W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Czas na kolejne podsumowanie ligowej rywalizacji w sezonie 2017/18 - tym razem zespół Orlików Młodszych.

Rocznik 2008 sezon 2017/2018 rozpoczął tradycyjnie w sierpniu, kiedy to treningi miały na celu przede wszystkim przygotowanie naszego zespołu do zmagań ligowych w kategorii orlika młodszego. Najważniejszym elementem okresu przygotowawczego był obóz w Darłowie, gdzie oprócz treningów była również okazja do sprawdzenia się w meczach kontrolnych.

Rundę jesienną rozgrywek przeszliśmy pewnie, odnosząc zwycięstwa w pięciu spotkaniach i jedno remisując. Bez większych problemów wygraliśmy swoją grupę, dzięki czemu zagwarantowaliśmy sobie udział wiosną w grupie mistrzowskiej. Nasz zespół grał bardzo widowiskowo i udowodnił, że zasługuje na grę na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Okres zimowy sumiennie przepracowaliśmy, ciężko trenując na hali i rozgrywając wiele ciekawych turniejów i meczów kontrolnych. Z pewnością dużą atrakcją i wyzwaniem był dla naszego zespołu turniej rozgrywany w Berlinie, dzięki któremu mogliśmy zmierzyć się z rówieśnikami z Niemiec. Okres przygotowawczy zakończyliśmy turniejem rozgrywanym już na boisku.

Wiosną w grupie mistrzowskiej trafiliśmy na bardzo mocne zespoły. Poziom naszej grupy był bardzo wysoki i wyrównany zarazem. Rozgrywki niestety zaczęliśmy źle. W czterech pierwszych spotkaniach zdobyliśmy tylko jeden punkt. Przełamanie przyszło dopiero w piątym meczu z ówczesnym liderem grupy - Lech Poznań Football Academy Bułgarska, w którym to wygraliśmy 3:2 zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu. Wtedy to pokazaliśmy charakter, umocniliśmy się mentalnie jako drużyna oraz pokazaliśmy, że w grupie mistrzowskiej nie znaleźliśmy się przez przypadek. Tą wygraną nasz zespół rozpoczął serię czterech spotkań bez porażki (3 zwycięstwa i 1 remis). Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce w grupie.

Wiosną nasz zespół również wznowił rozgrywki Marathon Ligi Mistrzów Koziołka. W rozgrywkach tych brali udział przede wszystkim zawodnicy, którzy mniej grali w rozgrywkach Ligi WZPN. Dobra praca drużyny na treningach była widoczna w tych rozgrywkach z każdym kolejnym weekendem. Potrafiliśmy walczyć z każdym zespołem jak równy z równym, prezentując przy okazji miły dla oka futbol.

Z końcem sezonu, po dwóch latach pracę z zespołem zakończył trener Marcin Kotowski. Dla trenera były to bardzo ważne i owocne chwile spędzone z zespołem. Do nowego sezony zawodnicy będą się przygotowywać pod okiem nowego trenera.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen