Za nami kolejna seria meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

KS Canarinhos Skórzewo - KS Koziołek Poznań 2005

W minioną sobotę rozegraliśmy ligowe spotkanie w Skórzewie przeciwko Canarinhos. Mecz zakończył się naszą wygraną 6:2 (2:1). Były to bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu. Pokazaliśmy dużo jakości w grze ofensywnej. Ciekawie konstruowane ataki pozycyjne oraz skutecznie rozegrane stałe fragmenty gry (3 gole), pozwoliły nam zdobywać kolejne bramki. Z pewnością cieszy fakt, że mądrze prowadziliśmy grę i długimi fragmentami utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika. Teraz przed nami starcie z Unią Swarzędz.

KS Koziołek Poznań 2007 - AP Błękitni Owińska

Kolejne spotkanie ligowe mają za sobą zawodnicy rocznika 2007, którzy w sobotę podejmowali Błękitnych Owińska.

Nasz zespół rozpoczął mecz z dużą ochotą do gry. W pierwszym kwadransie akcje częściej toczyły się na połowie gości, gdzie staraliśmy się odbierać piłkę i stwarzać sobie okazje strzeleckie. Byliśmy jednak nieskuteczni, a czasami brakowało nam po prostu dokładności i zimnej krwi. Niestety, w drugim kwadransie pierwszej połowy inicjatywę przejęli goście, którzy w krótkim odstępie czasu wykorzystali nasze proste błędy i wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie dokonaliśmy kilku zmian oraz rozpoczęliśmy w nieco innym ustawieniu. Dało nam to więcej okazji strzeleckich, ale też naraziło na kontrataki. Po przerwie zespół Błękitnych zdobył dwie bramki, a dla nas gola strzelił Maksymilian Kurc. Mniej szczęścia mieli Kacper Sroczyński i Jan Konieczny, których strzały odbijały się od poprzeczki.

Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do chłopców jeśli chodzi o zaangażowanie, bo każdy z nich w sobotę dał z siebie wszystko. Zabrakło nam jednak umiejętności dłuższego utrzymania się przy piłce i lepszej organizacji bezpośrednio po przechwycie bądź stracie piłki.

MKS Mieszko Gniezno - KS Koziołek Poznań 2008

Zespół rocznika 2008 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe z drużyną MKS Mieszko Gniezno.

Początek spotkania był wyrównany, ale to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. Nasz zespół szybko wyrównał, a bramkę zdobył Mikołaj Szymczak. Do szatni schodziliśmy przegrywając 2:3 - drugą bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Mielcarek. Po przerwie drużyna Mieszka podwyższyła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. Dla nas na listę strzelców wpisali się jeszcze Kajetan Siemek oraz Mikołaj Szymczak.

Rozegraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. Zdecydowanie zabrakło nam jednak skuteczności i konsekwencji w obronie. Już w tę sobotę zagramy z liderem naszej grupy, LPFA Piątkowo. Serdecznie zapraszamy!

KS Koziołek Poznań 2009 - DAP Chrobry Gniezno

Zespół rocznika 2009 ma za sobą kolejny mecz w grupie mistrzowskiej kategorii orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem gościliśmy na własnym boisku zespół KS Chrobry Gniezno.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Nasz zespół umiejętnie się bronił, nie dopuszczając przeciwnika do sytuacji bramkowych. Kilkukrotnie za to udało nam się, po szybkim ataku, zagrozić przeciwnikowi. Po jednej z takich akcji bramkę strzelił Filip Wieczorek i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0. Druga połowa nie była już tak udana. Po kilku błędach w obronie przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Nam nie udało się już trafić do bramki zespołu z Gniezna i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:6.

Po pierwszej połowie wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do zdobycia pierwszych tej wiosny punktów. Stało się niestety inaczej. W najbliższą niedzielę czeka nas rewanż z zespołem KSS Kotwicy Kórnik. U siebie przegraliśmy 4:5.