Za nami pierwsza wiosenna seria meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

SKS Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć

Sporo emocji dostarczyła inauguracja rozgrywek w lidze wojewódzkiej trampkarzy starszych. Nasz zespół rywalizował z Unią w Swarzędzu.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dla naszego zespołu bardzo dobrze. Najpierw oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Miłosz Stachowski, jednak zabrakło mu nieco dokładności, by umieścić piłkę w siatce. Chwilę później udało nam się objąć prowadzenie - dokładne dośrodkowanie Marcela Dudka wykończył Dawid Czajka. Po kolejnych trzech minutach nasze prowadzenie podwyższył Mikołaj Muszyński po świetnej akcji indywidualnej. Prowadzenie nieco nas uśpiło i swoich szans zaczęli szukać gospodarze. Dwa nasze proste błędy oraz zbyt niskie ustawienie w bronieniu dały Unii wyrównanie tuż przed przerwą.

Po zmianie stron mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Mniej było też szans strzeleckich. Niestety, przy wyniku remisowym zabrakło nam koncentracji, co na 10 minut przed końcem przyniosło trzecią bramkę dla Unii po precyzyjnym strzale z dystansu. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze świetną szansę na trzeciego gole, jednak sytuacji jeden na jeden z bramkarzem nie wykorzystał Oliwier Szuchnik. Co gorsza, nasze zaangażowanie w gonienie wyniku tuż przed końcowym gwizdkiem wykorzystała jeszcze Unia.

Mimo porażki, nasz zespół tego dnia na trudnym terenie pozostawił po sobie dobre wrażenie. Chłopcy przez większość meczu realizowali plan, który sobie założyliśmy. Popełniliśmy jednak o kilka błędów indywidualnych za dużo, by wywieźć ze Swarzędza komplet punktów.

SF Luboń - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć

W minioną niedzielę rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy w tym roku. Naszym przeciwnikiem była SF Luboń.

Mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 2:2. Z pewnością był to bardzo ciekawy i emocjonujący pojedynek ekip walczących o promocję do wyższej ligi. Po obu stronach padły piękne bramki zza pola karnego. Z naszej perspektywy żałujemy, iż nie zdobyliśmy w tym starciu kompletu punktów, ponieważ przy prowadzeniu 2:1 mieliśmy kilka okazji na zdobycie trzeciej bramki, dodatkowo gospodarze gola wyrównującego strzelili w doliczonym czasie gry. Niemniej jednak jesteśmy zadowoleni ze zrealizowanych zadań oraz dobrej organizacji gry. Przed nami kolejny mecz ligowy - sobotę zagramy przeciwko Sucharom Suchy Las.

KS Koziołek Poznań 2006 - UKS Śrem

W końcu nadeszła chwila inauguracji rundy wiosennej, której nie mogli się doczekać zawodnicy rocznika 2006 i trener Marcin. Dobra postawa zespołu w okresie przygotowawczym napawała optymizmem. Na początek podejmowaliśmy u siebie zespół UKS Śrem.

Początek spotkania to zaskakujące zwroty akcji. Już w 30. sekundzie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Antka Nowaczyka. Niestety, trzy minuty później przeciwnicy wyrównali stan meczu. W kolejnych minutach oba zespoły grały już spokojniej, ale to my zaczęliśmy przeważać. Prowadzenie zapewnił nam Karol Gendera, który zdobył bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Warto dodać, że w pierwszej części nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.

Drugą połowę zaczęliśmy od bardzo składnej akcji zespołu, zakończonej bramką Kuby Rajkowskiego. Podwyższenie prowadzenia spowodowało, że grało nam się już swobodniej. Do końca spotkania, mimo sporej liczby sytuacji podbramkowych udało nam się zdobyć jeszcze tylko dwie bramki. W obu przypadkach ich strzelcem był Piotr Andrzejewski.

Rundę wiosenną rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Cieszy zarówno wynik, jak i gra zespołu, który zwłaszcza w drugiej połowie potrafił zdominować przeciwnika. Pracujemy dalej, aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Już w niedzielę udamy się na mecz ligowy do Grodziska Wielkopolskiego.

KS Koziołek Poznań 2007 - SKS Unia Swarzędz

W minioną niedzielę zespół młodzików młodszych rozegrał kolejny mecz rundy wiosennej , tym razem z Unią Swarzędz.

W początkowej fazie meczu obie drużyny prowadziły wyrównaną grę na boisku. Jednak w 20. minucie po naszym błędzie w obronie tracimy bramkę. Po stracie gola próbowaliśmy odpowiedzieć, jednak po stworzeniu sytuacji bramkowej nie potrafiliśmy jej wykorzystać. Kolejne 10 minut to popis zawodników ze Swarzędz i pierwsza połowa spotkania kończy się 0-4.

Po przerwie, tak jak w pierwszej połowie, początek był wyrównany i po ładnej akcji w bocznym sektorze boiska udaje nam się trafić do siatki. Jednak kolejne minuty to już dominacja drużyny gości. Założenia meczowe zostały spełnione tylko na początku pierwszej i drugiej połowy. Później cały czas graliśmy środkiem boiska, zamiast wykorzystywać boczne sektory, gdzie było więcej miejsca. Nie oddawaliśmy strzałów na bramkę, przegrywaliśmy pojedynki 1 na 1, 2 na 1. Konsekwencją takiej gry była strata aż 6 bramek w drugiej połowie.

UKS Orlik Poznań - KS Koziołek Poznań 2008

W minioną sobotę wróciliśmy do rozgrywek WZPN. Pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej rozegraliśmy na wyjeździe z drużyną Orlik Poznań.

Gospodarze już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty należały do naszej drużyny , niestety mimo optycznej przewagi nie udało się zdobyć bramki, a po szybkim kontrataku gospodarzy było 2:0. Bramkę kontaktową szybko zdobył Mikołaj Szymczak, lecz niestety na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:3.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza. Po raz kolejny mimo dobrej gry nie potrafiliśmy pokonać bardzo dobrze spisującego się bramkarza gospodarzy. W samej końcówce do odrabiania strat sygnał dał Bartosz Mielcarek. Ruszyliśmy do ataku i kolejne bramki zdobyli Witold Szeszuła oraz Igor Kozłowski. Niestety, pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej przegrywamy 4:5. Reasumując, mimo optycznej przewagi, popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych i byliśmy bardzo nieskuteczni. To zdecydowało o zwycięstwie gospodarzy. Kolejny mecz już w sobotę z Mieszkiem Gniezno, serdecznie zapraszamy!