W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 ma za sobą udział w organizowanym przez nasz klub na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego turnieju piłkarskim. Impreza odbyła się w minioną niedzielę. Na boisku stawiło się 14 zespołów, w tym dwa złożone z zawodników naszego klubu, występujące pod nazwą KS Koziołek Poznań Żółty i Czarny.

Rozgrywki rozpoczęliśmy udanie. Czarny zespół wygrał pewnie pierwsze dwa spotkania z Salosem Poznań oraz Błękitnymi Owińska. Zespół Żółty był blisko pokonania Kotwicy Kórnik. Prowadziliśmy 2:0, ale w ostatniej minucie straciliśmy gola na wagę zwycięstwa. Nasza gra w kolejnych meczach nie wyglądała gorzej, ale trafialiśmy na lepiej tego dnia dysponowanych przeciwników. Szkoda punktów straconych z Unią Swarzędz. Byliśmy stroną przeważającą, ale piłka częściej trafiała do naszej brami i przegraliśmy 2:3. Podobnie było w meczu ze Szkołą Futbolu Luboń. Sporo emocji przyniósł mecz naszej żółtej drużyny z Piłkarską Akademią Aktywnych, ostatecznie zakończony wynikiem 1:1.

Udanie zaprezentowaliśmy się w meczach decydujących o ostatecznych lokatach. KS Koziołek Poznań Czarny pokonał Kotwicę Kórnik 3:0, a zespół Żółty takim samym stosunkiem zwyciężył z Salosem Poznań.

Podsumowując naszą grę, trzeba powiedzieć, że momentami zabrakło trochę szczęścia i jakości w obronie oraz skuteczności pod bramką przeciwnika. Nie brakowało z pewnością ambicji. Rozegraliśmy łącznie 14 meczów, w których chłopcy pokazali sporo jakości i chęci do gry.

Duże brawa należą się wszystkim zawodnikom. Przed nami wiele wyzwań tej wiosny. Jeśli podejdziemy do nich z podobnym zaangażowaniem, czeka nas jeszcze wiele sukcesów. Już w ten piątek drużyna uda się do Czech na zaproszenie Banika Ostrawa. Powodzenia!

Ogólnopolski Turniej roczników 2009 i 2010 - galeria zdjęć


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen