W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zakończyła się jesienna rywalizacja w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pora na podsumowanie zmagań Orlików Starszych.

Drużyna rocznika 2008 ma za sobą udaną jesień w III lidze okręgowej. Nasz zespół rywalizował wraz z 5 drużynami o pierwsze miejsce, które dawało prawo awansu do grupy mistrzowskiej i możliwość rywalizacji w rundzie wiosennej o II ligę.

Drużyna trenera Roberta kolejny sezon zaczynała w III lidze. W zeszłym sezonie nie udało nam się zająć miejsca gwarantującego awans do II ligi. Nowy sezon nasza drużyna zaczęła od treningów oraz sparingów w Poznaniu. Pod koniec sierpnia udaliśmy się natomiast na obóz do Wąsosza.

Pierwszą kolejkę spotkań zaczęliśmy od wysokiego wyjazdowego zwycięstwa z drużyną LPFA II Piątkowo 18:1. Łatwość i styl gry pozwalał mieć nadzieję na zdominowanie naszej grupy. Niestety, w kolejnym wyjazdowym spotkaniu - z LPFA II Bułgarska - mimo przewagi oraz dominacji przegraliśmy 4:7. W międzyczasie z ligi wycofały się dwie drużyny - FC Strzeszyn oraz TPS Winogrady. Nasza gra i wyniki z meczu na mecz były coraz lepsze. W połowie rundy jesiennej, ciągle licząc na zwycięstwo w naszej grupie musieliśmy pokonać ówczesnego lidera, drużynę LPFA Rataje. Rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie i zwyciężyliśmy 6:4 na własnym boisku. Od tego spotkania nasza drużyna znów grała widowiskowo, wykorzystując pełnię swoich umiejętności. Wysoko wygraliśmy rewanżowe mecze z LPFA II Piątkowo oraz LPFA II Bułgarska 10:3. Ostatni mecz rundy zagraliśmy z LPFA Rataje. Ten pojedynek wygraliśmy 5:4 i pewnie utrzymaliśmy pozycję lidera tabeli.

Po rundzie jesiennej można stwierdzić, że w drużynie jest duży potencjał, który jednak będzie mógł zostać wykorzystany tylko w przypadku pełnego zaangażowania i regularnych treningów. Część zawodników, mimo dużych umiejętności, nie zawsze uczestniczy w treningach, co skutkuje słabszą grą.

Wchodzimy w okres zimowy, w którym czeka nas bardzo dużo pracy, by móc rywalizować i wygrywać z drużynami w grupie mistrzowskiej. Zagramy w tym okresie w kilku turniejach oraz rozegramy sporo meczów kontrolnych.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen