Za nami kolejna seria meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Koziołek Poznań 2003 - TMS Suchary Suchy Las - galeria zdjęć

W minioną niedzielę zespół Juniorów Młodszych podejmował na własnym boisku drużynę TMS Suchary Suchy Las.

Od samego początku spotkania, to nasz zespół był stroną przeważającą. Częściej posiadaliśmy piłkę oraz wykorzystywaliśmy większość sytuacji bramkowych. Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Zespół Koziołka nadal dominował na boisku i odniósł bardzo wysokie zwycięstwo.

Cieszy fakt, iż drużyna dopisała kolejne 3 punkty na swoje konto w tej rundzie. W najbliższej kolejce rozegramy mecz derbowy z zespołem MKS Przemysław Poznań. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!

KS Koziołek Poznań 2004 - KS Stainer Polonia Leszno - galeria zdjęć

Jedenaste spotkanie ligowe tej wiosny rozegrali Trampkarze Starsi. Tym razem gościliśmy Polonię Leszno.

Pierwszy kwadrans należał do naszej drużyny - mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, potrafiliśmy też dochodzić do dobrych okazji strzeleckich. Dobra gra przyniosła efekt w postaci dwóch goli. Najpierw podanie Mateusza Cichockiego wykorzystał Mikołaj Muszyński, a kilka minut później na 2:0 podwyższył Miłosz Stachowski. Goście zagrażali nam głównie po kontratakach i stałych fragmentach gry, jednak nie byli w stanie zdobyć bramki. Co więcej przed przerwą stworzyliśmy jeszcze kilka okazji - oko w oko z bramkarzem stawali Miłosz Stachowski i Mikołaj Wnuk, jednak wynik na 3:0 podwyższył dopiero Mikołaj Muszyński.

Pierwsze minuty po przerwie to przewaga drużyny z Leszna i kilka prostych błędów naszych zawodników, jednak dzięki dobrej postawie Michała Szafraniaka nie straciliśmy gola. W dalszej części meczu ponownie przejęliśmy inicjatywę, czego udokumentowaniem był gol Mikołaja Frąckowiaka na 4:0. Taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Z pewnością był to dobry występ całego zespołu. Chłopcy realizowali plan, który mieliśmy przygotowany na ten mecz. Poza słabszym początkiem drugiej połowy, kontrolowaliśmy przebieg gry. Warto dodać, że było to czwarte zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu awansowaliśmy na podium I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych. Brawo!

KS Koziołek Poznań 2005 - SKS Unia Swarzędz

W niedzielę na własnym boisku rozegraliśmy ligowe spotkanie przeciwko Unii Swarzędz. Goście wygrali to spotkanie 5:2.

Z pewnością nie był to najlepszy w naszym wykonaniu mecz. Popełniliśmy kilka błędów w grze defensywnej, co skrzętnie potrafiła wykorzystać Unia. Jednak na pewno cieszy fakt, że potrafiliśmy ciekawie budować akcje ofensywne, czego najlepszym wyrazem jest nasz pierwszy gol. Przed nami ostatni mecz w tym sezonie - w Gnieźnie zagramy z liderem tabeli, Mieszkiem.

KS Koziołek Poznań 2006 - UKS Lider Swarzędz - galeria zdjęć

W minioną sobotę zespół rocznika 2006 rozegrał swój kolejny mecz w ramach Ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem w roli gospodarza podejmowaliśmy drużynę Lidera Swarzędz. Nasi przeciwnicy to zespół z którym zawsze grało nam się ciężko. Wiedzieliśmy, że i tym razem łatwo nie będzie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Oba zespoły grały uważnie, aby łatwo nie stracić bramki. Z czasem gra zaczęła nabierać tempa. Nasz zespół atakował co raz śmielej, ale pod bramką przeciwnika brakowało skuteczności. W końcu po uderzeniu Jakuba Rajkowskiego z bliskiej odległości wyszliśmy na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą część wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Gra nadal była wyrównana. My szukaliśmy podwyższenia prowadzenia, natomiast przeciwnicy chcieli zdobyć bramkę wyrównującą. W końcu to jednak do nas uśmiechnęło się szczęście. Po indywidualnej akcji, bramkę na 2:0 zdobył Adam Wojtkowiak. Nie był to jednak koniec emocji. Nasi rywale zdobyli bramkę kontaktową po uderzeniu z rzutu wolnego. Nie podcięło to jednak skrzydeł naszym zawodnikom i po jednym z ataków szybkich bramkę zdobył Piotr Andrzejewski, który ustalił wynik spotkania.

Był to kolejny udany mecz naszego zespołu w rundzie wiosennej. Co ciekawe w meczach rewanżowych nadal jesteśmy niepokonani na własnym boisku. Liczymy, że te statystyki utrzymamy w kolejnym spotkaniu, kiedy to podejmować będziemy zespół Huraganu Pobiedziska. Trzymajcie kciuki!

AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2007

Zespół rocznika 2007 KS Koziołek Poznań ma za sobą przedostatni mecz w lidze młodzika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na boisku przeciwnika zmierzyliśmy się z Akademią Reissa.

Od początku meczu przeważającą stroną byli gospodarze. Nasi zawodnicy umiejętnie się bronili, ale niestety przed przerwą stracili dwa gole. Druga połowa to już bardziej otwarta gra drużyny KS Koziołek Poznań, niestety bez zdobyczy bramkowej. Zawodnicy Akademii Reissa zdobyli kolejne trzy gole i mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Przed nami ostatni mecz w rundzie wiosennej. W najbliższą sobotę zagramy na własnym boisku z AP Wielkopolska Komorniki. Powodzenia!

KS Koziołek Poznań 2008 - LPFA Piątkowo

Zespół rocznika 2008 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z aktualnym liderem rozgrywek, LPFA Piątkowo.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to goście jako pierwsi objęli prowadzenie, strzelając trzy bramki w krótkim odstępnie czasu. Nasz zespół jednak szybko zdobył dwie bramki - ich autorem był Kajetan Siemek. Do szatni schodziliśmy przegrywając 2:4. Po przerwie drużyna LPFA Piątkowko podwyższyła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:9. Dla nas na listę strzelców wpisał się jeszcze Aleksander Merlinger.

Rozegraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie meczy był bardzo wyrównany. W drugiej części zdecydowanie zabrakło nam jednak skuteczności i konsekwencji w obronie. Należy natomiast pochwalić całą drużynę za zaangażowanie i walkę do ostatniej minuty. Już w tę sobotę zagramy z Błękitnymi Owińska. Serdecznie zapraszamy!

KSS Kotwica Kórnik - KS Koziołek Poznań 2009

Zespół rocznika 2009 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem zagraliśmy na boisku przeciwnika z Kotwicą Kórnik.

Pierwsze minuty spotkania to dwie szybko stracone bramki. Na szczęście nasz zespół przejął inicjatywę i w pierwsza połowa meczu zakończyła się naszym prowadzeniem 4:2. Szkoda, że w tym okresie nie udało nam się zdobyć większej liczby bramek. Sytuacji stuprocentowych było sporo. W drugiej części nadal atakowaliśmy, mieliśmy przewagę, ale brakowało skuteczności. Nie udało nam się także wykorzystać rzutu karnego. Przeciwnik wyprowadził kilka szybkich ataków i na parę minut przed końcem spotkania przegrywaliśmy 7:5. W doliczonym czasie bardzo ładną bramkę strzelił Dennis Dudek i spotkanie zakończyło się naszą porażką 6:7. Trzy gole w tym meczu zdobył Antoni Małecki, dwa Dennis Dudek, jedną Gabriel Kanikowski.

Szkoda, że nie udało nam się pokonać lidera rozgrywek. Byliśmy bardzo blisko. Każdy z zawodników mógł być zadowolony ze swojej postawy. Oba mecze z Kotwicą Kórnik przegraliśmy jednym trafieniem, szkoda. Za każdym razem byliśmy blisko, ale liczy się to co w siatce, a pod tym względem byliśmy słabsi. Do zakończenia rozgrywek mamy dwa mecze. Powodzenia!