Zakończyła się jesienna rywalizacja w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pora na podsumowanie zmagań Młodzików Starszych.

Zespół rocznika 2006 ma za sobą rundę jesienną drugiego sezonu w kategorii młodzika. Po raz kolejny nasi zawodnicy rywalizowali na poziomie II ligi, ale już pod wodzą nowego szkoleniowca - trenera Marcina Kotowskiego.

Poprzedni sezon był dla naszego zespołu pierwszym w piłce nożnej 9-osobowej. Bogatsi o te doświadczenia rozpoczęliśmy nowy sezon z nowymi nadziejami. Od pierwszych dni sierpnia pracowaliśmy, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych wyzwań. Choć na treningach w Poznaniu frekwencja nie zawsze dopisywała, to na obóz w Babimoście stawiliśmy się w mocnej ekipie. Również sparingi przedsezonowe pokazały, że w naszym zespole drzemie potencjał.

Pierwsze ligowe spotkanie przyniosło sporo emocji. Mierzyliśmy się wówczas w Śremie z miejscowym zespołem UKS-u. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 4:4, ale miał bardzo ciekawy przebieg, pełen zwrotów akcji. Po 15 minutach nasz zespół przegrywał 0:2, natomiast na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:2. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównali nasi rywale. To nie był jednak koniec emocji. Na 7 minut przed końcem spotkania wyszliśmy na prowadzenie, niestety minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego przeciwnicy wyrównali stan meczu, ustalając w ten sposób wynik spotkania. Później niestety przyszedł gorszy czas dla naszego zespołu. Sporo absencji zawodników w kilku ważnych meczach spowodowało serię porażek. W międzyczasie do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, a frekwencja i zaangażowanie na treningach stawały się coraz bardziej zadowalające. Kwestią czasu była poprawa gry i wyników.

W końcu przyszło przełamanie w meczu wyjazdowym z UKS Orlik Poznań, czyli zespołem, z którym naszemu zespołowi grało się zawsze ciężko. Już w pierwszej połowie zagraliśmy odważnie w ofensywie i odpowiedzialnie w działaniach defensywnych. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednak bezbramkowym remisem, choć nasz zespół zdobył bramkę za sprawą uderzenia Adama Wojtkowiaka, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Drugą połowę zaczęliśmy spokojniej, przez co nasi rywale przejęli inicjatywę. W końcu ich starania przyniosły efekt i zdołali pokonać dobrze dysponowanego Jakuba Siekierę. Nasz zespół walczył jednak do końca i po odbiorze piłki w wysokim pressingu, bramkę na wagę remisu zdobył Tobiasz Kałka. Był to impuls dla naszego zespołu, który od tej pory prezentował się na boisku coraz lepiej. Odnotowaliśmy w końcu zwycięstwo w lidze, pokonując u siebie zespół Lipna Stęszew 3:0. Zdarzały się również nieznaczne porażki, jak 0:2 z Huraganem Pobiedziska i 0:1 z Wielkopolską Komorniki, kiedy to rozgrywaliśmy bardzo dobre spotkania, momentami dominując na boisku.

Rundę jesienną kończymy z dorobkiem zaledwie 5 punktów, jednak widząc postęp jaki poczynił nasz zespół można śmiało stwierdzić, że przy dobrze przepracowanym okresie zimowym, nasz zespół osiągnie lepsze wyniki na wiosnę. Warto również dodać, że od początku sezonu nasz zespół grał w nowym ustawieniu 1-4-3-1, które ma nas stopniowo przygotowywać do gry 11-osobowej.

Przed nami okres zimowy, który musimy przepracować bardzo solidnie. Jednak, aby było to możliwe musimy poprawić jeszcze bardziej frekwencję oraz zaangażowanie w treningach. Do zespołu wciąż dołączają nowi zawodnicy, rywalizacja się zwiększa, co tylko pozytywnie powinno oddziaływać na podejście naszego zespołu do każdego meczu i treningu.

Przed nami wyciągnięcie wniosków i sporo pracy w okresie zimowym, aby w rundzie wiosennej zagrać lepiej i przede wszystkim punktować w meczach z rywalami na naszym poziomie piłkarskim. Główna część przygotowań zacznie się na początku stycznia - poza treningami boiskowymi, podczas których pojawią się nowe elementy, będziemy mieli zajęcia biegowe, w ośrodku CityZen popracujemy nad wytrzymałością oraz zagramy sporo meczów kontrolnych.