W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Za nami kolejna seria meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.KKS Lechia Kostrzyn - KS Koziołek Poznań 2003
KS Koziołek Poznań 2003 - Luboński 1943 - galeria zdjęć

W niedzielę, 28 kwietnia, zespół Juniorów Młodszych rozegrał spotkanie wyjazdowe w Kostrzynie, gdzie zmierzył się z tamtejszą Lechią. Nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, obejmując prowadzenie w 7. minucie, po strzale Fryderyka Schneidera. Po kilkunastu minutach, gospodarze doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie, dobijając uderzenie z rzutu wolnego. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy, Fryderyk Schneider doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron, Lechia zdobyła 3 bramki w krótkim czasie i od 65. minuty mecz już był praktycznie zamknięty. Tego dnia byliśmy słabszym zespołem. Popełniliśmy sporo błędów indywidualnych i za nie zapłaciliśmy. W odróżnieniu od poprzednich dwóch, wygranych spotkań, tym razem nie potrafiliśmy zagrać pełnych 90 minut na wysokim poziomie.

W minioną sobotę, Juniorzy Młodsi podejmowali drużynę Luboński 1943 Luboń. Pierwszy kwadrans przyniósł kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia przez gości, którzy jedną z nich wykorzystali. Do wyrównania doprowadził Bartosz Łucki. Na kilka minut przed przerwą, zawodnicy z Lubonia ponownie wyszli na prowadzenie. Już w pierwszej minucie drugiej połowy, drużyna Koziołka wyrównała stan rywalizacji. Po kapitalnej asyście Bartosza Łuckiego, Fryderyk Schneider pewnie umieścił piłkę w siatce. Oba zespoły grały na bardzo wysokiej intensywności i z pewnością mogło to się podobać zgromadzonym kibicom. Kilkanaście minut później, po składnej akcji, Witold Kosmowski dał prowadzenie naszej drużynie. Kolejną bramkę dołożył ponownie Bartosz Łucki, a wynik spotkania ustalił Fryderyk Schneider, zaliczając również swoje drugie trafienie. Zawodnicy Koziołka zasłużyli na słowa pochwały. Na boisku zostawili wiele zdrowia, a gra całego zespołu mogła się podobać. Dodatkowo cieszy fakt, iż pokonaliśmy drużynę plasującą się na czołowych miejscach w tabeli.KKS Lech Poznań - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć
KS Koziołek Poznań 2004 - SKS Unia Swarzędz - galeria zdjęć
MKS Nielba Wągrowiec - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Kolejne trzy spotkania rozegrali Trampkarze Starsi. Chłopcy w ramach I ligi wojewódzkiej rywalizowali z Lechem Poznań, Unią Swarzędz i Nielbą Wągrowiec.

Pierwszy z meczów rozegraliśmy na boisku lidera tabeli, Lecha Poznań. Wiedzieliśmy, że rywale wysoko zawieszą poprzeczkę, jednak mieliśmy na to spotkanie dobrze przygotowany plan, a chłopcy przez pełne 80 minut gry bardzo dobrze go realizowali. Pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, jednak dzięki dobrej organizacji w bronieniu, Lechici rzadko byli w stanie zagrozić naszej bramce. Niestety, tuż przed przerwą zdarzył nam się błąd w defensywie, który gospodarzom udało się wykorzystać. W drugiej części gry nasz zespół ustawił się nieco wyżej i zagrał odważniej. Dzięki temu kilka razy stworzyliśmy sobie dobre okazje strzeleckie, jednak zabrakło nam zimnej krwi lub nieco szczęścia - najlepsze szanse mieli Kuba Reynolds, którego strzał głową trafił w poprzeczkę, oraz Miłosz Stachowski, który minimalnie przestrzelił z najbliższej odległości. Mecz zakończył się naszą porażką 0:1, jednak drużyna zasłużyła na duże brawa - szczególnie trzeba wyróżnić Macieja Burdelskiego, który musiał sprawdzić się na pozycji bramkarza.

W poprzednim tygodniu gościliśmy Unię Swarzędz. Mecz od początku był bardzo wyrównany, jednak to naszej drużynie udało się otworzyć wynik, gdy Oliwier Szuchnik wykorzystał podanie Miłosza Stachowskiego. W pierwszej części meczu obie ekipy stworzyły sobie jeszcze kilka szans bramkowych, jedną z nich na gola zamienili goście i na przerwę schodziliśmy z remisem 1:1. Po przerwie mecz wyglądał podobnie, ale lepsze okazje stworzył sobie nasz zespół, niestety ani Marcel Dudek, ani Oliwier Szuchnik nie potrafili ich wykorzystać. Zemściło się to w końcówce meczu, gdy dwa nasze proste błędy na gole zamienili zawodnicy Unii i wywalczyli 3 punkty.

Trzecie ze spotkań rozegraliśmy w Wągrowcu z Nielbą. Dla obu zespołów był to bardzo ważny pojedynek mogący decydować o ostatecznych rozstrzygnięciach w kontekście utrzymania w lidze wojewódzkiej. Mimo dobrego początku i przewadze w posiadaniu piłki, w 10. minucie daliśmy się zaskoczyć gospodarzom, którzy szybko wykonali rzut wolny i potrafili w tej sytuacji zdobyć gola. Z każdą minutą wzrastała jednak nasza przewaga. Stwarzaliśmy sobie coraz lepsze szanse. W końcu jednak wykorzystaliśmy dwa dobrze wykonane przez Mikołaja Frąckowiaka rzuty wolne. Najpierw gola zdobył Jakub Rydlewski, a chwilę później Mikołaj Muszyński dał nam prowadzenie. Po przerwie staraliśmy się być bardzo skoncentrowani w defensywie i szukaliśmy okazji na podwyższenie prowadzenia. Udało nam się to dwukrotnie - najpierw świetny odbiór Macieja Burdelskiego wykorzystał Marcel Dudek, a po minucie podanie Mateusza Prange do Mikołaja Muszyńskiego i strzał tego ostatniego dał nam prowadzenie 4:1. Takim rezultatem zakończył się ten mecz.SPN Szamotuły - KS Koziołek Poznań 2006

W minioną niedzielę rozegraliśmy kolejne spotkanie ligowe. Tym razem udaliśmy się do Szamotuł na mecz z trzecią drużyną naszej ligi. W rundzie jesiennej ulegliśmy naszemu rywalowi aż 8:1. Podbudowani dobrymi wynikami w rundzie wiosennej liczyliśmy na lepszą postawę naszego zespołu.

Przeciwnicy okazali się jednak zbyt silni. Mimo usilnych prób nawiązania równej walki, gospodarze świetnie prowadzili atak pozycyjny, będąc przy tym bardzo skuteczni przy finalizacji swoich akcji. Nasz zespół próbował swoich sił w ataku szybkim, ale dobrze zorganizowana defensywa rywali nie pozwalała nam na zbyt wiele. Ostatecznie musieliśmy uznać wyższość zespołu z Szamotuł.

Mimo porażki 5:0 nie można odmówić naszym zawodnikom woli walki. Staraliśmy się stawiać czoła przeciwnikom przez całe spotkanie. Liczymy, że doświadczenie, które zbieramy z każdym kolejnym meczem okaże się owocne podczas ostatnich meczów w tym sezonie. W rundzie wiosennej nasz zespół już nie raz pokazał, że potrafi. Oby było również tak w najbliższym spotkaniu ligowym.KS Koziołek Poznań 2008 - KS Polonia Środa Wielkopolska

W minioną sobotę przyszło nam rozegrać kolejne spotkanie w ramach rozgrywek ligi WZPN. Tym razem do Poznania przyjechała drużyna Polonii Środa Wielkopolska. Goście od początku byli zmobilizowani, czego efektem była szybko zdobyta bramka. Po tym golu obraz gry się nie zmienił i przeważali goście, co udokumentowali jeszcze dwoma trafieniami przed przerwą. Dla nas bramkę zdobył Igor Kozłowski. Na przerwę schodziliśmy więc przegrywając 1:3. W drugiej odsłonie zagraliśmy dużo lepiej i szybko doprowadziliśmy do wyrównania. Bramki zdobył Igor Kozłowski kompletując hattricka, a gra się wyrównała. Po chwili niestety nasze dwa proste błędy wykorzystali goście wywożąc z Poznania 3 punkty. Rozegraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, która zaważyła na wyniku. Warto wyróżnić Witolda Szeszułę, który rozegrał bardzo dobre spotkanie i napędzał większość naszych ataków. Kolejny bardzo ważny mecz rozegramy u siebie z drużyną Orlika Poznań. Serdecznie Zapraszamy!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen