sobą zawodnicy rocznika 2007.

Mecz z rywalem ze Śremu był kompletny w wykonaniu naszego zespołu. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych i aż dziewięć z nich zamieniliśmy na bramki. Przeciwnicy oddali cztery strzały na naszą bramkę, co pokazuje dobrą grę w formacji obronnej. Mimo upału, Koziołek zaprezentował też dobre przygotowanie motoryczne. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców. I już nie mogę się doczekać następnego meczu. Warto dodać, że bramki tego dnia zdobyli Jan Konieczny (4), Mateusz Derendal, Eryk Frąckowiak, Ernest Rajewski, Grzegorz Wojciechowski i Kacper Sroczyński.SKS 13 Poznań - KS Koziołek Poznań 2009 - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2009 miał zaplanowany na minioną niedzielę pierwszy mecz ligowy. Niestety, ze względów formalnych, spotkanie odbyło się tylko w formacie towarzyskim. Nasza drużyna odniosła wysokie zwycięstwo. Za tydzień spotkamy się na własnym boisku z zespołem Orlika Poznań. Powodzenia!PS Gniezno - KS Koziołek Poznań 2010 - galeria zdjęć

Zespół rocznika 2010 ma za sobą pierwszy mecz w drugiej lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej orlika młodszego. Nasza drużyna udała się do Gniezna, na mecz z SP Gniezno.

Dla większości chłopców był to debiut na większym boisku, po rywalizacji w lidze żaka. Od początku mecz był wyrównany, ale to nam udało się strzelić, za sprawą Gabriela Kanikowskiego, dwa gole. Niestety, jeszcze przed przerwą przeciwnicy wyrównali stan meczu i na przerwę schodziliśmy przy remisie. Tuż po zmianie stron traciliśmy trzecią bramkę i mimo wielu sytuacji nie udało nam się odrobić strat.

Mimo braku punktów, drużynie należą się brawa. Sezon jest długi i nie raz jeszcze to my będziemy cieszyć się zwycięstwem. Za tydzień zagramy na wyjeździe z KSS Kotwicą Kórnik. Powodzenia!

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen