Za nami ostatnia seria meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

MKS Przemysław Poznań - KS Koziołek Poznań 2003

W przedostatniej kolejce sezonu Juniorzy Młodsi zmierzyli się zespołem MKS Przemysław Poznań.

Początek spotkania w wykonaniu naszych zawodników znacząco różnił od poprzednich meczów. Organizacja w grze obronnej była na dużo niższym poziomie. Przeciwnicy szybko to wykorzystali i objęli prowadzenie. Z upływem minut gra naszego zespołu wygląda lepiej, ale okazje strzeleckie można było tylko odnotować dla statystyk. Natomiast rywale mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Kacper Rybarczyk uratował zespół przed stratą bramek.

Po zmianie stron, gospodarze ponownie wykorzystali błąd indywidualny w naszym zespole i zdobyli 2. bramkę. W kolejnych minutach trener dokonał zmian i należy wspomnieć, iż zawodnicy, którzy pojawili się na boisku, pozytywnie wpłynęli na grę zespołu Koziołka. Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, byliśmy bardziej cierpliwi i tworzyliśmy groźniejsze sytuacje bramkowe. W końcowych minutach Oliwier Szuchnik wykorzystał podanie Fryderyka Schneidera i zdobył bramkę kontaktową. Po tym trafieniu, poziom emocji na boisku gwałtownie wzrósł. Drużyna Koziołka mogła jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak bramkarz rywali nie dał się pokonać.

Kolejny raz potwierdziła się teza, iż rywalizując z przeciwnikiem na podobnym poziomie, nie można pozwolić sobie na proste błędy, ponieważ rywale je wykorzystają, a "wrócić" do gry w meczu będzie trudniej. Po tym spotkaniu, zespół może mieć pretensje wyłącznie do siebie, ponieważ traciliśmy bramki na własne życzenie. Do pozytywów można zaliczyć kilka momentów w 2. połowie spotkania. Drugi raz nie potrafiliśmy rozegrać 90 minut na równym poziomie i drugi raz w tej rundzie zeszliśmy pokonani z boiska.

KS Koziołek Poznań 2003 - SPN Szamotuły - galeria zdjęć

W ostatniej kolejce ligowej, zespół Juniorów Młodszych podejmował na swoim boisku, lidera tabeli, SPN Szamotuły.

Początek spotkania był wyrównany, jednak z czasem zaczęli przeważać goście i udokumentowali to bramką. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Jedną z nich wykorzystał Fryderyk Schneider, kiedy po odbiorze piłki i indywidualnej akcji, pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron, wydarzenia boiskowe dostarczyły zgromadzonym kibicom sporo emocji. Tym razem, to nasz zespół wyszedł na prowadzenie, jednak rywale doprowadzili do wyrównania. Obie drużyny grały z dużym zaangażowaniem oraz zmagały się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z upalną pogodą. Za sprawą Mikołaja Muszyńskiego, nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, na które goście natychmiastowo odpowiedzieli jednym trafieniem. Kiedy zdobyliśmy 5. bramkę (Mikołaj Muszyński) i wydawało się, iż nic nie zagrozi zwycięstwu Koziołka, zawodnicy z Szamotuł ponownie błyskawicznie zmniejszyli straty. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Spotkanie było bardzo wymagające pod wieloma względami. Brawa dla naszego zespołu za niesamowite zaangażowanie, momentami ofiarność oraz zdobyte 3 punkty z najlepszym zespołem w tym sezonie w naszej lidze.

KS Koziołek Poznań 2004 - KKS Lech Poznań - galeria zdjęć

Meczem z liderem tabeli, Lechem Poznań, zakończyli tegoroczny sezon nasi Trampkarze Starsi.

Nasz zespół do tego pojedynku przystępował po czterech zwycięstwach z rzędu i był już spokojny o grę w lidze wojewódzkiej w przyszłym sezonie. Niemniej jednak chłopcy starali się na tle faworyzowanego rywala pokazać z jak najlepszej strony. Początek meczu należał jednak do gości, którzy starali się narzucić swój styl gry i przede wszystkim przejąć kontrolę w środkowej części boiska. Niestety, nasz prosty błąd pozwolił im wyjść na prowadzenie. W dalszych minutach nadal nieco częściej w posiadaniu piłki byli zawodnicy Lecha, jednak kilkukrotnie mieliśmy okazję, by kończyć akcje strzałami po dobrych przechwytach w środkowej części boiska. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Druga połowa meczu wyglądała podobnie i zaczęła się od zbyt łatwo straconej przez nas bramki. W tej sytuacji zabrakło nam nieco komunikacji i lepszego ustawienia drużyny w bronieniu. Ostatnie pół godziny meczu toczyło się w środkowej części boiska. Była to także okazja do pojawienia się na placu gry kolejnych naszych zawodników. Mimo zaangażowania i ogromnej chęci do gry nie byliśmy w stanie zmienić niekorzystnego rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Mimo porażki, pod względem taktycznym naszą organizację podczas tego meczu należy ocenić pozytywnie. Chłopcy pokazali, że są nie tylko w stanie dobrze działać w defensywie - przesuwać się w odpowiednich odległościach pomiędzy formacjami oraz wewnątrz formacji czy agresywnie pracować w swoich strefach boiska w odbiorze, ale w wielu momentach umieli dłużej utrzymać się przy piłce, budować spokojnie akcje od bramkarza mimo presji przeciwnika, a także kilkukrotnie zagrozić bramce rywali. Biorąc pod uwagę mecze, które z tym rywalem graliśmy w poprzednim sezonie na własnym boisku (1:6 i 1:8), z pewnością widać postęp jaki nasz zespół zrobił w ostatnim czasie.

MKS Mieszko Gniezno - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

Ostatni ligowy mecz w obecnym sezonie rozegrał zespół Trampkarzy Młodszych. Był to pojedynek w Gnieźnie z liderem tabeli, Mieszkiem.

Przed spotkaniem faworytem był zespół gospodarzy, natomiast nasza ekipa bardzo chciała udowodnić, że porażka w poprzedniej kolejce była jedynie wypadkiem przy pracy. Widać to było od pierwszych minut - zespół grał z dużym poświęceniem i widać było, że ma dobry plan na ten mecz. Trzeba też dodać, że rywalom również nie brakowało chęci i sportowej ambicji. To powodowało, że mecz toczył się w szybkim tempie i z pewnością dla kibiców było to dobre widowisko. Pierwszą dobrą okazję mieli gospodarze, jednak świetnie w sytuacji sam na sam zachował się Jakub Kwiecień. Chwilę później oko w oko z bramkarzem stanął dwukrotnie Maksymilian Chomicz, jednak najpierw dobrze zachował się bramkarz, a w kolejnej sytuacji piłka odbiła się od słupka. Przed przerwą oba zespoły miały jeszcze szanse, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie nadal nie brakowało emocji. Duża intensywność spotkania powodowała, że było nieco więcej przestrzeni w środkowej strefie boiska, jednak więcej niż w pierwszej połowie było również niedokładności. Najlepsze okazje dla naszego zespołu mieli Jakub Pawlak i ponownie Maksymilian Chomicz, jednak nie potrafili ich zamienić na gole. Bramki nie udało się zdobyć także zawodnikom Mieszka, co oznaczało wynik bezbramkowy.

Mecz z pewnością był dobrym podsumowaniem całego sezonu i dużego postępu, jaki chłopcy zrobili w ostatnich miesiącach. W Gnieźnie było widać zespół, który potrafi bardzo dobrze realizować plan, jaki na to spotkanie założyliśmy sobie w szatni. Dobra organizacja gry w bronieniu i w atakowaniu pokazuje, że chłopcy w swoim pierwszym sezonie zdali bardzo dobrze egzamin z gry w formacie jedenastoosobowym.

KS Koziołek Poznań 2006 - MGKS Huragan Pobiedziska - galeria zdjęć

Kolejny mecz w ramach ligi WZPN rozegrali zawodnicy rocznika 2006. Tym razem naszym przeciwnikiem był czwarty zespół naszej ligi, Huragan Pobiedziska.

Pierwsza połowa spotkania zaczęła się dla nas bardzo dobrze. Już w 1 minucie faulowany w polu karnym był Jakub Rajkowski, a do piłki ustawionej na 9 metrze podszedł Piotr Andrzejewski i umieścił piłkę w bramce. Kolejne minuty to dość wyrównana gra z małą ilością sytuacji podbramkowych. Z czasem inicjatywę przejęli nasi przeciwnicy. Jeszcze przed przerwą zdobyli oni 3 bramki, chociaż wcześniej nic na to nie wskazywało. Stracone bramki były również wynikiem naszych błędów w defensywie i niezdecydowania.

Druga odsłona meczu prowadzona była w spokojniejszym tempie. Nieliczne sytuacje podbramkowe nie przyniosły już zmiany rezultatu i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywala.

AP Wielkopolska Komorniki - KS Koziołek Poznań 2006 - galeria zdjęć

W niedzielny wieczór swój ostatni mecz w sezonie 2018/2019 rozegrał zespół rocznika 2006. Tym razem zagraliśmy na wyjeździe z Wielkopolską Komorniki.

Pierwsza połowa zaczęła się dość spokojnie. Gra była wyrównana ze wskazaniem na nasz zespół, który był konkretniejszy w grze ofensywnej. W końcu przyniosło to efekt, a bramkę "do szatni" strzelił Antek Nowaczyk.

Drugą cześć odważniej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie stworzyli sobie sytuacje pod naszą bramką. Jednak to nasz zespół skutecznie wykorzystał jeden z kontrataków, a bramkę na 2:0 zdobył, niezawodny tego dnia, Antek Nowaczyk. Wydawać by się mogło, że po podwyższeniu prowadzenia będzie grało nam się łatwiej, nic bardziej mylnego. Od tego czasu graliśmy mniej pewnie, popełniając sporo błędów. Przeciwnicy natomiast grali bardzo ofensywnie. Najpierw po stałym fragmencie gry zdobyli oni bramkę kontaktową, a później skutecznie wykorzystali błąd w ustawieniu naszej defensywy i zdobyli bramkę wyrównującą. Pomimo wielu sytuacji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

Był to nasz ostatni mecz w rundzie wiosennej, która była dobra w naszym wykonaniu. Było to też zarazem ostatnie spotkanie w sezonie, który był dla naszego zespołu bardzo trudny. Liczymy, że po zasłużonej przerwie wrócimy na dobre tory i kolejny sezon będzie dużo lepszy.

KS Koziołek Poznań 2007 - AP Wielkopolska Komorniki - galeria zdjęć

Świetnym meczem zakończył sezon zespół Młodzików Młodszych. Nasi zawodnicy podejmowali AP Wielkopolska Komorniki.

Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy starały się wybadać możliwości przeciwników. Pierwsze stwarzane sytuacje nie były jednak groźne lub piłka trafiała w ręce bramkarzy. Wynik zmienił się dopiero w 15. minucie, gdy dobrą akcję z lewej strony boiska przeprowadził Jan Konieczny, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Michał Muczek. Ten gol z pewnością dodał nam jeszcze więcej wiary w końcowy sukces. Dobrze radziliśmy sobie w środku pola, wygrywaliśmy sporo pojedynków na skrzydłach, byliśmy też nieźle ustawieni w obronie.

Po przerwie mieliśmy już wyraźną przewagę na boisku. Nie pozwalaliśmy przeciwnikom na stwarzanie sytuacji bramkowych, często odbierając piłkę już na połowie rywali. To przyniosło nam kilka świetnych okazji strzeleckich. Trzy z nich wykorzystaliśmy w krótkim odstępie czasu, najpierw drogę do bramki znalazły dwa precyzyjne strzały Kacpra Sroczyńskiego, a wynik na 4:0 ustalił Jan Czyżewski.

Ten mecz był z pewnością nagrodą dla chłopców za solidną pracę na treningach w ostatnim czasie. Mimo kilku błędów indywidualnych czy w organizacji w trakcie bronienia, to na pewno dużo więcej można zapisać po stronie plusów - bardzo dobre umiejętności indywidualne, sporo wygranych pojedynków 1 na 1, solidna gra w defensywnie, umiejętność dłuższego niż w poprzednich meczach utrzymywania się przy piłce i przede wszystkim olbrzymie zaangażowanie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Brawo!

KS Koziołek Poznań 2008 - AP Błękitni Owińska

Zespół rocznika 2008 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem przyszło nam zmierzyć się z drużyną Błękitnych Owińska.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to goście jako pierwsi objęli prowadzenie, strzelając trzy bramki w krótkim odstępnie czasu. Nasz zespół jednak szybko zdobył bramkę, a jej autorem był Aleksander Merlinger. Do szatni schodziliśmy przegrywając 2:5. Po przerwie ruszyliśmy do ataków. Konsekwencją tego była bramka na 3:5 a zdobył ją Mikołaj Szymczak. Niestety, goście szybko odpowiedzieli i podwyższyli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4:9. Dla nas na listę strzelców wpisał się jeszcze Mikołaj Szymczak.

Rozegraliśmy dobre spotkanie. Zdecydowanie zabrakło nam jednak skuteczności i konsekwencji w obronie. Należy natomiast pochwalić całą drużynę za zaangażowanie i walkę do ostatniej minuty.

KS Polonia Środa Wielkopolska - KS Koziołek Poznań 2008

Zespół rocznika 2008 ma za sobą ostatni mecz w sezonie. Tym razem zmierzyliśmy się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to nasza drużyna jako pierwsza objęła prowadzenie. Do szatni schodziliśmy prowadząc 2:0 - bramki zdobyli Mikołaj Szymczak i Aleksander Merlinger. Po przerwie podwyższyliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 8:2, a bramki zdobyli Aleksander Merlinger, Bartosz Mielcarek (2), Emil Wieczorek, Igor Kozłowski i Mikołaj Szymczak.

Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, prowadząc grę od pierwszej do ostatniej minuty. Graliśmy bardzo skutecznie, konsekwentnie w obronie, wystrzegając się prostych błędów, które przytrafiały nam się w tym sezonie. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna. Sezon kończymy w dobrych humorach.

KS Koziołek Poznań 2009 - SL Salos Poznań

Zespół rocznika 2009 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem zagraliśmy na własnym boisku z drużyną Salosu Poznań.

Nasza drużyna od początku przejęła inicjatywę w tym spotkaniu, czego efektem były dwie wyjątkowej urody bramki Adama Bartłomiejczaka. Jeszcze przed przerwą dorzuciliśmy dwa trafienia autorstwa Gabriela Kanikowskiego i Filipa Wieczorka. Przeciwnicy odpowiedzieli dwoma golami i do przerwy prowadziliśmy 4:2. Po zmianie strona przeciwnik zaatakował odważniej, czego efektem była bramka kontaktowa. Na szczęście szybko odpowiedzieliśmy golami Dennisa Dudka i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:4.

Brawa należą się całej drużynie. Wszyscy chłopcy pokazali sporo zaangażowania, co przełożyło się na pierwsze tej wiosny zwycięstwo. Przed nami ostatni mecz. Już w najbliższą niedzielę, zagramy na wyjeździe z TPS Winogrady.

TPS Winogrady - KS Koziołek Poznań 2009

Zespół rocznika 2009 rozegrał ostatni mecz tego sezonu. Tym razem zagraliśmy na boisku rywala z drużyną TPS Winogrady.

Mecz był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie chciała stracić punktów na zakończenie sezonu. Tego dnia niestety przeciwnik był skuteczniejszy, choć z siedmiu bramek aż cztery straciliśmy po stałych fragmentach gry. Gole dla KS Koziołek Poznań strzelali Filip Wieczorek, Dennis Dudek oraz Gabriel Kanikowski. Mecz zakończył się wynikiem 4:7.

Nasz zespół, mimo straty punktów, zagrał niezłe spotkanie. Szkoda, że nie byliśmy bardziej skuteczni pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie mieliśmy sporo okazji do odrobienia strat. To się niestety nie udało i rundę wiosenną zakończyliśmy porażką.