Za nami kolejna seria jesiennych meczów w Lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

SPN Szamotuły - KS Koziołek Poznań 2003

Przedostatnie spotkanie ligowe w tej rundzie mają za sobą Juniorzy Młodsi. W spotkaniu wyjazdowym, zmierzyliśmy się z liderem tabeli, SPN Szamotuły.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, jednak po kilku minutach Fryderyk Schneider doprowadził do wyrównania. Zespół Koziołka zaprezentował się z bardzo dobrej strony w pierwszej części spotkania. Przede wszystkim pod względem taktycznym. Zawodnicy realizowali przedmeczowe założenia i widać było, iż drużyna z Szamotuł miała swoje problemy. Nasz zespół stworzył sobie kilka naprawdę niezłych okazji do zdobycia bramki, jednak żadna z nich nie była skuteczna.

W drugiej połowie meczu przewaga należała do gospodarzy. Zdobyli 3 bramki i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Drużyna Koziołka kilkakrotnie uderzała na bramkę rywali, jednak nie były to zbyt klarowne sytuacje.

Nasi zawodnicy pokazali się, iż są w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem. Cały zespół zostawił dużo zdrowia na boisku. W opinii trenera, było to jedno z lepszych spotkań naszej drużyny. Niestety, czynniki niezależne od nas nie pozwoliły nam na odniesienie korzystniejszego rezultatu.

W najbliższą sobotę rozegramy zaległe spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim..

KS Koziołek Poznań 2004 - KS Polonia Leszno

W jedenastej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarza starszego podejmowaliśmy Polonię Leszno.

W pierwszym meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis, w związku z tym liczyliśmy na zdobycz punktową. W pierwszej połowie obie drużyny toczyły dość wyrównaną walkę, jednak po naszych bardzo prostych błędach goście stworzyli sobie kilka groźnych okazji strzeleckich i potrafili je wykorzystać. Nam z kolei brakowało zimnej krwi w polu karnym przeciwnika i mimo kilku świetnych szans nie potrafiliśmy umieścić piłki w bramce.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej wyrównany, szczególnie gdy Maciej Burdelski wykorzystał rzut karny, a chwilę później Dawid Drozd znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił zdobyć bramki kontaktowej. W końcowym kwadransie zagraliśmy bardziej ofensywnie, a goście szukali szans na kontrataki, z których jeden zakończył się powodzeniem.

Mimo porażki, chłopcy włożyli w to spotkanie sporo sił. Musimy jednak pamiętać, że jeśli będą nam się zdarzać tak proste błędy, jak te po których straciliśmy gole, to trudno będzie o kolejne ligowe punkty.

SKS Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2005

W Swarzędzu swoje ósme jesienne spotkanie rozegrali Trampkarze Młodsi. Naszym rywalem była Unia.

Od początku było widać, że spotkały się dwa solidne zespoły, które miały apetyt na zwycięstwo. Warto też dodać, że stawką meczu była pozycja lidera tabeli. Nasz zespół dobrze zaczął to spotkanie, kilka razy zagrażając bramce gospodarzy, jednak nie potrafiliśmy umieścić piłki w bramce. Efekt przyniósł dopiero dobrze wykonany przez Marcina Dłużewicza rzut wolny, który wykończył Jakub Wojciechowski. Prowadzenie nieco nas uśpiło i ostatni kwadrans pierwszej połowy należał zdecydowanie do Unii. Gospodarze mieli kilka świetnych okazji strzeleckich, z których jedną wykorzystali, a zatem do przerwy mieliśmy wynik 1:1.

Druga połowa należała już jednak do naszego zespołu - zwycięstwo przyniosły nam pierwsze minuty po przerwie i szybko zdobyte trzy bramki. Na 2:1 po indywidualnej akcji gola strzelił Maksymilian Chomicz, a dwa celne strzały zza pola karnego - najpierw Jakuba Pawlaka, a chwilę później Jana Milanowskiego - dały nam trzybramkową przewagę. W końcówce meczu gospodarze zdobyli jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Koziołka.

Zwycięstwo na trudnym terenie nie przyszło nam łatwo, bo przeciwnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Teraz zmierzymy się z Mieszkiem Gniezno, który z pewnością zrobi wszystko by wyprzedzić nas w tabeli. Czeka nas zatem kolejne bardzo emocjonujące sportowe wyzwanie.

UKS Lider Swarzędz - KS Koziołek Poznań 2006

W miniony weekend zawodnicy rocznika 2006 rozgrywali mecz ligowy na wyjeździe. Naszym przeciwnikiem był zespół Lidera Swarzędz.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała zupełnie inaczej niż sobie zakładaliśmy. Szybko dwie stracone bramki po indywidualnych błędach naszych zawodników i bramka strzelona przez naszych rywali po kontrowersyjnie podyktowanym rzucie karnym sprawiły, że na przerwę schodziliśmy przegrywając aż 3:0. Martwił, również fakt, że pod bramką przeciwnika w tej części meczu nie stworzyliśmy żadnej groźnej sytuacji.

Drugą odsłonę spotkania zaczęliśmy odważniej, coraz częściej goszcząc pod bramką przeciwnika. W końcu pressing naszego zespołu się opłacił i po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Po dłuższych ustaleniach do piłki podszedł Tobiasz Kałka, którego uderzenie minimalnie minęło bramkę przeciwnika. To co nie udało się Tobiaszowi ze stałego fragmentu gry, udało się chwilę później po uderzeniu zewnętrzną częścią stopy. W ten sposób zdobyliśmy bramkę kontaktową, która dała nam nadzieję na dobry rezultat w tym meczu. Niestety na 7 minut przed końcem spotkania nasi rywale wykorzystali swoją sytuację po rzucie rożnym, podwyższając w ten sposób prowadzenie. Natomiast 5 minut później wyprowadzili skutecznie kontratak ustalając wynik spotkania na 5:1. Rozmiary naszej porażki mógł zmniejszyć jeszcze Tobiasz, ale po jego uderzeniu przewrotką piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki rywali.

W tym spotkaniu rozegraliśmy dwie różne połowy. Pierwszą, w której nie realizowaliśmy naszych założeń taktycznych i drugą, w której graliśmy już zdecydowanie odważniej i z większym zaangażowaniem. Nadal pracujemy nad tym, aby na boisku tworzyć wspierający się nawzajem kolektyw, ponieważ maksimum swoich możliwości pokazujemy tylko wtedy, kiedy jesteśmy zespołem. Z tego spotkania należy wyciągnąć wnioski, żeby takie błędy już więcej się nie pojawiały w naszej grze.

KS Koziołek Poznań 2007 - AP Reissa Poznań

W ubiegłą sobotę rywalizowaliśmy Akademią Piłkarską Reissa.

Już od pierwszych minut mecz ze zwycięzcą tych rozgrywek w poprzednim sezonie był prowadzony w bardzo szybkim tempie. Mimo dużej determinacji naszych zawodników, to drużyna gości cieszyła się ze zdobytych 3 punktów. Na uznanie z naszych zawodników zasługuje Tadeusz Bryk, który popisał się dużą skutecznością w odbiorze piłki.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie z trybun, a najbliższą sobotę czeka nas ostatni mecz wyjazdowy w tym roku - przeciwnikiem będzie Akademia Piłkarska Wielkopolska Komorniki.