Ciekawe sportowe wyzwania czekały w miniony weekend na nasze zespoły roczników 2010 i 2012/13.

W sobotnie popołudnie zawodnicy rocznika 2010 wzięli udział w turnieju organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Centrum Plek. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, dlatego na nasz zespół czekało aż siedem 16-minutowych meczów. Choć wyniki spotkań nie były najważniejsze, a podczas rozgrywek nie prowadzono klasyfikacji i tabel to nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Spora liczba bramek, wygranych pojedynków 1x1 oraz świetnych ofensywnych akcji sprawiły, że naszą grę oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Było to też cenne doświadczenie w kontekście zbliżających się rozgrywek ligowych. Brawo!

Natomiast drużyna Skrzatów wzięła udział w turnieju halowym, organizowanym przez AP Błękitni Owińska. Najmłodsi piłkarscy adepci naszego klubu rywalizowali z Jurandem Koziegłowy, Juniorem Koziegłowy, Sokołem Mieścisko oraz dwoma drużynami gospodarzy. Każdy z zespołów rozegrał w sumie 75 minut, więc gry było naprawdę dużo. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Niektórzy z nich debiutowali w takich rozgrywkach i było to z pewnością ważne doświadczenie. Drużyna Koziołka zdobyła sporo bramek, wykazywała się zaangażowaniem i poświęceniem na boisku. Radość po zdobytych bramkach i wygranych meczach była bezcennym widokiem.