W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 Klubu Sportowego Koziołek Poznań ma za sobą pierwszą rundę sezonu 2018/2019 w lidze kategorii orlika młodszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasza drużyna jesienią miała rywalizować z zespołami LPFA Luboń, KS 1920 Mosina, KS Grom Plewiska, MKS Przemysław Poznań oraz Victorią Wysogotowo. Celem było zwycięstwo w tej grupie, dające nam wiosną możliwość gry o awans do drugiej ligi. By osiągnąć ten cel, od pierwszych dni sierpnia pracowaliśmy, aby przygotować się do rywalizacji na większym boisku. Temu służyły mecze sparingowe, treningi w Poznaniu i obóz w Wąsoszu.

Debiut na tym poziomie wypadł bardzo udanie. Pokonaliśmy MKS Przemysław Poznań aż 7:2, dzięki czemu wzrosła wiara we własne możliwości i przekonanie, że nie powinniśmy się obawiać żadnego przeciwnika. Kolejne mecze to coraz lepsza gra naszego zespołu, co skutkowało pokonaniem Gromu Plewiska oraz Victorii Wysogotowo. Jedyną porażkę ponieśliśmy z KS 1920 Mosina. Stało się to jednak po bardzo dobrej grze i z optymizmem przystępowaliśmy do rundy rewanżowej.

W czterech kolejnych meczach pewnie wygrywaliśmy, strzelając łącznie kilkadziesiąt bramek. Jasne więc było, że o pierwsze miejsce i awans zagramy w ostatnim pojedynku z LPFA Luboń. Początek i koniec meczu należał do przeciwnika, ale w przekroju całego spotkania remis był wynikiem sprawiedliwym. Taki rezultat dał nam końcowy triumf w lidze. Wiosną zagramy w grupie mistrzowskiej i powalczymy o awans do drugiej ligi okręgowej. Brawo!

W rundzie jesiennej 14 goli dla KS Koziołek Poznań zdobył Leon Sylwanowicz, 13 Dennis Dudek, 11 Jakub Figaszewski, 10 Antoni Małecki, a 8 Filip Wieczorek. 5 trafień zaliczyli Adam Bartłomiejczak, Aleksander Hejna oraz Gabriel Kanikowski, po 3 Jan Stawniak, Mikołaj Szymczak oraz Stanisław Ulatowski. 2 gole były autorstwa Marsella Szymczaka, a 1 Michała Bażegi.

Warto wyróżnić czterech zawodników czyli Filipa Wieczorka, Malo Henry, Stanisława Ulatowskiego oraz Dennisa Dudka, którzy otrzymali powołanie na każdy z naszych ligowych meczów.

Po rundzie jesiennej można stwierdzić, że większość chłopców pozytywnie zdała egzamin na większym boisku, w formacie ligowym kategorii orlika. Przed nami wiele ciekawych meczów ze zwycięzcami pozostałych grup okręgowych. Jednak, aby nie tylko rywalizować z lepszymi zespołami, ale także z nimi wygrywać potrzebna będzie solidna i bardzo systematyczna praca w najbliższych miesiącach. Mamy nadzieję, że chłopcom nie zabraknie wytrwałości. Powodzenia!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen