W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2009 Klubu Sportowego Koziołek Poznań ma za sobą kolejny sezon. Dla naszych zawodników był to czas pełen wyzwań i pozytywnych emocji.

Do zakończenia rundy jesiennej pierwszym trenerem zespołu był Michał Ziuko, który z powodów zawodowych musiał zrezygnować z pracy w naszym klubie. Drużynę na przełomie października i listopada przejął Łukasz Bigus.

Na początek zespół wziął udział w dwudniowym turnieju w Hamburgu. Wyniki z pierwszego dnia tej rywalizacji nie dały nam przepustki do górnej połowy drużyn biorących udział w Naikolausturnier 2017. Czekała nas jednak rywalizacja wśród 12 zespołów w tak zwanej Trostrunde, gdzie ostatecznie zajęliśmy drugą i czwartą lokatę, co należy uznać za dobry rezultat.

Zimą odbyło się kilka sparingów z naszym udziałem, jak choćby z Akademią Piłkarską Owińska czy Viktorią Mitte. Wzięliśmy też udział w kilku mniejszych turniejach. Systematyczność i zaangażowanie naszych zawodników pozwalały czekać z nadzieją na wiosenne rozgrywki.

Marathon Cup 2018 okazał się cennym doświadczeniem dla naszych zespołu rocznika 2009. Niestety, zagraliśmy poniżej oczekiwań. Wyniki w tym wieku nie są najważniejsze. Wydawało się jednak, że nasi zawodnicy nie pokazali pełni tego, co potrafią. Ostatecznie zajęliśmy odległe miejsca.

Bardzo dobrze prezentowaliśmy się całą wiosnę w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. Oba zespoły odniosły wiele cennych zwycięstw i w ostatnim dniu zmagań mogły wygrać Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Słabsza dyspozycja tego dnia sprawiła, że musiało nam wystarczyć niższe miejsce na podium. Nie zmienia to faktu, że chłopcom należą się brawa za te osiem tygodni rywalizacji.

Zacięte boje toczyliśmy w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W grupie z MKS Trzemeszno, Talentem Poznań i Jurandem Koziegłowy zajęliśmy trzecie miejsce. Nasza gra wyglądała z każdym turniejem coraz lepiej. W ostatnim terminie byliśmy blisko zdobycia kompletu punktów.

Przed drużyną pierwszy ligowy sezon w kategorii orlika Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Turnieje w formacie pięcioosobowym zastąpione zostaną przez mecze w siedmioosobowych składach. Treningi zaczynamy już w sierpniu, by w drugiej połowie wziąć udział w obozie szkoleniowym. Powodzenia!Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen