W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zawodnicy rocznika 2010 mają za sobą niesamowite przeżycia, których doświadczyli podczas Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Marathon Cup 2019. Na poznańskiej Śródce pojawiły się aż 32 zespoły, z Niemiec, Czech i całej Polski. Na potrzeby tych rozgrywek chłopcy zostali podzieleni na dwa zespoły, Żółty i Czarny.

Pierwszy dzień rozgrywek był dość trudny dla zespołu Żółtego. Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, gdzie musieliśmy mierzyć się m.in. z takimi zespołami jak KKS Lech Poznań, czy czeski Banik Ostrawa. Tego dnia odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo, ale bardzo ważne w kontekście niedzielnych zmagań. Doświadczenie zebrane w pierwszej rundzie rozgrywek przyniosło efekty drugiego dnia, gdzie w Grupie Zieliński w każdym meczu walczyliśmy jak równy z równym. Chłopcy pokazali charakter i grę zespołową, za co należą im się duże brawa.

Zespół Czarny miał troszkę więcej szczęścia w losowaniu, ale i tak pierwszego dnia każdy rozegrany mecz był bardzo wyrównany. 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki pozwoliły nam zająć 3 miejsce w grupie C, co dało nam jednocześnie awans do Grupy Lewandowski. W niedzielnych rozgrywkach pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Chłopcy, podobnie jak zespół Żółty, grali zespołowo i z charakterem. Stoczyliśmy sporo wyrównanych pojedynków uzyskując przy tym korzystne rezultaty. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie, czyli 10 w turnieju.

Wszystkim naszym zawodnikom należą się duże słowa uznania za radość i pasję, które pokazywali w każdym meczu. Z pewnością zebrane doświadczenia podczas pojedynków z tak wieloma drużynami, będzie owocowało w przyszłości. Szans na pokazanie postępu jaki zrobiliśmy w ostatnim czasie będzie sporo. Nadal trwają przecież rozgrywki Marathon Ligi Mistrzów Koziołka i rozgrywki WZPN. Duże podziękowania należą się również rodzicom naszych zawodników, którzy pomimo stresu i emocji związanych z grą swoich pociech dzielnie pomagali podczas organizacji turnieju.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen