Nasze trzy najstarsze zespoły wyjechały do Szczecina, gdzie w sobotę i niedzielę rozegrały po dwa mecze sparingowe.

OKS Prawobrzeże Szczecin 2002/03 - KS Koziołek Poznań 2003
SL Salos Szczecin 2002/03 - KS Koziołek Poznań 2003

Naszym pierwszym rywalem był OKS Prawobrzeże Szczecin 2002/2003. Spotkanie zostało podzielone na tercje, każda z nich po 30 minut. Rywal okazał się bardzo wymagający i każdą z części wygrał odpowiednio: 3:0, 3:1, 3:1. Dla naszego zespołu był to cenny mecz pod względem szkoleniowym. Oba trafienia dla Koziołka zaliczył Fryderyk Schneider.

Natomiast w niedzielę zmierzyliśmy się z Salosem Szczecin. W pierwszej połowie nasza drużyna była skuteczna i wykorzystała swoje okazje. Do przerwy prowadziliśmy 4:0. Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale zespół Koziołka konsekwentnie realizował swój plan na to spotkanie. Tego dnia bardzo dobrze neutralizowaliśmy ataki rywali. Po jednej z takich akcji, podwyższyliśmy wynik. Tego dnia, gospodarze zdołali jeden raz zaskoczyć naszą defensywę i pokonać Kacpra Rybarczyka, który zaliczył udany występ między słupkami. W ostatniej akcji meczu, Fryderyk Schneider ustalił wynik spotkania na 6:1.

Wyjazd do Szczecina był dla nas cennym doświadczeniem. Rozegraliśmy 2 spotkania w ciągu niecałych 24 godzin, z wymagającymi rywalami. W najbliższych tygodniach rozegramy jeszcze kilka gier kontrolnych, a po nich przystąpimy do rundy wiosennej rozgrywek ligowych.

KP Chemik Police 2004 - KS Koziołek Poznań 2004 - galeria zdjęć
KS Arkonia Szczecin 2002/03 - KS Koziołek Poznań 2004

Pierwszym weekendowym rywalem trampkarzy starszych był Chemik Police. Przed przerwą mecz toczył się pod nasze dyktando, w drugiej natomiast był nieco bardziej wyrównany. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Koziołka, a dorobkiem bramkowym podzielili się Marcel Dudek, Mikołaj Muszyński (2) i Kuba Pawlak.

Dzień później zmierzyliśmy się z Arkonią, jednak dość nieoczekiwanie z zespołem ze starszej kategorii wiekowej. Mimo tego przez większość czasu spotkanie było wyrównane - do 60. minuty utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. W końcowych minutach wyraźnie zabrakło nam jednak sił, co przeciwnicy kilkukrotnie wykorzystali.

Wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych - na tle solidnych i wymagających przeciwników zaprezentowaliśmy się z dobrej strony.

KP Chemik Police 2005 - KS Koziołek Poznań 2005 - galeria zdjęć
KS Arkonia Szczecin 2005 - KS Koziołek Poznań 2005

W sobotę w Policach na sztucznej płycie przy ul. Piaskowej rozegraliśmy sparing z miejscowym Chemikiem. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:2. Było to z pewnością solidne 80 minut w naszym wykonaniu. W ciekawy sposób budowaliśmy akcje ofensywne oraz byliśmy dobrze zorganizowani w grze defensywnej. Bramki zdobyli Kuba Reynolds (3), Igor Kuśnierczyk, Jan Milanowski i Jakub Pawlak.

W niedzielę w Szczecinie rywalizowaliśmy z Arkonią Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla szczecinian. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Jednak w drugiej zagraliśmy na dobrym poziomie, jaki chcemy prezentować w meczach ligowych. Bramki dla nas zdobyli Maksymilian Chomicz (2), Jan Milanowski oraz Kuba Reynolds.

Wystąpiliśmy w składzie: Alan Derucki, Mateusz Nowak, Mateusz Paszkowski, Michał Szłapka, Kuba Reynolds, Jakub Pawlak, Igor Kuśnierczyk, Jakub Wojciechowski, Mikołaj Mazurczak, Filip Kijanka, Jan Milanowski, Jakub Lis, Szymon Skorupski, Stanisław Kordys, Maksymilian Chomicz, Dawid Sangowski.